Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 00:19:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 210331 пъти)
 
Steff
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #210 -: ноември 24, 2008, 12:04:44 »

Първо - здравейте от мен heart
Отскоро чета сайта и мятам по едно очо на форума, но едва сега пиша...
Искам да се извиня предварително, ако темата е неуместна - надявам се да ме насочите къде да чета, за да си отговоря на въпросите...
Ето в какво положение съм: предстои ни сватба, която от доста време обмисляме, но едва сега влизам в действие с организацията. Дотук добре - но не знам какво трябва да правя blush Не съм наясно в какъв ред се действа - дали първо се запазва дата в гражданското, дали първо в църквата...ресторантът на кой етап се ангажира...въобще, ей такива неща, дето предполагам си имат ред и тънкости в уговарянето. Наскоро разбрах, че съм бременна - и ми се иска да действам максимално организирано.
Много ни се иска да се класираме за месец март, началото и това е още една причина да се захващам вече с организацията. Виждам, че има много хубави теми надолу, за отделните части на сватбата, но засега май трябва да се спра на основните, а именно запазване на дати и ресторант...
Та, молбата ми е, ако може да ми кажете кое се прави първо, има ли някакви специални изисквания...каквото и да ми кажете, ще ми е от полза.
Много ви благодаря предварително give_rose

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: ноември 24, 2008, 12:09:39 »

Пърчо си изберете дата двамата.Решете кога ще е сватбата и дали ще е вечерна или дневна.След това запазвате дата в гражданското и църквата и започвате с великото обикаляне по ресторантите.Тези три неща са първите който трябва да направите.В процеса на организация се прави всичко друго.А и много важно нещо изберете си кумове Wink

Погледни тази тема там нещата са описани от моммичетата http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,206.0.html
Активен
Steff
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #212 -: ноември 24, 2008, 12:19:54 »

Ох, знаех си че някъде трябва да има тема по въпроса, но не съм догледала - благодаря ти, сядам да чета, а ако модератор прецени, може да изтрие темата, да не става дублиране blush
Активен
monique
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #213 -: декември 04, 2008, 22:03:27 »

Ние мислим да сложим родителите на отделна маса, ще бъдат само те 4-мата. Те много добре се разбират и ще се чувстват добре така, дори ни го предложиха самите.

А относно подаръците, ще имаме посрещане с шампанско на входа и там ще приемаме поздравленията, за да можем после да се наслаждаваме на тържеството, като пак ще минем по масите да видим гостите как са, да си кажем по няколко думи и така.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: декември 05, 2008, 12:45:39 »

При нас, тъй като и мойте и неговите родители са разведени, всеки си беше на маса с неговите си роднини! Получи се много добре!

А за поздравленията и при нас беше така! good Даже си направихме снимки със всички гости! Поздравления, наздравица, подаръци и снимки, всичко на едно! Да, отнема малко време, но не толкова много, колкото обикалянето по масите!
Активен
bebe26
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #215 -: март 13, 2009, 13:25:09 »

здравейте момичета!!!! Имам отправна молба от мои приятели, които ще се женят да им бъда водеща на сватбата. Та моя въпрос е: след влизане в ресторанта и посрещането на младоженците, което се организирва от самия ресторатнт, как трябва да бъдат подредени следващите важни неща:
захранване, игра пред кумувете, семен танц, танц за кумовете, реч на кума, хварляне на букета и други такива неща....
Благодаря ви за помощта!!!
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: март 13, 2009, 15:16:35 »

Мисля, че няма строго определен ред, но горе долу:
-при посрещането в ресторанта се прави и захранването с питка от свекървата
-рита се менчето и се тълкува за бъдещото дете
-следва първия танц на младото семейство
-танц/поздрав за родителите и/или кумовете
-тост/реч на кума за откриване на тържеството
От тук нататък ритуалите и игрите са мисля в произволен ред, както си го организирате. Примерно:
- чупене на питка над главата от младоженците
- хвърляне на булченския букет
- сваляне и хвърляне на жартиер
- игра за кумовете, булчино хоро и други ритуали ако има
- други игри         
Накрая е тържественото разрязване на тортата. smile
Активен
ilina
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39


Be Best Bride


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: април 07, 2009, 20:58:03 »

искам и аз да попитам за реда на нещата,особено в моя случай,гражданският брак ще е в ресторана,та според вас и вашия опит,ако се доверя на диджея след това за самото водене,дали всичко ще е наред?Защото аз самата,не знам кое,след кое следва smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #218 -: април 12, 2009, 21:01:20 »

искам и аз да попитам за реда на нещата,особено в моя случай,гражданският брак ще е в ресторана,та според вас и вашия опит,ако се доверя на диджея след това за самото водене,дали всичко ще е наред?Защото аз самата,не знам кое,след кое следва smile
Не се притеснявай всеки дж е наясно с тези неща. Правил го е много пъти преди твойта сватба. Що за въпрос? Ти в место него ли мислиш да водиш? Той си знае кое след кое следва. good
P.S.
По отношение на гражданския брак в ресторанта. Можеш да го попиташ,дали е озвучавал изнесен ритуал.Ако не е. Тогава да се разбереш с него какво искаш да звучи по време на церемонията.А той от своя страна да се координира с длъжностните лица за редът на обредния ритуал. Успех  good
« Последна редакция: април 12, 2009, 21:08:09 от AIVEN » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: април 20, 2009, 12:07:35 »

В общи линии нещата протичат по един и същи начин ! Изнесения ритуал след това посрещане от ДЖ или водеща . След сядането на младоженците 15 - или повече мин. лек музикален фон да се отпуснат младоженците и гостите да пиинат по едно и след това приветствие и благодарности към младото семейство и техните кумове и гости . Дава се думата на кума да открие сватбеното тържество и да отправи пожелания към младото сем. Следва първи танц след това се канят и кумовете следва родители ,шафери . После първото сватбено хоро . И танци ,танци и пак танци и между тях - жартиер ,букет ,торта кумска ръченица . Ако има някакви програми или балет вече нещата стоят по друг начин !
Активен
maia_111
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: май 01, 2009, 15:16:28 »

това с приемането на поздравленията и подараците нещо не ми е ясно казаха ми да си купиме шампанско ок и някви сладки там хубаво ама преди да влезем в ресторанта ли се прави кога незнам....
Активен
bubetodve
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: май 01, 2009, 15:55:52 »

Да разкажа ли, плана за действие???
Младоженеца събира родата в къщи... хапват... вълнуват се... последни доизкусурявания....
Тръгват.... играят хоро на центъра за да ги чуе цяло село.... И след това на път за кумовете....
И там пред блока рипат хорце.... и хоп беж при булката.... "дай ми... няма да я дам... дай ми я.... няма да я дам..." после пак хорце.... и айде да пътуваме към ритуалната зала.... даваме по един автограф... ревем /надявам се да не ревна де... но като знам какви сълзливи реплики си имат работещите там..../ и бъъързичко към църквата... и там ревем мъничко.. една малка фотосесийка си правим и хоп - в ресторанта... посрещането.... танци манци... и целия ден е свършил.... прибираме се... разопаковаме подаръци.... броим парички.... после се радваме един на друг - заспиваме и на следващия ден... палим колата и заминаваме към Велинград.... е там релаксираме 2-3 дни и обратно към София,.. и добре дошло скучно ежедневие.... с тая разлика, че вече ще съм Госпожа Николова....
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #222 -: май 01, 2009, 19:21:37 »

В общи линий май така става. danceg
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: май 14, 2009, 23:23:21 »

Колко часа протича празника в ресторанта, така че да не са малко, да не са и много имате ли наблюдения?Притеснявам се да не ни направят забележка за силна музика понеже сватбата ще е в пицария в партера на жил.кооперация? give_rose
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: май 25, 2009, 13:20:16 »

момичета, искам да попитам следното: като дойде младоженеца да ме взима от нашите, след като влезне и след като ми сложи обувката и аз го закича какво се прави? в смисъл сяда ли се на маса, пие ли се(както у кума) или направо се тръгва за ритуалната зала? тъй като сега нашите ще пазаруват продуктите и ме питат какво и колко да купят ама аз се омъжвам за първи път от къде да знам?? предварително се извинявам ако някоя е питала вече (връщах ли връщах темата назад но не намерих конкретен отговор) give_rose
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines