Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 20:41:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 210145 пъти)
 
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #345 -: януари 24, 2011, 21:29:47 »

Ами пак зависи какво ще правят там. Ако ще се черпят и там ще има поне 30-40 мин. Щом пътя е 20-25 мин., значи от кумовете трябва да тръгнат към вас към 14,20. А той кога ще иде да ги вземе зависи какво сте предвидили като почерпка у тях. Предполагам, че поне половин час ще отиде - значи трябва да е у тях към 13, 45.
Активен
super_bianka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 113



« Отговор #346 -: януари 28, 2011, 21:50:29 »

Според мен 17 е ок, но ще копирам Tiama, но с поправка в часа:

19:00 - начало на тържеството
17:30 - начало на коктейл и снимки за вас (около час и половина)
17:00 - изнесен ритуал
15:50 - тръгване към ресторанта
14:50 - взимане на булката (тук зависи как точно ще те вземат, ако няма купуване, бутане на врати, хора и т.н. половин час е достатъчен за мен)
Планът е добър, но щом ще има тъпани, хора и купуване е добре да си предвидиш повече време. да кажеме взимането да започне най- късно в 14:30, та до 16:00 да сте приключили; 17:00 часа ритуал до 17:30 и 19:00 часа тържество.
При мен църквата е от 13:30 часа, за гражданското е под въпрос (ако отчето се съгласи да му донесеме свидетелството на другия ден) ще направиме изнесен ритуал пред ресторанта, ако ли не или ще сключиме предния ден, за да ни е по- спокойно, та ето я моята програма:
16:00 часа тържество
13:30 часа църква (от църквата до ресторанта имаме поне 1 час)
11:30 часа взимане на булка
08:30 часа фризьор и гримьор в нас (прическата ми е много елементарна и ще отнеме най много 1 час и мисля, че до 10:30 часа ще сме приключили и за 1 час ще ме облекат).
07.05 маникюр
Активен
alo_madona
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: март 07, 2011, 11:51:14 »

Мили булки , от снощи се чудя колко време е нормално да продължи една сватба?
И по-конкретно говоря за ресторанта , защото ми се вижда малко 5 ч. и ми се иска да продължи купона поне с още 3 ч. , но и да не стане прекалено дълго за гостите( В нашият случай - дневна сватба) Ashamed

П.П извинявам се ако темата не е за тази тема give_rose
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: март 07, 2011, 12:38:20 »

Мили булки , от снощи се чудя колко време е нормално да продължи една сватба?
И по-конкретно говоря за ресторанта , защото ми се вижда малко 5 ч. и ми се иска да продължи купона поне с още 3 ч. , но и да не стане прекалено дълго за гостите( В нашият случай - дневна сватба) Ashamed

П.П извинявам се ако темата не е за тази тема give_rose
Ако няма вечерна след вас можете да си останете,колкото искате. Това гостите го диктуват в общи линии. Ако повечето гости се веселят и са още в р-та след 5 час просто си продължавате. Според това как върви купона ще прецените на място. Обикновенно се заплащат часовете след 5 час в всеки ресторант. В повечето случаи часовете за една сватба се движат между 5 и 7 часа.  good
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: март 07, 2011, 14:41:42 »

Ние празнувахме 6 часа. Гостите си отидоха после на диско,поне по-младите от тях. След 5 часа се заплащат допълнително и ресторант и DJ, понякога даже и видеото и фотото (зависи от договора). Това беше и една от причините да завършим партито в навършеният 6ти час. Но мога да ти кажа alo_madona , че ако е било здраво парти, няма да имате и грам сила за повече. Ние бяхме толкова скапани, че дори не можахме да спим както трябва вечерта, даже си отложихме първата брачна нощ за сутринта  sarcastic  blum
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: март 08, 2011, 11:59:07 »

Момичета, аз пък имам следната чуденка - венчавката ни е в 17:00 часа (подписваме почти месец преди това), след това ще следва кратка фото-сесия и се отправяме към ресторанта, който е буквално на 5 минути от църквата. И все пак се чудя в поканите какъв час да посоча за настаняване на гостите в ресторанта - може би 18:00? Все пак те директно след венчавката се запътват към ресторанта, въпросът ми е по-скоро венчанието колко продължава горе-долу - 20-30 минути? Предполагам във всеки храм различно, но все пак? Иначе за протокола ние ще се венчаем в Св. София smile
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #351 -: март 08, 2011, 12:06:03 »

Soulless, зависи дали предвиждаш време за фотосесия след венчавката в църквата. Ако да - смятам, че фотографът ви ще се зарадва да му дадете повечко време и настаняване в ресторанта в 19.00 ще е напълно удачен вариант. Ако не - 18.00 е перфектно  good
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: март 08, 2011, 12:12:06 »

Soulless, нашата сватба протече по общо-взето същия график, само че имахме и граждански брак. Венчахме се в 18 часа в Св. София, а гостите бяхме поканили в 19часа в ресторанта, който е на 10-тина минути пеш от църквата (ресторант "Чергата"). Венчавката е преко сили половин час, после ние си направихме фотосесията в околните улички и около парламента. Отене ни около час, така че към 19.30 - 19.45 бяхме в ресторанта. След това разпитах гостите - никой не е останал с усещането, че са ни чакали дълго - тъкмо шаферките имаха време спокойно да настанят всички, гостите да се разположат удобно, да си кажат по няколко думи, да се почувстават комфортно. И да се повиши вълнението, за да посрещнат младото семейство както подобава  Wink Мисля, че това е оптималното разпределение на времето, ако не предвиждате дълга (повече от час) фотосесия.
Активен
happybride
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #353 -: март 11, 2011, 16:44:28 »

Здравейте на всички,

нашата сватба горе- долу би протекла по следния начин- взимане на кумове и булка от Бургас и пътуване към Слевен. сигурното е че изнесения ритуал ще е в 18 00 часа/ще подпишем по- рано/
Като часове как ви се струва при положение че БС- Сливен е поне 1 30 часа в колона

13 00- взимане на кумуве
14 00- взимане на булка
15 00- тръгване към Сливен
16 30- 17 00- вече в Сливен, - правим снимки/въпроса е дали сега се правят снимки или след ритуала в 18 00, този момент ми е леко мъглив/.
18 00- ритуал
19 00 празненство
Ако след ритуала са снимките, ние най- вероятно ще трябва да излизаме. Гостите какво правят, май става късно..
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: март 11, 2011, 16:48:58 »

futurebraid, можете от пристигането в Сливен, до 18ч да си направите вашата фотосесия - сами или с куовете, както сте решили. А след ритуала, до влизането ви в ресторанта да се снимате с гостите.
Ние процедирахме така и се получи добре, защото от гостите който се беше снимал с нас отиваше да се настанява и така не се изтупаха 80 човека на вратата на ресторанта накуп, а се настаняваха спокойно good
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: март 12, 2011, 00:01:21 »

Soulless, нашата сватба протече по общо-взето същия график, само че имахме и граждански брак. Венчахме се в 18 часа в Св. София, а гостите бяхме поканили в 19часа в ресторанта, който е на 10-тина минути пеш от църквата (ресторант "Чергата"). Венчавката е преко сили половин час, после ние си направихме фотосесията в околните улички и около парламента. Отене ни около час, така че към 19.30 - 19.45 бяхме в ресторанта.

Roxanne, благодаря ти много за споделения опит - много ми е полезен в организацията на времето ни give_rose
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #356 -: март 13, 2011, 17:42:34 »

Момичета, свекърва ми ме пита какви са задълженията й сватбения ден, а аз наистина не знам...Освен захранването, има ли нещо друго?  blush
Активен
super_bianka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 113



« Отговор #357 -: март 15, 2011, 10:43:29 »

Не миличка. Свекървата участва само при захранването.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #358 -: март 15, 2011, 10:45:20 »

И да плисне менче с вода при тръгването на колата от младоженеца  Bravo
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: март 15, 2011, 13:11:21 »

ние на свеки и бяхме преписали и закичването в младоженеца и при кумувете...понеже реално няма кой да го направи...
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines