Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 00:26:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 210336 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: май 25, 2009, 13:23:31 »

Цвети при нас имаше време за по една наздравица и хайде към ритуалната.Имаше мезета, защото имаше хора от преди да дойде младоженеца у нас и те си пийваха.То и аз си казах наздраве с тях ама честно да сикажа нищо не помня  blush
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: май 25, 2009, 13:55:09 »

cvety_p , мен ме притесняваше пътуването София-Перник-софия и бях предвидила в нас повечко време, та ако има задръствания да не дойдат и от вратата да тичаме към ритуалната. но всичко беше наред, дойдоха, минаха всичките там традиции, и след това седнаха за по една наздравица, малко приказки, снимки..
за хапване бяхме прихотвили неща които да могат да се хванат с 2 пръста, защото нямаше място за всички на масата smile от рода на хапките, сладки, соленки, бонбони. не че се изядоха но трябва да има.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: май 25, 2009, 14:02:54 »

cvety_p, ние когато кумувахме се получи така: след намирането на обувката и т.н. отидохме в хола, където родителите на булката бяха подготвили маса с кетъринг. Гостите си хапваха (за разлика от кетъринга в нас, кумовете, който никой не докосна), имаше наздравица, аз закичвах родителите на булката, снимки и така.
В булката откарахме най-много време и се изяде най-много храна  girl_wink Може би защото до него време вече хората бяха огладнели (беше към 13-14 часа), а до ресторанта имаше доста време.
Още един обичай, който е характерен за моя край (Добрич) и го бях забравила е, че в дома на булката кумата захранва младоженците с питка - подобно на захранването в ресторанта.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: юни 07, 2009, 16:40:27 »

cvety_p според мен всичко зависи от времето с което разполагате..зависи колко време ще си оставите до ритуалната и ако стане така че младоженеца позакъснее ще се наложи по на бързо да се изнасяте за да не изпуснете подписването...време винаги може да се запълни но няма как да го забавиш...и в зависимост от времето което имате вече като се закичите може да се похапне малко да си кажете наздрае да си направите снимки и аз си мисля че така след като вече сте си минали от реда с обичаите всеки ще похапне дори и да не е кой знае колко...
ние два пъти сме кумували и мога да кажа че това е най отегчителното време от сватбата защото се получава една такава ситуация че не знаеш какво да кажеш или да направиш...и с милото и младоженеца само седим и се питаме и сега какво..и после какво ...и макар и сватбата да беше дневна и да бяхме гладни не си хапнахме нищо...но пък на гостите им бяха много интересни нещата които бяхме подготвили и нямаше такъв който да не пробва...половината остана но то се прави повечето както каза echy_ ...да има...
винаги ще остане така че нагласи си нещата така че да ти е хубава масата а каквото остане после си се доизяжда  tease
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: юни 17, 2009, 20:39:49 »

Искам да попитам за последователността на "събитията" след влизането в ресторанта. Интересува ме в общи линии. 
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: юли 17, 2009, 08:43:35 »

Момечета, въпроса ми ще е горе-долу в стила на последните разисквани, но ето какво ме вълнува.
Младоженеца отива в булката и ... ??? Какво се случва точно? Моята представа е горе-долу такава - след като влязат в жилището, младоженеца първо я търси наужким из другите стаи, докато кумата през това време влиза при булката, дава и букета и я забулва. После идва младожееца, търси обувка и т.н. и като се намери и стане, хайде при гостите, че да ги закичи булката.
Имам си и друг сценарий - първо младоженеца да намери обувката и после вече кумата да забули булката и да й връчи букета.
Ха сега дайте вашето мнение как си е редът, че аз не зная кое е по-правилно. Наистина ме вълнува много, че ще имам було и ще си ме забулят. В тая връзка ми се струва по-логично първо това да стане, преди младоженеца да дойде за обувката, че като я намери и ми я обуе, да може да ме разбули и да си ме цунка тогава... От друга страна, ако кумата влезе при мен първа може да настане суматоха и всички да се изсипят накуп или пък другия вариант - докато младоженеца уж ме търси, а кумата е при мен да ме забулва - камерата кой ще снима през това време? pardon

siss, той ди джея има план и представа как се случват нещата. Точно с него трябва да говориш. Освен това, както се случва при мен, винаги може да си натъкмиш нещата и по твоя преценка. При нас ди джея ни даде план за протичане на тържеството, но аз имах някои идеи за по-разчупено посрещане, така че ще има промяна. Освен това, на повечето места май веднага след захранването младоженците чупят питката, но по нашия край тя се чупи по-късно, горе-долу преди вечерята и аз настоявам да е така, въпреки че по плана, за който споменах този ритуал си е в началото. Надявам се, въпреки че не написах точно това, което си очаквала, да съм полезна smile
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: юли 17, 2009, 09:52:43 »

gtgg, когато с милото бяхме кумове нещата протекоха така: след бутането на вратата влязохме всички заедно, младоженеца намери булката,напълни обувката с пари обу я и след това аз и дадох букета и т.н. не преди това. После хапнахме, пийнахме и хайде към ритуалната зала.

siss, това по принцип се разбирате с ДЖ, gtgg е права, когато кумувахме първо влязохме в ресторанта, свекървата ни захрани, тъщата предаде свещ символ на вечния огън в семейството на дъщеря си, после пихме шампанско, милото трябваше да каже, че шампанското е горчиво, той каза нещо друго и ДЖ му помогна, ееее посмяхме се беше много весело още си го помним този момент, после ритна менчето, първи танц, танц за кумовете и родителите, реч на Кумът и тук имаше весели моменти, милото говореше без да я чете и накрая нещо се обърка, но финалното пожелание беше да имат "Деца колкото футболен отбор" laugh  Смях в залата. Чупенето на питата беше по-късно, а не в началото, полсе им подарихме вино за всяка годишнина. Малко дълго стана Wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: юли 17, 2009, 10:13:30 »

gtgg, аз знам, че булката трябва да е забулена, когато младоженеца влезе  good
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: юли 17, 2009, 13:28:25 »

От друга страна, ако кумата влезе при мен първа може да настане суматоха и всички да се изсипят накуп или пък другия вариант - докато младоженеца уж ме търси, а кумата е при мен да ме забулва - камерата кой ще снима през това време? pardon

Е, при нас точно това стана, кумата още не ме е забулила, а те нахълтаха и объркаха целия сценарий  Girl_hide съответно казах на оператора да го монтира, все едно забулването е преди нахълтването и той ги снимал отвънка като натискат вратата и нахълтват, после ме снима мен като ме забулват и при монтажа просто разменил кадрите.
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: юли 21, 2009, 12:22:30 »

Момичета, благодаря за мненията по въпроса, който отправих. Тъй като преди сватбата първо ще стана кума (още тази неделя), ще имам поле за изява и "репетиция" на вземане на булка smile Това, което се разбрахме ние с булката за идващата сватба е, че първо младоженеца с подкреплението ще влезе през вратата на апартамента (като плаща или каквото там реши), след което аз ще вляза при булката за забулването (заедно с видеооператора) и едва тогава мъжете ще трябва да се преборят и с вратата на стаята, където ще е булката. Младоженеца и кума знаят за така предвидения ход на събитията, остава само някой от другите мъже да не прояви нахалство и да се прави на герой... Така после ще има заснето веднъж как младоженеца напира на входната врата, после как аза забулвам булката и как другите момичета пазят вратата от вътре и младоженеца влза... и натам е ясно smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: юли 21, 2009, 12:28:28 »

gtgg, ние процедирахме точно така и нямаше объркване, а сестра ми се беше подготвила за два тура на откупуване на булката  girl_wink
Само че и младоженеца трябва да се подготви да плаща на два пъти  funnytooth banana focus
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: юли 22, 2009, 20:35:02 »

Еееех, нали все питам, та пак smile И този път очаквам съвет от вече семейните
Кажете кой кого закичва и кога. Тъй като сме виждали и варианти булката да закичва и кумата да закичва, и свекървата да закичва... Голяма каша. За момента, на сватбата, на която ще кумувам решихме да направим така - кумата (т.е. аз smile ) ще закичва всички. А пък, за да не се закичвам сама, младоженеца като дойде ще ме закичи мен и аз тогава ще си върна жеста към него, после кума, родителите на младоженеца, а в булката същото упражнение с най-близките. Мислите ли, че така е удачно; вие как направихте или какво знаете  по темата?
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: юли 22, 2009, 20:40:49 »

Аз закичих кумата, т.е. вързах й гривната, а тя закичи младоженеца, кумът, родителите, сестра ми и  приятеля й.
Аз лично не харесвам варианта булката да е закичена и тя  nea
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: юли 22, 2009, 21:35:19 »

При нас, булката закичваше. Когато дойдоха да ме вземат, кумата ми донесе букета и бутониерите и  аз ги закичих- младоженеца, родителите ни и кумовете. Бяхме решили да се закичват само най-близките.
Явно всеки сам си решава как да процедира  pardon
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: юли 23, 2009, 08:12:32 »

при нас бутониерите бяха при мен, и когато дойдоха да ме взимат и ме  *db*намериха pleasantry и изведоха при всички гости аз си закичих младоженеца, кумовете и родителите. така на веднъж стана закичването и нямаше опастност някъде да се забравят бутониерите.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines