Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:17:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 295933 пъти)
 
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: април 18, 2013, 11:01:13 »

И аз да се включа в тази темичка.
След като за една година качих 8кг от нищото и не можех да ги смъкна по никакъв начин, в средата на януари решиш, че тръгвам по доктори да търся проблема. Освен кг., много ми се спеше и много лесно се уморявах, вечно подут корем, през различни периоди ме обхващаха разни депресивни състояния.
Ходих на ендокринолог, гледа ме на ехограф, пусна ми хормони. Нямам възли на жлезата, просто размера й е по-малък от нормалното. ТСХ-то беше 5.03, антителата наред. Оттам ми каза хипофункция и ми назначи Еутирокс 25мг. Междувременно ходих и на гинеколог, там всичко беше ок, спряхме контрацептивите. И двете лекарки казаха да мина след 2 месеца. По същото време личната ми пусна и ПКК, резултата беше малко висок холестерол. Пускахме кръвна захар – в норма, само инсулин на гладно – в норма.
Е да ама пия си хапчетата и продължавам да качвам кг. Миналата седмица ходих отново на ендо и гинеколог. И шах и мат – в десния яйчник фоликули като броеница. В левия е имало ову. Това се случва сутринта, ошашкана си чакам часа за ендото следобеда. Тя ме поуспокои, показах снимката от гинеколожката, както и споделих за качените още кг. Прати ме на натоварване с глюкоза и ТСХ.
ТСХ-то е паднало на 3.8, обаче натоварването показа инсулинова резистентност. Снощи ходих да ми разчита изследванията и ми предписа Глюкофаж 2х500 и диета. Каза ми че при мен не е страшно, тъй като отклоненията не са толкова големи.
Добре, че януари реших да търся проблема! Колкото по-рано, толкова по-добре. А иначе около мен хората – "абе добре си си, добре изглеждаш, не си качила много". Не съм била качила, ми че те дрехите не ми стават, тежи ми, депресирам се, не ми се излиза никъде, приятелите ме питат дали не се женим защото съм бременна и т.н.
Оплаках се...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: април 18, 2013, 11:30:59 »

Ели с хапчета,диета и спорт всичко ще влезе в граници ,кг ще слязат и ще се радвате на здраво бебче един ден.Горе главата всичко е в твоите ръце.
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: април 18, 2013, 11:50:20 »

gucci, благодаря!
Виждам, че си минала по този път и резултата ще е налице след 2 месеца smile
Надявам се и при мен да е така.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: април 18, 2013, 12:03:37 »

Ще бъде ако си упорита.Стикам ти палци и съм насреща ако имаш нужда от помощ.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: април 18, 2013, 15:18:31 »

Съгласна съм с Гери упоритост и постоянство и всичко ще се получи.
Активен
fabolous
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: април 22, 2013, 16:16:09 »

Здравейте, момичета, и аз се присъединявам към вас. При мен всичко започна когато бях на 14 (сега съм на 21) заради прекомерно окосмяване ми изследваха всички възможни хормони и всичко си беше в норма,но на ехографа ми откриха кисти на двата яйчника и ми поставиха тая прословута Поликистоза. Искаха да ми предпишат прием на хормони,но баща ми твърдо отказа и до 17г. нямаше проблеми, като изключим нередовния цикъл (който на тази възраст не си е проблем). Винаги съм била с нормално тегло, нито слаба, нито пълна, но започнах да слабея и бях много довона, докато не ми се появи една голяма киста на щитовидната жлеза или по народно му Гуша, която преборих със сладко от зелени орехи, колкото и да не ми се вярваше. Но, ето го и голямото НО, махна се тая киста и от 55кг., малко по малко досега ,та на 85кг. (знаете как се отразява на самочувствието това). Мислех, че съм започнала просто да си похапвам повече, но като минех и на диета -2кг. и после бетон и цикъла ми започна съвсем да си идва когато си иска в интервал от 21 до 90 дни и започнах да се съмнявам за Хашимото. Отидох при личната описах и всички неща, от които се оплаквам и й казах да ми пусне ПКК, хормони и ехограф ,но тя реши, че ТСХ и Т4 са ми достатъчни. Оказаха се в норма и ме прати на гинеколог-ендокринолог в Майчин дом, за мое щастие, защото там имам роднина професор. Звъннах му и отидох, ест. му разказах всичко , прегледа ми щитовидната и каза,че няма проблем, но му намирисва на СПКЯ и  ме записа за хоспитализация в края на юни, да ме изследват обстойно и ми каза да мина на нискокалорична храна още от сега. Като разбрах, че нелечението на тия хормони може да доведе до стерилитет , диабет или сърдечно-съдови проблеми вече съм притеснена. Изчетох какво ли не по темата, опитах се и тази тема да прочета цялата,но не успях, обаче ме окуражават вашите постове и ще се борим заедно. Ще ви следя и ако имам полезна информация ще я споделя. Искрено ви се извинявам ако съм ви отекчила, но тук ще ме разберете, на хората около мен им звучи много страшно и сякаш ме съжаляват, а нямам нужда от това. Стискам палци на всички за най-малко задоволителни резултати от лечението...
« Последна редакция: април 22, 2013, 16:19:35 от fabolous » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: април 22, 2013, 16:43:18 »

Фаболос, не се притеснявяй,добре е че ще те изследват основно,така поне ще си по наясно цялостно със здравословното си състояние,според мен поликистоза не се поставя толкова лесно,а и не етолкова страшна катодиагноза.спокойствие и всичко се преодолява,за забреммнявяне не се тревожи,почни диета и ще видиш,че ще се оправят нещата,казвам го от личен опит.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: април 24, 2013, 19:27:38 »

Чудя се дали тук е мястото да питам, ама гледам че другите теми по въпроса са доста позамряли.
Можете ли да ми препоръчате добър гинеколог в София, който да има на идея проблемите с щитовидната жлеза. Аз ходя при една много готина лекарка във Вита, но там запазването на часове е ужасно трудно, чакането е огромно /знам, че това е гаранция, че е добра, но 6часа за 5мин работа.../, а и 120-150лв. в момента не ми се дават.
Много ще съм благодарна за всяко мнение.
Активен
baba_tina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #278 -: април 29, 2013, 13:33:08 »

Рататуйче, явно ти е нужен гинеколог-ендокринолог. За съжаление не мога да ти препоръчам конкретно име, при което да отидеш (като малка ходих по мъките с тия хормони и чудесии и се напатих при д-р Николай Генов  diablo). Само това име знам като гинеколог-ендокринолог и определено не го препоръчвам на никого.

Иначе аз съм много доволна от моята гинеколожка (работи в мед. център 'Фемина') в София , но незнам дали  е специалист в това, което ти търсиш. Все пак, ако решиш мога да ти дам координати и име.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: април 29, 2013, 14:43:37 »

Аз ходя при ендокринолог и гинеколог.Единия си следи неговите неща другия другите като редовно им казвам какво е станало на прегледите.Аз за Варна така и не открих гинеколог-ендокринолог.За ендокринолог съм чувала добри отзиви за София за д-р Начев.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: април 30, 2013, 13:47:05 »

И аз мога да препоръчам Начев с две ръце. Той е ендокринолог, но се занимава с проблеми, свързани със забременяване.
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: април 30, 2013, 14:11:22 »

Рататуйче ,за Начев и аз съм чувала добри отзиви.
Аз мога да ти препоръчам моя гинеколог-еднокринолог д-р Георги Коларов.Ходя при него от 5 години,с инсулинова резистентност съм и благодарение на него забременях без никакви затруднения.Като държа да подчертая,че лечението през годините не беше с цел забременяване (защото когато го започнах още бях малка), а по скоро с цел преодоляване на проблема,за да може един ден като реша да забременея всичко да е наред.Ако искаш координати пиши  good.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: октомври 06, 2013, 15:56:23 »

Момичета, гледам че аз последна съм искала съвет, да ми препоръчате лекар и малко ме е срам, че пас искам съвет за същото  blush
Ще си ходя при различни ендокринолог и гинеколог. Сега се надявам да открия моя гинеколог.
Ще ми се да е в някоя болница, в която след време да мога да родя при същия лекар. Истина е, че аз ходех при една лекарка във Вита, която е страшно мила и внимателна, но от няколко независими места чух негативи за там, а и запазването на час е доста трудно и дори с запазен час пак ми се е случвало да чакам по доста.
Сега се чудя дали да не се насоча към Токуда, някой има ли впечатления от там, от някой конкретен лекар?
Благодаря ви! И се извинявам, че отново ви занимавам със същите глупости!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: октомври 06, 2013, 16:15:29 »

В Токуда има добри отзиви за мъжете гинеколози и за д-р Колева, която преглежда и по ЗК.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #284 -: януари 02, 2014, 15:51:23 »

Здравейте , знам , че във форума има много момичета с проблеми с щит. жлеза.
Та , накратко , родих преди 1 година , трудно стана бебчето ,но стана . По време на цялата бременност пиех л-тироксин , защото имах доста високо ТСХ , като това е проблем още от преди да забременея. Родих здраво детенце. Няколко месеца след раждането ТСХ беше в норми без никакви лекарства до скоро. Започнах да усещам ужасно сърцебиене ,нервност , плачливост , проблеми със съня - ту спя , ту не . Отслабнах доста и реших , че имам хиперфункция , но не . Пуснах хормони , антителата са ок , но ТСХ пак високо - 5.80 . Започнах л-тироксин , бяха празници и по тел. ендокринолога ми назначи дозата . Утре съм на преглед вече , но се притеснявам защо имам симптоми на хиперфункция , а съм в хипо . Още един симптом - не издържам на горещо и почервенявам цялата .
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines