Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 23:16:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: На коя маса са родителите на младоженците?
на младоженската маса - 101 (16.8%)
на отделна маса - 500 (83.2%)
Общ брой гласове: 599

Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба - как точно протича всичко?  (Прочетена 199343 пъти)
 
elito2
Регистриран

Публикации: 1


« -: юли 11, 2006, 10:20:34 »

Здравейте! За пръв път пиша тук и много съжалявам, че е по такъв повод. Надявам се да ми дадете някакви съвети, защото наистина не знам как да постъпя и сватбата ми май ще пропадне.
Значи историята е такава. Всичко с организацията си мина съвсем нормално и спокойно, капарирахме ресторанта на 30.05 с дата на сватбата 22.07. Естествено че вече всичко е подготвено, наето , платено и т.н. Имаме гости от провинцията и такива, които ще идват от чужбина. Вчера (10.07) ни се обадиха от ресторанта, за да ни кажат, че е станала грешка м/у двамата управители и за 22.07 вечер сватбите се дублират. За съжаление ние нямаме вариант за промяна на датата, нито на часовете(дневна). В безизходица сме, а другата двойка също няма как да си преорганизира нещата, за което напълно ги разбирам. Едните трябва да отстъпят, но ние наистина няма как. Аз съм бременна в пети месец и вчера получих такава криза и контракции, че едва..... не стана най-лошото. Цяла нощ не съм спала, не мога да повярвам , че това ми се случва. Мислих за всякакви компромисни варианти, но сме вързани с много гости от провинцията и идващи от чужбина, които летят на 22 и се връщат на 23(естесвено и те са с резервирани билети). Абсурдно е да се променя ден или време.За инфо : нашите гости са 90, а техните 70- не че има някакво значение( и 30 да са и двете страни не сме виновни, а управителите на ресторанта)
Молбата ми към вас е , ако някой знае подходящ ресторант, просто да ми даде координати. Аз съм проверила всички възможни от интернет , координатите на ресторантите от множество сайтове. Ясно ми е, че ресторанта няма да е първа прелест, защото всичко добро е заето, но... все пак се надявам на някаква помощ.
Много съжалявам, че и другата булка преживява целия този ужас. Моля помогнете да намерим разрешение!
Името на ресторанта няма да спомена от някаква коректност, която все още не мога да разбера, при положение, че така постъпиха с две семейства.
Благодаря предварително!
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 11, 2006, 12:47:04 »

Помогнете на elito2
тук -> http://forum.svatbata.bg/index.php?topic=207.0
(мненията се дублират, да не объркваме потребителите затова заключвам темата)
Активен
new jersey
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #2 -: юли 12, 2006, 07:59:20 »

Благодаря Ви! Аз съм от Габрово и там родителите задължително са на централната маса, но сватбата ще е в Пловдив и там родителите са на отделна маса.
Активен
pretty
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #3 -: октомври 06, 2006, 10:32:22 »

Здравейте,
Моля за помищ, тъй като нищо не ми е ясно! shok С приятеля ми решихме да се оженим наскоро и съм доста объркана. Пишете от къде започва организациията на сватбата, какво да направим първо, колко гости средно да присъстват, идея за ресторант, църква и т.н., както и какъв бюджет средно ни е необходим
Предварително благодаря smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: октомври 06, 2006, 10:39:04 »

Първо ЧЕСТИТО, миличка!!!
 give_rose hiphip heart
Ние започнахме от запазване на дата и час за съвет и църква!!! За да са едно след друго, при нас беше в 17.00 подписване, в 18.00 църковен брак, в 19.00 ресторант, добре се получи!

Бяхме в Ритуалана зала Сертика, на Лъвово мост 3, църквата беше Света Неделя (до Шератон), а ресторанта на Дондуков 30, имахме 60 гости и с еполучи много весело!!!

Моята рокля стана за около месец -описала съм къде в темата "Сватбен салон Оксана", а неговия костюм за 3 дни, от "Никена"!!!

Ако имаш още въпроси може и на ЛС, ще с ерадвам да помогна!!!
Активен
Mia Iv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 58


Мило коте


« Отговор #5 -: октомври 17, 2006, 08:48:14 »

Колко време е нужно за подготовка за една сватба. без да се бърза.
Но не и да забравя, какво е трябвало да купим. Нормално време за подготовка.

Колко време е нужно за ушиване на булчинската рокля?
Поканите кога трябва да се пуснат, колко време отнема да се направят?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 17, 2006, 08:55:44 »

Ами, много зависи!!!  good

Аз например се приготвях от юни, а сватбата беше септември!
Поканите стават за различно време, нашите станаха за 2 седмици, но някои могат и за няколко дни да сатанат! Роклята, може да си я купиш от някой магазин и си ОК, но ако искаш корекции или да се шие по теб, отива около месец!!!

Така, че по мое мнение и опит, поне 3 месеца, е има и сватби, които и за 2-3 седмици се стягат, но всичко е строго индивидуално!!!

Разбира се, да не забравите и кумовете!!! Че и те си имат техни задължения, те купуват букета, воала (ако ще има),  чашите...
Активен
Mia Iv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 58


Мило коте


« Отговор #7 -: октомври 18, 2006, 10:59:30 »

Благодаря за отговора. smile
Някъде казват, че са необходими 6 месеца, на мен ми се виждат много.
Какво толкова ще се прави?
Но ми се струва, че трябва да започна от избора на рокля.
Зная, че ще падне голямо чудене. End
Все още  е рано, но смятам, че 3-4 месеца ще са достатъчни.
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #8 -: октомври 18, 2006, 12:28:40 »

Колкото по-отрано започнеш с подготовката, Миа, толкова по-леки и спокойни ще са приготовленията smile
Аз получих предложението на нова година (брой го 01.01.06) а сватбата ни беше 14.05.06:)
Имахме премного време и всичко мина плавно, без притеснения и т.н....
Е.... няма да броя деня преди сватбата, когато скъпото ми бабе започнало да търка сватбените ни чаши и счупи едната, при което аз  shok shok shok shok shok shok shok shok shok, а тя  pardon
Ама опрайхме нещата, мобилизираха се с младоженеца и отидоха, потърсиха  look и намериха същите, че закърпихме положението  biggrin
Та... повечето време е в положителна посока и откъм нерви и от към финанси (да се прецени кое излиза най-изгодно и в крайна сметка какво желаете виеsmile )
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: октомври 18, 2006, 15:35:18 »

От 3 до 5 месеца, ще ти са напълно достатъчни. Стига да си направиш план и да си го следвате двамата.
Има неща, с които трябва да се съобразиш и да ги направиш по-рано, като да запазване дата за сватбата и ресторант. Избора на ресторант зависи от броя на гостите ви. За роклята трябва да помислиш малко по-рано. Примерно ще ти кажа, че в Англия роклите се поръчват дори година преди сватбата.
Активен
Mia Iv
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 58


Мило коте


« Отговор #10 -: октомври 18, 2006, 15:56:07 »

Вече съм по сигурна в себе си, след вашата подкрепа.
Значи 3-4 месеца ще са ни достатъчни.
Благодаря ви  heart
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #11 -: декември 04, 2006, 17:16:24 »

ние искахме да я направим за месец и половина след годежа
така стана че от семпември отиде в декември
мисле че времето беше предостатъчно
дори повечето неща се уточняват и правят последния месец
покани
медицински,дати в ритуалната и църквата...
така че 3-4 месеца са предостатъчни
за роклята също е по добре да се купи около месец преди сватбата,но не и по рано...
ако е по поръчка и я шиеш ще ти отнеме най много 20 дни
така казват в агенциите
нещото което можеш да направиш ако имаш повече време е да помислиш повече за подаръците за гостите и украсата
видях страхотни подаръци за гости ...купени от гърция които ако имаш повече време можеш сама да си направиш..(това бяха направени от плат кошнички в които имаше бонбони,бяха огромни-в сравнение с нашите и бяха невероятно украсени....)
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: декември 06, 2006, 17:40:57 »

На 17.09.06 решихме да се оженим , т.е. той ми предложи и на 11.11.06 беше сватбеният ден  dance.Но не ми беше много натоварено!  :girl_wink:Много добре се справихме!Е ако имахме малко повече време щяха да ми хрумнат някой оригинални идейки , но..................това е! girl_in_love
Активен
Tikvichka
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #13 -: януари 13, 2007, 11:14:47 »

Здравейте,
решихме сватбата ни да е на 24 март. Обаче имам голям проблем. За нещастие вече останах сама - нямам семейство и роднини. Така че ще трябва сама да се погрижа за всичко, което прави семейството на булката. За роклята е ясно, ама другото? Естествено ще ангажирам няколко пирятелки да помагат, но се чувствам като пате в кълчища... Най-близките ми хора са свекърва ми и зълва ми, но те ще движат нещата от мъжка страна. Не че няма да ми помогнат, но традицията си е традиция.... Ако може да ми помогнете със съвети кое как се прави ще съм ви много благодарна.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 13, 2007, 11:20:41 »

 Миличка много съжалявам, че си самичка. Но ти ще се справиш. От къде си?
Тук можем да ти помогнем със съвети.
Младоженеца от вас ли ще те взема?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines