Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 08:30:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 210456 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: юни 16, 2008, 08:36:52 »

мерси beb4o_bu


и аз смятам, че по микрофона е достатъчно, слес като сме ги посрещнали преди това!!!!!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #136 -: юни 16, 2008, 14:03:03 »

Ами при нас имаше уелкъм дринк, после подписахме, после ги посрещнахме на входа и оставяха подаръците и букетите, а към средата на тържеството минахме по масите само за наздравица. Много е мило всеки да ти каже наздраве лично и да си чукне чашата с твоята; освен това пак казвам, че според мен гостите си го чакат това минаване (особено роднините) и им харесва. Не смятам, че ще спре купона - ние обиколихме почти 150 души за около 40 минути; освен това сватбата не е само танци - нали все пак младоженците трябва да блеснат някак в центъра на вниманието, да се разбере, че е сватба, а не по-обикновен повод. Някой може да си е намислил да ви коже нещо мило на двамата заедно и това е удобен момент, вместо да ви гони из ресторанта...
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: юни 16, 2008, 17:02:52 »

rozovka,

ние ще имаме уелкъм дринк в ресторанта, при влизане на гостите

всеки ще има възможност да се чукне с нас и да си кажем по 2-3 думи
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: юни 17, 2008, 10:05:30 »

и пак да попитам,

ако имам уелкъм дринк, при което гостите взимат по 1 чашка и оставят подаръците на една маса,


после трябва ли пак да минем по масите и да кажем наздраве?

Ние също ще имаме welcome drink. Когато дойдат гостите в ресторанта /тъй като ние ще подписваме на място/ всеки ще си вземе по едно питие. Като приключи гражданския ритуал всеки ще мине да ни поздрави с чаша в ръка и това всъщоност ще е наздравицата с гостите. Няма да минаваме по масите.
Баба ми много се сконфузи като й го обясних и ме попита: Ама после да не тръгнете по масите и хората да наизвадят още подаръци и ние да се сконфузим, че сме си ги дали предварително?" Жената се притеснява тъй като по старите традиции едва ли не всеки те гледа какво даваш. Ние изобщо не искаме нито подаръци нито каквото и да било тъй като всичко си имаме, но пък хората със сигурност ще се подготвят и трябва някак си да им се намекне или каже, че минаване по масите няма да има. Била съм на сватба на която младоженците бяха казали че няма да минават но пък и не бяха регламентирали по някакъв начин кога ще се поздравят с гостите. Получи се малко неорганизирано тъй като всеки от гостите ходеше и ги питаше кога ще минават най-после. И в крайна сметка искат не искат минаха по масите.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: юни 17, 2008, 10:08:53 »

zahira,

аз, за да избегна точно това съм решила да напечатам за гостите нещо като кратка програма на тържеството

заедно с една карта на маршрута, по който ще се мине за гражданското, църкавата и ресторанта

това за софиянци, все пак не познават чак толкова добре пловдив
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: юни 17, 2008, 10:14:04 »

Аз съм го регламентирала в поканата, пише :
....ч. Сключване на граждански брак и приемане на поздравления в градината на ресторанта
При което приятеля ми като прочете текста и каза, че не било хубаво да пише изобщо за приемането на поздравленията все едно сме си просели подаръци. А то няма такова нещо. Как иначе ще знаят хората, че наздравицата ще е тогава. Ще се получи точно като на сватбата за която обяснявах - всеки ще ходи и ще ни дърпа кога ще минаваме по масите. Та имахме леки пререкания по този въпрос, но пък не мога за всичко аз да мисля и аз да организирам.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: юни 17, 2008, 10:16:21 »

аз така или иначе, ще имам сватбен агент в деня, което ще улесни тези неща!!!!!!

тя ще им обяснява, не аз

но мислех, че едно такова нещо, като програма на тържеството би било доста от полза за хората

още не съм измислила окончателния вариант, не за друго, иначе до сега да съм ги раздала
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: юни 17, 2008, 10:20:47 »

Аз съм виждала такава програма, но беше поставена до тейбъл картичките в самия ресторант, а не дадена предварително. Но иначе не е лошо като идея да има допълнително листче към поканата с обяснения на адреси и т.н.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: юни 17, 2008, 10:42:46 »

ами то няма да е към поканите

то е за роднините ми

защото не всички познават Пловдив толкова добре, че да се ориентират от раз

общо взето маршрутът на карта на града и на отделен лист ... кратка програма

ама ще видим де
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #144 -: юни 18, 2008, 08:41:11 »

Това  с програмата е точно по книга и в дреги държави дори е доста разпространено.Само че като че ли в България не е много удачно, главно с цел финансово спестяване, защото и тези програми си струват пари де. Иначе е доста културно отношение към гостите да знаят кога, какво, къде се случва.
а когато се отнася до друг град си е направо благословия за гостите, които не са запознати с маршрутите и локациите
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #145 -: юни 18, 2008, 08:50:07 »

Ние изпратихме имейл с програмата няколко дена преди сватбата и гостите бяха много доволни.
Достатъчно е дори само 20% от хората да знаят точния план за деня - всички останали естествено ги ползват за ориентир.
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #146 -: юни 18, 2008, 08:53:34 »

А, да!
И това е добра идея и то безплатна!ако голяма част от гостите боравят с Интернет доста ги улеснява, а те като тръгнат някои и другите ще ги последват!
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: юни 18, 2008, 15:08:33 »

аз ще напечатам програмата върху цветен лист на принтера - имам цветен принтер;

но и идеята с майла е доста добра

Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #148 -: юни 19, 2008, 07:12:16 »

Това с принтера е нелоша идея, но имай предвид все пак, че е добре да е вързано цветово с гамата на поканите и тейбъл картичките, ако има такива...
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: юни 19, 2008, 09:09:41 »

Ние мислим да направим сайт, на който ще е описана програмата (кога се тръгва от младоженеца, кога е при кумувете и т.н.), ще има линкове към бгмапс за адресите и каквато допълнителна информация се сетим, например че препоръчваме да са по-рано в ресторанта, за да се ориентират преди ритуала, че ще ги посрещне сватбената агентка и могат да я питат, ако имат въпроси по организацията. Ще разпратим адреса на сайта на всичките ни приятели, нашите гости са предимно млади хора и така информацията ще стигне до почти всички. На роднините ще им разпечатам програма, а най-възрастните със сигурност ще се придвижват с по-млади и така се надяваме да няма неориентирани.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines