Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 12:26:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 210544 пъти)
 
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #90 -: януари 16, 2008, 22:11:45 »

 Ето тук е ролята на сватбената агенция или координатор на сватбата. Защо мислите, че няма да има синхрон или се налага такъв. Все пак един водещ стои над един DJ, който дори да бъде и най-добър трябва да се съобразява с всичко останало. Извинявайте, но има сватби, в които DJ се включва 2 пъти за 20 минути до 24 часа или се включва когата му се каже.
Активен
picasso
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: април 21, 2008, 10:13:13 »

Момичета, аз съм бъдеща булка и имам един голям проблем който не мога да разреша сама..имам нужда от съвети от хора които вече са минали по този път.
Искам да си спестим много от ритуалите, държа ние лично да си посрещаме гостите в ресторанта, да си личи че сме домакини и в по-късен етап да пропуснем минаването по масите за събиране на подаръци, сватбата ни ще бъде само от млади хора и това ми се струва не на място...Още повече че аз ние не държим на това, за нас са важни приятелите ни, а не някакви джунджурии и спонсорства. това което съм сигурна е, че въпреки всичко всеки ще приготви някакъв подарък и аз не знам какъв сценарии да направя. Иска ми се това да става на влизане ...ние ги посрещаме - те ни честитят и ни подаряват подаръка....Но съм сигурна че ще стане хаос ако е така.
Моля ви помогнете ми с идеи, вие вече имате някакъв поглед.

Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #92 -: април 21, 2008, 10:37:31 »

Момичета, аз съм бъдеща булка и имам един голям проблем който не мога да разреша сама..имам нужда от съвети от хора които вече са минали по този път.
Искам да си спестим много от ритуалите, държа ние лично да си посрещаме гостите в ресторанта, да си личи че сме домакини и в по-късен етап да пропуснем минаването по масите за събиране на подаръци, сватбата ни ще бъде само от млади хора и това ми се струва не на място...Още повече че аз ние не държим на това, за нас са важни приятелите ни, а не някакви джунджурии и спонсорства. това което съм сигурна е, че въпреки всичко всеки ще приготви някакъв подарък и аз не знам какъв сценарии да направя. Иска ми се това да става на влизане ...ние ги посрещаме - те ни честитят и ни подаряват подаръка....Но съм сигурна че ще стане хаос ако е така.
Моля ви помогнете ми с идеи, вие вече имате някакъв поглед.



На мен също сватбата ми предстой и се замислям как да стане с поздравленията и подаръците.

Според твоя сценарии, вие няма да имате посрещане в ресторанта, ако правилно си го представям. Защото в противен случай първо вие ще посрещате гостите, а после те вас  crazy

Но ако сте ок с този вариан, мисля, че ще е достатъчно само да уведомите гостите, че поздравленията се приемат при влизане в ресторанта. Те хората си знаят какво означава това.

А как изглежда плана преди ресторанта?
Едно такова посрещане на гостите предполага вие първи да пристигнета в ресторанта и тогава може да бъде доста стресово...
Ако всички гости пристигнат почти едновременно има риск за стълпновение пред ресторанта, а ако се точат един по един, даже и на вас ще ви писне да стоите като портиери.

Това разбира се са само спекулации от моя страна, ще ми бъде интересно да чуя някого с опит.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #93 -: април 21, 2008, 11:47:57 »

. Иска ми се това да става на влизане ...ние ги посрещаме - те ни честитят и ни подаряват подаръка....Но съм сигурна че ще стане хаос ако е така.

Според мен няма да стане хаос, picasso. Дай малко повече подробности за целия ден -  ще те вземат ли от къщи, после само ритуална зала ли ще има или и църква, с кола ли ще се придвижвате от едно място до друго. Аз нямам още опит, но и моята сватба ще е подобна на твоята по отнощение на ритуалите и подаръците.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: април 21, 2008, 13:07:57 »

Тъй като и на мен ми се върти нещо подобно като идея, аз си го представям така:
В 17 ч. подписваме в градината на ресторанта, след което влизаме вътре и ние си посрещаме гостите.  crazy Т.е. отвън подписваме, свекървата ни захранва и там другите ритуали от този род. След което влизаме в ресторанта, заставаме някъде близо до вратата и хората, като влизат ни поздравяват! Общо взето нещо такова pardon
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: април 21, 2008, 13:44:13 »

Аз пък замислям следното към 18:00 обиколките по гражданското и църквата би трябвало да са приключили и гостите да се отправят към ресторанта, докато всички отидат до там и се настанят ние и фотографа ще си направим една фотосесия някъде из хотела. След което ще влезем тържествено и на малко по-късен етап ще минем да поздравим гостите с по едно "Наздраве" .  nazdrave
Активен
picasso
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: април 21, 2008, 14:02:45 »

С удоволствия ще ви напиша как бих искала да бъде, но незнам дали ще се получи.
Женеца(тъй като не сме от мн. младите хи-хи и двамата сме над 30) ще ме вземе от бащ.ми дом и след това само с кумуве и родители ще отидем до гражданското да се разпишем-ще бъде не просто подпис, а цялата церемония тъй като родителите ни искаха и ние решихме да направим един жест към тях..т.е публично ще си кажем "Да".Тъпото е, че ще бъдем в гражданското на Лъвов мост- то се оказа единственото което работи в неделя следобяд. След което поемаме към Св.София там ще ни венчаят. Всички гости са поканени там в 17ч., до 17,30ч. ще приключи.Последвано от фото-сесия и приемане на поздравления от приятели и познати, които няма да могат да присъстват на тържеството ни.
Веселбата е обявена от 19ч. в ресторант Централ Форум на Борис ІІІ...т.е. по мой сметки ние имаме достатъчно време за снимки и приказки през църквата и до 19ч. можем да стигнем до ресторанта.Днес се сетих че пред рест. май има малка градинка  (но е към ресторанта),която мога да говоря да я използвам за по чаша шампанско и посрещане на гостите ни.Би било хубаво тоогава да ни ги дадат, но не вярвам че ще стане, а и това значи всички други да стоят прави и да чакат...
След това ние да влезем първи в рест., а те след нас, като малки шаферки ще им показват местата.....плагиатствах идеята от форума да има списък с гостите ...на вратата ..за да знаят къде да седнат.Не искаме да има захранване, не ме кефи...Ако минаваме покрай гостите то ще е за да се поздравим с тях....а не да събирам подаръци...може би ще има маса за подаръци, на която ще поставим и една "избирателна кутия" в която който е решил да ни даде пари да ги пусне (това също не ме кефи, но не ми идва нищо друго,знам че таива хора ще има), ще има също книга за пожелания, малки картички за онези който искат да сложат такава към подаръка си, а са забравили да купят....
Какво мислите, дали става?
« Последна редакция: април 21, 2008, 15:24:12 от picasso » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #97 -: април 21, 2008, 15:23:02 »

Извинявай picasso, ама съвсем се обърках. Значи ще имате нещо като welcome drink (стархотна идея!) и тогава ще приемате поздравленията. До тука добре. Ама после дето под строй ще влизате първо вие и после гостите, нещо не ми се връзва. Дори и да нямате захранване си мисля, че би било много по-тържествено, ако вие влезете последни. Това дори може с ди джея да го обсъдите, така че хем да няма ритуали, хем появата ви да се забележи. Не съм сигурна как точно го правят по западните сватаби, но те нямат такива традиции за посрещане и все пак всички настанени очакват младоженците.

А за подаръците, бях на сватба, където имаше маса, на която подаръците се оставяха и въобще не стигаха до младоженците. Не мога да кажа, обаче, че това е най-добрия вариант. При това положение си мисля, че благодарствените картички са задължителни, защото аз и до ден днешен се чудя, дали младоженците изобщо са получили нашия подарък.

 
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #98 -: април 21, 2008, 15:31:32 »

Много хубаво си го измислила! Според мен ще се получи, само трябва да се измислят детайлите.

С удоволствия ще ви напиша как бих искала да бъде, но незнам дали ще се получи.
Женеца(тъй като не сме от мн. младите хи-хи и двамата сме над 30)

В никакъв случай не сте стари  smile

След което поемаме към Св.София там ще ни венчаят. Всички гости са поканени там в 17ч., до 17,30ч. ще приключи и започва фото-сесията и приемането на поздравления от приятели и познати, които няма да могат да присъстват на тържеството ни.

Колко души очакваш? Ако са 60 човека това прави 1 мин за разговор с всеки и 30 мин за снимки. Ти си познаваш гостите, реалистично ли е? Имаш ли вариант ако завали?

Днес се сетих че пред рест. май има малка градинка  (но е към ресторанта),която мога да говоря да я използвам за по чаша шампанско и посрещане на гостите ни....
Според мен точно в този момент можеш да обърнеш внимание на гостите като истински домакин на събитието. Ако завали (дъжда е моята параноя) винаги може да ги посрещнеш в предверието на ресторанта

...може би ще има маса за подаръци....Какво мислите, дали става?

Да, разбира се! шаферките може да ги насочват първо към масата с подаръците. Ти спомена че ще сте предимно млади хора - защо не им кажеш предварително да изпратят подаръците направо у вас, с картички? Така те ше си спестят разнасянето цял ден, а и на теб ще ти е по-удобно. След сватбата, разбира се, тряабва да звъннеш на всеки и да благодариш за подаръка smile

Аз също ще пропусна захранвания и посрещания, просто ще се обърна към всички гости с няколко думи.

Активен
picasso
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: април 21, 2008, 15:41:15 »

Мога да разкажа как е в Полша, по-точно на какво аз бях свидетел.
Сватбата беше в един замък.Младоженците си получиха всички подаръци след венчавката пред църквата, там бяха родителските сълзи от радост и многото цветя от желаещите да ги поздравят.След това се всички отидоха пред ресторанта, който имаше някакво подобие на градина.Там свекървата ги захрани с погача и сол и след това счупиха за щастие чинията...Всички гости присъстваха на този ритуал и отпиваха от чаши с шампанско.То явно ги отпусна и те запяха дружно някаква песен, пак част от техния ритуал.Наистита усещаше се тържествения елемент. Накрая   булката покани всички, те я последваха, настаниха се и доста по-късно водещата на веселбата покани младоженците на първият им семеен танц. Към края на мероприятието младоженците минаха да благодарят на гостите и да им дадат малки сувенирчета за спомен.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: април 21, 2008, 15:59:54 »

Като се разприказвахме за процедурата та да кажа и аз как съм го измислила. Млодеженеца ще доиде да ме вземе от нас или направо ще се срещнем в църквата тва за сега не съм го измислила още защото в шведската църква младоженците вървят заедно към олтара а не се дава така булката от бащата на съпруга защото мислят че един вид жената е собственост която минава от ръка на ръка  Offtopic

Първо ни казаха че тъй като сватбата е от 15ч най добре е да си направим фотосесията преди това когато нито аз нито младоженека сме измачкани целувани по бузките и т.н. Та значи 1ч фотосесиа, после от 15ч църковния ритуал. След това гостите идват да ни подадът ръка още докато сме на олтара и излизат.Последни излизаме ние и те хвърлят ориз и розови листенца. После всички дружно правим по няколко снимки и отиваме към партито което е на открито в старинен град с около 4 -5 къщички от викингското време. Сервираме шампанско и разни хапки и на гостите им е организиран тур на мястото с ексурзовод който да им разкаже кое какво и малко история докато те попииват шампанско.След това си влизат в мястото за вечеря и ние влизаме последни и тва е.

То аз кво толкоз обяснявах.Не знам колко това ще ви е полезно тъй като е по различно от България но на някой могат да му хрумнат полезни идейки.
Активен
picasso
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: април 21, 2008, 16:09:04 »

Regina 94, мерси за съветите, да ти призная струваше ми се че 1.30ч.като време е напълно достатъчно, но  ти си права че в този момент ще сме като медец за пчелички. Всеки ще иска да ни поздрави и може и повече време да отнеме. Поканили сме 60души, но мисля че ще дойдат още - които ще искат да ни поздравят.Как не го обмислих по-рано, поканите ни вече са разпечатени и там пише 19ч. -ресторант.

Беше добра забелешка.Ще помисля.

Наистина сте прави,мога да си посрещна гостите в градината/предверието на ресторанта да им обърна нужното внимание  и след като всички са се настанили ние тържествено да влезем.Да това ми харесва.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: април 21, 2008, 17:36:20 »

Ние имаме да дообмислим някой подробности, но горе-долу сме решили как ще протекат нещата: милото тръгва от апартамента ни с родителите си, някой роднини и приятели. Взима кумувете и идват да вземат мен. Няма да се бавим много и ще ходим да се снимаме. След това в 18:30 имаме изнесен ритуал в ресторанта - още не е 100 % сигурно къде (може да е на терасата може на тревата пред него ако разрешат). След това сигурно ще са поздравленията от гостите (това ми е малко тъпо като се наредят двете семейства и кумувета, но пък не всички ще съм видяла преди това). Ще си направим малко снимки (в това време украсата и техниката на DJ-я ще се преместят от мястото за ритуала в ресторанта Wink ) и после ще влезем тържествено. Гостите ще ги посрещат шаферката ми и евентуално още някой и ще им показват масата за подаръци и местата им, въпреки че и схема ще направя. Още обмислям дали да поставим подаръчетата на масите или да ги даваме лично на всеки. По средата на вечерта (когато сервират основното ястие) ще минем да поздравим всички (DJ-я ни посъветва така, каза че е удобно защото така или иначе купона замира малко докато хората хапнат и, че така е по-лесно за персонала, който не се разминава с танцуващи докато сервира).

В цялата работа ме притеснява най-много какво ще правят гостите, които са дошли с милото да ме взимат или пък аз съм поканила в нас докато ние се снимаме. Роднини от София почти нямаме и въпреки че сме поканили малко, доста от тях ще спят при родителите ми, отделно аз ще поканя приятелки, които вероятно ще дойдат с гаджетата си, отделно милото като дойде с неоговите роднини и приятели и ще се съберат мнооого хора. Аз си представях как ние като тръгнем те също ще се изнесат от къщата и ще се разходят малко. Родителите ми казаха, че било добре да останат в къщата. Да де, ама къде ще седнат толкова хора... нещо не ми е много ясно. Освен да питам фирмата за кетъринг дали не могат и малко столове да донесат crazy
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #103 -: април 22, 2008, 08:24:13 »

По въпроса с посрещането-наистина най-тържествено е младоженците да влизат последни.Така хем гостите вече спокойно са се настанили-което си изисква не малко мотане и време, а и самите булка и младоженец се чувстват истински важни и специални-това е тяхната сватба все пак!!!
Относно подаръчетата-ако са декорирани и в тон с украсата на масата, нищо не пречи да си стоят до тейбъл картичките с имената.Малко е дразнещо докато се поздравявате, което така или ичане към средата на тържеството вече си е умора, да си разменяте подаръци.Ако имате сватбен агент или шаферка, които да им ги раздадав отделно или плътно да ви следват, да ви подават и поемат даровете-ок.
Поне моето мнение е такова!
А за картичките-наистина е добре към всеки подарък да има, защото после им се губи дирята, а в крайна сметка всеки ще се радва да знае, че подареното от него е зарадвало семейството.То от своя страна-ще има представа после на кой за какво да благодари дори при случайна среща на улицата.Това са малките жестове на внимание и уважение....
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #104 -: април 22, 2008, 09:02:04 »

.Как не го обмислих по-рано, поканите ни вече са разпечатени и там пише 19ч. -ресторант.
Беше добра забелешка.Ще помисля.
Не се притеснявай! Само имай предвид, че няма да успееш и с поздравите и със снимките. Има ли как да се снимате преди църквата? Това беше идеята на Гери и много ми хареса.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines