Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 00:25:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 202138 пъти)
 
JuliS
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: септември 10, 2010, 14:54:20 »

Здравейте,
Казвам се Юлия и съм ветеранка :)ако така може да се каже.
Преди няколко дни получих предложение за подновяване на брачният обед от съпруга си... след 20 години и 3 деца! Bravo
Нямаме ццърковен брак а само граждански затова ми се стори страшно романтично и естествено се съгласих.
Истината е, че организацията ми бяга нещо. понеже няма да има граждански ритуал а само църковен.
Не искам да се ограничавам и смятам част от нещата да вкарам в ресторанта. Сватбената торта, подаръци за гостите и тостове с приятели и т.н.
Булчинската рокля и поканите - задължително.
но имам няколко въпроса... за които ще моля за помощ!
Надявам се че няма да ви отегча с това а ще ми помогнете с отговорите

Поздрави
Джули
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: септември 10, 2010, 15:11:44 »

JuliS  welcome-2
много мило от страна на съпруга ти за подновяване на брака, това означава че след толкова години и деца вие все още се желаете. дай боже всеки му.
прегледай форума има различни теми за различните неща. питай каквото те интересува. тук момичетата са много отзивчиви. успех с подготовката.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: септември 10, 2010, 16:44:18 »

Джули,ти знаеш ли,че съпругът ти е от изчезващ вид?!
Чудесна идея! Bravo

На нашата сватба имахме много красиви обети,които някой с дар слово е измислил вместо нас.
Можеш да го вземеш като идея и ако преди 20г не сте си разменили истински клетви,да го направите сега с помоща на ди-джея или групата,която ще наемеш за ресторанта.
Дай ни малко жокери за да се развихрим-колко гости,какъв бюджет,какъв тип вечеря-класическото за сватба или нещо по нетрадиционно като коктейл....
Активен
JuliS
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: септември 10, 2010, 18:15:17 »

Благодаря за топлото посрещане! Good luck
Преди 20 госини нямаше такова нещо като размяна на клетви. Всъщност... бях на 18 и едва ли съм се сещала даже да прочета нещо за самата сватба. Оставихме се родителите ни да правят всичко. Точно затова искам сега да е МОЯТА сватба. Затова няма да се лиша от рокля булчинска и шаферка / порастналата ми 15 год. дъщеря/ "Калинчото" smile е на 5 години а баткото ни на 17 сигурно ще го сложим да държи халките...естествено ако се навие.
Гостите ще са 25-30 човека. Ще наемем малък ресторант , за да няма чужди хора. Ще използваме хотел за приятелите ни , които са от друг град и вероятно ще вземем директно хотелски ресторант , които са с по-малък обем. Иска ми се да има оркестър...но оркестъра вероятно върви с водеща... та сигурно и водеща ще имаме.
И май това..
Активен
JuliS
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: септември 10, 2010, 18:21:58 »

чедя се...обаче.. за няколко важни неща:
1. Традицията да не се вижда роклята предварително от младоженеца. - искам я
2. Пристигането в църкавата по различно време - и това ми се ще да стане. Но как ще се организира всичко до влизането на булката, след като тя/аз/ няма да е там?!
3. самата програма в ресторанта... не е нужно да бъде като при младоженци - все пак 20 години живеем заедно... няма нужда да се настъпваме или да ритаме менче.
4. конфетите, питката , подаръците за гости - кога и къде?!
Лелеееее...ма аз наистина нищо не знам....

За поканите , бутилките, етикетите, табелките за маси, надписването на балоните  - това знам. Такава ми е работата - аз ги правя в нашият град! Но само това...никога дори не съм питала булките кой им организира декорацията или самата организация nea което сега отчитам като грешка!

В общи линии ви ориентирах надявам се... blush
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: септември 10, 2010, 20:49:39 »

Добре дошла JuliS, в момента в който прочетох поста ти - настръхнах. Това е невероятно хубава идея, задължително ще ти помогнем.
като цяло виждам, че най-много те притеснява организацията и декорацията. В повечето случаи си избираш сватбена агенция, която украсява в самия ден на сватбата ресторанта и в твоя случай църквата (така спокойно когато влезеш всичко ще е наредено) има много сватбени агенции, просто се разрови и нет-а и ще видиш колко идеи за украси има.
Традицията с роклята също ще може да я спазите, въпреки че живеете заедно (ние също живеем заедно, но роклята е в мама и милото не я виждал) ти можеш да я оставиш в някоя приятелка и да се облечеш и тръгнеш от тях.
Подаръците за гости в повечето случаи се поставят на местата на гостите (от агенцията за украсата), но има и много други варианти, аз харесвам идеята когато се приемат поздравления, да се подарява подаръчето.
С удоволствие ще следя подготовката на вашата втора сватба. А коя е датата?
Активен
teta
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #291 -: септември 11, 2010, 00:21:36 »

здравей те на вси4ки!!! Имам нужда от помо6т sad((Преди време кумувахме на една сватба сега ни канят за втори път и ние незнаем какво да отговорим понеже преди време някои ни каза 4е се кумува два пъти само когато знае6 4е 6те кумуват трети пат ина4е носело не6тастие на семейният ти живот или не6то такова....6те се радвам ако някои от вас може да ме посъветва какво да правим ....
Активен
JuliS
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: септември 11, 2010, 12:32:39 »

да..... вярно забравих да кажа датата...а ня е много специална  smile
21 ноември - Денят на християнското семейство!
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: септември 11, 2010, 15:29:13 »

teta,това за кумуването три пъти не съм го чувала!
Ако ви канят близки хора,не се колебайте да приемете.
Суеверия под път и над път,ако не вярваш в тях,няма как да те сполетят. smile
На мен как ми се кумува,дано ми излезе късмета някой ден! smile

Джули,много хубава дата сте избрали!
С църковния брак се навързва една символика... Bravo
Аз като те чета,не знам какво не ти е ясно!
Оставяш роклята при приятели/роднини/хотел!
Ако няма да те купуват-продават,отиваш директно с приятелките в църквата.
Там хората често правят сватби и не им трябваш за да им казваш кое как Wink,а ако наемеш агенция-те ще поемат цялата организация.
Игри могат да се измислят най-различни така,че да не е постно без менчето и захранването.
Оркестрите не вървят с водещ(но вокалистите могат да поемат тази роля)-по-скоро в агенцията ще ти предложат такъв.
Можете да посрещнете гостите край бюфет с чаши вино-приемате поздрави и подаръци,казвате на всеки наздраве и давате подаръче.
Активен
JuliS
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: септември 12, 2010, 13:33:42 »

посрещането на гостите край бюфет не ми стана ясно.... blush
И още...какво е изнесен ритуал???
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #295 -: септември 12, 2010, 13:45:36 »

Изнесеният ритуал, е ритуал, който правите извьн кметсвтото. Често се прави в ресторанта, ако ресторантьт е вьншен. Но може и вьтре. За вашитя случай е идеален при положение, че нямате изобшо кметство. Това е ритуальт по време, на който си разменяте/подновявате обетите.

Посрещането на гостите край бюфет- до вратата на ресторанта слагате една украсена маса, на която нареждате чаши с шампанско и вие двамата и вски от гостите влиза, чука се с вас, казва ви най-добри пожелания, вие му казвате добре дошьл и влиза. След като всички са настанени, влизате вие. Този момент може да се иползва да раздадете лично подарьчетата на гостите. Ние пьк примерно ги дадохме накрая на сватбата, на сьщата маса от коктейла ги бяхме наредили и пак така бяхем застанали и на всеки, който си трьгваше балгодаряхме за присьствието и давахме подарьчето.

Конфетите ги бяхма наредили на масите като част от ранжировката на украсата. Разгледай ни албума и ще ти стане по-ясно.

Ти защо не почнеш да пишеш по сьответните теми?

Уверявам те, че има тема по абсолютно всеки твой вьпрос и много отзивчиви хора, които винаги ще ти дадат мнение и сьвет  good
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: септември 12, 2010, 13:58:37 »

 Като прочетох за подновяване на обетите и искрено ти завидях, JuliS! Да не съм носещия лошите новини, но провери в цурквите дали се правят църковни бракове на тази дата, понеже май са коледните пости тогава и до колкото знам тогава не се правят венчавки!
Успех!
Активен
JuliS
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: септември 13, 2010, 08:35:07 »

проверих аз... казаха че на няма забрана на тази дата за сключване на брак! smile
Другите теми ги чета за сега. Но ще търся албума.... досега съм посещавала само форума на БГ-мама и ми е още непознато като визия! pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #298 -: септември 13, 2010, 09:03:10 »

Под аватара на всеки има "моят сватбен албум" кликаш там и това е албумьт.

Аз намирам, че нашият форум е много по-лесен за употреба и по-подреден от Бг -мама.
Активен
JuliS
Ентусиаст
**
Публикации: 53


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: септември 13, 2010, 09:44:58 »

Да.... виждам вече албумите - страхотно!
inaxastra - сега разглеждам твоят...прекрасна булка си. А украсата ти е фантастична! Поздравления.
Благодаря момичета!! butterfly
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines