Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:36:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 295908 пъти)
 
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« -: май 31, 2007, 12:53:45 »


Babz, aко учиш за изпити , може и от това да си се изпъпчила. при стрес при някои хора се отделя свръх количество мъжки хормони,които засилват секрецията на мастните жлези, при което отворите на мастните жлези се запушват. Така се получават черните точки, които ако се инфектират от бактерия образуват пъпчица с връх. Дано не съм се изложила, ако тук има медицинско лице, но това е една от причините за акне или младежките пъпки


То малко Offtopic, ама аз по принцип си имам хормонални проблеми, така че не ми са присърце пъпките, щото като приключа с терапията се надявам да се пооправя! smile А иначе съм и в сесия... Girl_sing
« Последна редакция: май 31, 2007, 13:27:54 от Bulechka_TS » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 31, 2007, 13:05:51 »




Babz, aко учиш за изпити , може и от това да си се изпъпчила. при стрес при някои хора се отделя свръх количество мъжки хормони,които засилват секрецията на мастните жлези, при което отворите на мастните жлези се запушват. Така се получават черните точки, които ако се инфектират от бактерия образуват пъпчица с връх. Дано не съм се изложила, ако тук има медицинско лице, но това е една от причините за акне или младежките пъпки


То малко Offtopic, ама аз по принцип си имам хормонални проблеми, така че не ми са присърце пъпките, щото като приключа с терапията се надявам да се пооправя! smile А иначе съм и в сесия... Girl_sing

Ами добре дошла в клуба! И аз съм с хормонални проблеми, които се появиха края на 2005 г. Смешното беше , че в пубертета имах прекрасна кожа и 2005- поликистоза и свръхпродукция на Тестостерон и андрогени. Сега взимам Ясмин и кожата се подобри доста. Но сега това което ми излезе е алергия и като се знам колко време отнема за да задравее, не ми се мисли, но прегледах страниците , които си ми пуснала и сега само трябва да реша къде да отида:) DANCE
Активен
Bibobibo
Ентусиаст
**
Публикации: 73



« Отговор #2 -: май 31, 2007, 13:24:23 »

Може би наистина малко се отклоняваме от темата. Но аз също съм с хормонални проблеми, които се появиха преди 2 години. Всъщност тогава ми се появи ужасно акне, цялото ми лице за отрицателно време се покри с пъпки. Тогава дерматолога ме посъветва да отида на ехограф за яйчниците и точно проблем с тях се оказа причината за акнето.

Miri, какво е това Ясмин? Нещо хормонално ли е?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 31, 2007, 13:27:40 »

Може би наистина малко се отклоняваме от темата.

Няма проблеми, момичета, направих ви нова темичка, за да си обсъждате спокойно!!! good

Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 31, 2007, 13:33:23 »

Ясмин е сравнително нов контрацептив, който е с със синтетичен хормон, който наподобява естествения женски хормон.

http://www.yasmin.bg/

Тук можеш да намериш повече информация.
Аз когато трябваше да ми предписват терапия с контрацептив поисках да ми изпишат такива хапчета, от които не се пълнее и така се спряхме на Ясмин.
Но е хубаво преди това да гообсъдиш с твоя гинеколог и да ти направи хормонални и стандартните кръвни изследвания.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 31, 2007, 13:34:37 »

Bulechka_TS, мерси за новата темичка:)!!!
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 31, 2007, 13:46:10 »

Bulechka_TS, eeeeeeeeeeee, страшна си!!! Благодаря за темата!!!! Bravo Bravo Bravo
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 31, 2007, 13:49:32 »

Bulechka_TS, мерси за новата темичка:)!!!

Bulechka_TS, eeeeeeeeeeee, страшна си!!! Благодаря за темата!!!! Bravo Bravo Bravo

Моля, моля!!! good Да не каже някой, че се пише не по темата или да вземе директно да изтрие постовете ви!!! beating Надявам се да е полезна тази темичка и за други!!! kiss2
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 31, 2007, 13:56:00 »




Babz, aко учиш за изпити , може и от това да си се изпъпчила. при стрес при някои хора се отделя свръх количество мъжки хормони,които засилват секрецията на мастните жлези, при което отворите на мастните жлези се запушват. Така се получават черните точки, които ако се инфектират от бактерия образуват пъпчица с връх. Дано не съм се изложила, ако тук има медицинско лице, но това е една от причините за акне или младежките пъпки


То малко Offtopic, ама аз по принцип си имам хормонални проблеми, така че не ми са присърце пъпките, щото като приключа с терапията се надявам да се пооправя! smile А иначе съм и в сесия... Girl_sing

Ами добре дошла в клуба! И аз съм с хормонални проблеми, които се появиха края на 2005 г. Смешното беше , че в пубертета имах прекрасна кожа и 2005- поликистоза и свръхпродукция на Тестостерон и андрогени. Сега взимам Ясмин и кожата се подобри доста. Но сега това което ми излезе е алергия и като се знам колко време отнема за да задравее, не ми се мисли, но прегледах страниците , които си ми пуснала и сега само трябва да реша къде да отида:) DANCE



Оффф, значи ужасни са тия работи!
При мен всичко започна, когато бях на 17 бях за първи път на гинеколог и тя ми каза да пия 6 месеца Диане-35 и пак да отида на преглед, аз обаче като първа koko6ka не отидох и си пих това Диане-35 две години почти, което то онзи момент беше чудесно, и не знам защо изведнъж реших да го спра и да направя почивка и започнах да обикалям различни гинеколози, незнайно защо и един ден реших да пия нещо по-леки4ко и пух пъво Janine, което е доста по-ниско дозирано от Диане-35, полсе пих и Ясмин и т.н. и т.н. е по-миналото лято си викам спирам с вси4ки глупости, повече няма да пия нищо и от момента, който ги спрях цикъла ми се прецака тотално и така почти година и отидох преди 1 година при една професорка, ендокроноложка, много добре и започнах лечение със 6 месеца Диане-35, защото то е най-добро за поликистоза, и сега вече почти два месеца съм на втората фаза от лечението, пия Сиофор 850 и Бромкриптин НИХВИ. И да ти кажа, цикъла ми е като часовник, яйчниците ми все повече се подобряват, само се надявам скоро и да отслабна, че това ми е много голяма болка....

Колкото до Ясмина не ти го препоръчвам, защото това, което знам за ниско дозираните хапчета не е много хубаво и изобщо на никой не препоръчвам да пие противозачатъчни, без да има проблем!!!!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 31, 2007, 14:16:15 »

като цяло продължителния прием  на което и да е противозачатъчно не е хубаво. А мила ти инсулинова резистентност ли имаш та пиеш Сиофор?
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 31, 2007, 14:18:29 »

И това, значи, ама много добре се повлиявам,както то писах по-долу, а и аз пия само по половинка хапче сутрин и вечер и така 6 месеца! smile

http://arcol.hit.bg/ а това  сега ми го изпрати една приятелка, ако някой го интересъва, помагали при акне smile
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: май 31, 2007, 14:23:17 »

Звучи много обещаващо, но незнам дали всеки би го понесъл
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 31, 2007, 14:25:46 »

Ами аз ще питам моята лекарка и като го пробвам ще пиша! smile

А в момента търся и не мога да намеря имах една статия, на много добър лекар, за Поликистозата и там той пише специално за ниско дозираните хапчеата и много искам да ти я пратя, но нека първо я намеря! smile
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 31, 2007, 14:39:16 »

Ok, интересно ми е да прочета.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: май 31, 2007, 14:43:09 »

Мисля, че я намерих, ама е ужасно дълга, тук ли да я пусна?
 huhhuh.gif
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines