Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:28:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 295913 пъти)
 
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: април 10, 2008, 12:05:09 »

ок, май аз ще попитам...не, че имам някакви съмнения и цикъла ми е редовен, но доста дълъг и затова...
мерси!
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: април 10, 2008, 12:09:31 »

ок, май аз ще попитам...не, че имам някакви съмнения и цикъла ми е редовен, но доста дълъг и затова...
мерси!
По-добре се консултирай с гинеколога ти, ако цикала ти не спира (ако съм разбрала правилно)?
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: април 10, 2008, 12:12:15 »

спира, просто ми идва (винаги е било така) на 36-38 дни, съвсем редовно
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: април 11, 2008, 01:45:33 »

Момичета, направих някои проучвания за поликистозата в интернет. И открих ,че с хранителни добавки, витамини и диета, може да се намалят симптомите на поликистозата, както и а се увеличи фертилността.
http://www.ovarian-cysts-pcos.com/ линк за повече информация. Ако някой се интересува от книгата на Nancy Dunne, аз я имам , нека ми пише на личния и ще му я пратя по мейла. Лично аз съм решила да не взимам повече прогестерони други такива, защото имам чувство ,че ми вредят само. От две седмици съм на нейния режим и смятам ,че има подобрение, ще видим дали цикълът ми ще се възстанови по естествен начин.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: април 11, 2008, 10:39:35 »

Да ес изкажа  и аз за поликистозата.значи  при мен го откриха защото имам проблеми с цикъла.на моя приятилка и я откриха защото имаше болки.По принцип се открива при преглед с видеозон няма значение дали е вагинален.на ме н са ми правили и двата и са се виждали.Поликистозата има различни степени на поликистозност.може да имате кисти  на единия или на двата яйчника.По принцип кистите се повлияват добре ако се свълят килиграми ама гадното е че самите поликистозни яйчници качват килиграми както и хормонарлните препарати които са изписвани за лечение.Лекуват се по три начина.Чрез хормонални препарати които не подтискат овулацията а подпомагат яйчниците,чрез противозачатъчни които спират действието на яйчниците и така не дават възможност кистите да се развиват и те падат и по оперативен път чрез премахване.по принцип поликистозата се лекува ама няма излекуване.рано или късно пак се появяват.Много добре се повлияват от бременност защото яйчниците не функционират и кистите падат.Поликистозните ячници са в резултат на хормонален дисбаланс.
Аз ясмина го пих както се пие противозачатачни за 3 месеца.Пила съми дуфастон.
момичета аз другия месец като ми дойде цикъла ако дойде ще си пускам хормоните и ще ви пиша какви са резултатите и дали са в норма.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #65 -: април 11, 2008, 12:36:36 »

Мири би ли споделила за някои от тези добавки? А книгата на български ли е?

Момичета да ви кажа аз сега пия "мужик корен" Една приятелка ми каза за него и реших да пробвам,ако не помогне поне няма да навреди. Дават го и за общо укрепване на имунната система.Пише че в народната медицина се прилага при мастопатии,миоми,кисти.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: април 11, 2008, 14:19:08 »

а аз ще пия едни билки и ако помогнат ще ви пиша.от три месеца не пия хапчета.засега два месеца ми идваше на 28 ден а последния трети месец на 38ден.и сега ще видим.почвам да ги пия и да видим какво ще е положението.
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 11, 2008, 14:23:33 »

Пих клинавниче и шапиче, като билки за овулация и регулиране на менструацията!Полза нямаше!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: април 11, 2008, 20:15:56 »

Да ес изкажа  и аз за поликистозата.значи  при мен го откриха защото имам проблеми с цикъла.на моя приятилка и я откриха защото имаше болки.По принцип се открива при преглед с видеозон няма значение дали е вагинален.на ме н са ми правили и двата и са се виждали.Поликистозата има различни степени на поликистозност.може да имате кисти  на единия или на двата яйчника.По принцип кистите се повлияват добре ако се свълят килиграми ама гадното е че самите поликистозни яйчници качват килиграми както и хормонарлните препарати които са изписвани за лечение.Лекуват се по три начина.Чрез хормонални препарати които не подтискат овулацията а подпомагат яйчниците,чрез противозачатъчни които спират действието на яйчниците и така не дават възможност кистите да се развиват и те падат и по оперативен път чрез премахване.по принцип поликистозата се лекува ама няма излекуване.рано или късно пак се появяват.Много добре се повлияват от бременност защото яйчниците не функционират и кистите падат.Поликистозните ячници са в резултат на хормонален дисбаланс.
Аз ясмина го пих както се пие противозачатачни за 3 месеца.Пила съми дуфастон.
момичета аз другия месец като ми дойде цикъла ако дойде ще си пускам хормоните и ще ви пиша какви са резултатите и дали са в норма.

относно лечението , първото , което трябва да се направи е изследване за инсулино резистентност , която в над 60%  от случаите причина за поликистоза. Симптоминте на инсулинова резистентност са : аменореа , акне, обезитет, хирзутизъм, умора и т.н. Като цяло пърево трябва да се регулира производството на инсулин, а след това вече да се лекуват останалите симптоми. Жените които има СПКЯ , обикновенно имат по голям и неконтролируем апетит с особен афинитет към сладките неща. Това се обяснява с хормоналния дисбаланс, тъй като хормана ендорфин не може да се усвои и за това ние посягаме към шоколада и сладкишите. (Което обяснява и моето напълняване преди година и половина ) .
Лошото е ,че освен стерилите, СПКЯ може в менопаузата да доведе до диабет, сърдечни заболявания, инсулти.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: април 12, 2008, 09:02:15 »

Страхотни неща казваш, мила ми Мири, направо вече се почувствах дефектна, по-скоро съм за бракуване... cray Не, че не си ги знаеш, ама като ги чуваш така често, направо ти се срива всичко... cray
И въпреки това, няма да се третираме като болни! Колко жени страдат от това, пък никой не е умрял, а и да е, ние не сме разбрали! Малко черен хумор! blush
КАкто и да, въпроса е тук да си помогнем взаимно, кой със знания, кой със съвети, кой с препоръка за добри лекари, помогнали им в ситуацията, защото и това е проблем, малко са добрите гинеколози и ендокринолози! good Wink blum
Освен кинигата на Мири, към която проявих огромен интерес, аз имам вкъщи още две книги, чреж които се регулира хормоналния дисбаланс-дано не е реклама, модараторите ще кажат, но това са Зоната и Ултраметаболизъм, като втората е по-лесна за изпълнение, поне според мен. Това са книги за отслабване с много добро отношенеи към хормоните ROFL
За билките, които Гери казва, също съм чувала фантастични неща, но просто аз не мога да ги пия редовно, не мога да си го наложа, по-скоро, забравям, разсейвам се, кога не съм си вкъщи...
Така, че мили да, ще ги борим тия проблеми, то е ясно! И както казва Мири, да се направи тест за инсулино резистентност, и да се обърнем към ендокринолог, защото поликистозата, не се лекува от гинеколог само, трябва съвместна работа между двамата лекари! good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: април 13, 2008, 13:30:02 »

Мири би ли споделила за някои от тези добавки? А книгата на български ли е?

Момичета да ви кажа аз сега пия "мужик корен" Една приятелка ми каза за него и реших да пробвам,ако не помогне поне няма да навреди. Дават го и за общо укрепване на имунната система.Пише че в народната медицина се прилага при мастопатии,миоми,кисти.


Разбира се ,че ще споделя. Книгата е на английски, но обяснено на достъпен език. Така че, който я иска ще му я пратя на мейла.
 Така за витамините и хранителните добавки :

Омега 3
Биотин се използва за косопода, чупливи нокти, диабет и лека форма на депресия. Освен това е важен фактор за редица важни метаболични реакции. Например помага на черния дроб и панкреасната жлеза да контролират кръвната захар. Проучвания са доказали,че биотинът подпомага нервната система. Жените с СПКЯ  са с повишен риска за диабет. И тъй като проблемите със кръвната захар и инсулиновата резистентност са сходни и в двата случая -СПКЯ и диабет, можем да предположим,че щом биотинът помага при диабет, би могъл да помогне и при СПКЯ. Изследвания показват , концентрацията на кръвна захар спада, когато се увеличи концентрацията на биотин, независимо дали имат диабет или не .
L-карнитин - той с еобразува в тялото от амино киселините. Амино киселините са компоненти на протеините. намира се в животните, растенията и някои микроорганизми.основната функция на L-карнитин е да помогне на тялото да трансформира мазнините в енергия.Жените с поликистоза често страдат от :наднормено тегло, хорнична умора, депресия, висок холестерол, проблеми със сърцето или кръвообращението, диабет, косопад.
Vitex Agnus castus съдържа няколко вещества, сред които: флавоноиди, иридоидни гликозиди и терпеноиди. Общият екстракт от растението играе значително по-голяма роля за лечебните му свойства, отколкото която и да е съставните му части. Vitex Agnus castus не съдържа хормони. Ползите от него произтичат от въздействието му върху хипофизата - по-специално при производството но хормон, наречен лутеинизиращ хормон. Това косвено влияе за повишаване производството на прогестерон и по този начин спомага за нормализирането на менструалния цикъл. Установено е и, че екстрактът поддържа в нормално ниски граници секрецията на пролактин. Способността му леко да понижава повишените нива на пролактин е полезна при безплодие и чувствителност на гърдите при ПМС.
следва........



Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: април 13, 2008, 13:37:40 »

Мила BaBy, съжалявам, ако съм те разстроила, не това е било целта ми. Просто някои лекари предписват ей така противозачатъчни , без да обърнат внимание на други  неща, които първо трябва да се регулират. Аз се боря с тая поликистоза вече почти две години и няма да спра моите си проучвания, но не искам да пия повече хормони и всякакви такива неща. Добрата новина е ,че при повечето жени след като родят дете, поликистозата изчезва. Така че горе главата няма да се предаваме така лесно.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: април 13, 2008, 13:39:48 »

Момичета аз си пусках изследвания на кръвната захар за диабет и всичко е в нормата.Има ли разлика между изследване за диабет и за инсулинова резистенност.
Незнам дали тези билки ще ми помогнат.Чувала съм хубави неща за тях.Странното е че никой лекар не ми аза че ще имам проблем с забременяването конкретно.Всички ми казват вие бебеправете спокойно.никой не ми каза че може да имам проблем.Казаха че като забременея кистите ще паднат.Иначе почвам активно да спортувам и да диетите които вече ми писват защото нон стоп съм на диета.-нам че е хубаво да се свалят килограми но постепенно защото и бързото сваляне на килограми не било хубаво.
Мири мила някъде на български има ли я книгата.Дай малко инфо от нея.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: април 13, 2008, 20:42:32 »

Мила Gucci, книгата не мисля ,че я има на български ези. Аз си я купих и чакам да ми я доставят , но ми предоставиха и копие в pdf формат. Дай ми e-mail и аз ще ти я изпратя. Мисля че изследванията за диабет не са същите за инсулинова резистентност. Защото доколкот знам , в слуая се изследва нивото на инсулин, както и толерантност при натоварване с глюкоза. Но за всеки случай се консултирай с гинеколог-ендокринолог.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: април 13, 2008, 21:17:42 »

Мила аз определено съм скарана с английския но благодаря все пак.ще се консултирам с ендокринолог да ми каже.заради килограмите преди врем ми пускаха разни хормони които не са гинекологични но всичко е в норми.честно да ти кажа при мен май проблемите с цикъла се дължат и на стреса.Проблемите ми с нередовен и по някога липсваш цикъл започнаха преди 2-3 години като се преместих във Варна което беше доста голям стрес за мен в началото.Всяка вечер прибирайки се от работа ревях от работа до вкъщи.Прибирах се около 10-11 часа понякога и 12 часа вечерта.Първо пих Диането.но от него се чувствах много зле.Накрая даже го повръщах а лекаря по телефона като му казах че го повръщам кротко ми отговори да съм пиела ново хапче.Смених лекаря.После пих Ясмина 3 месеца.Спрях и известно време имах редовен цикъл дори след като го спрях.После пък решихме че искаме бебче и реших никакви противозачатъчни.Едната гинеколжка ми предписа Промолут нор .От него бях добре ма четох че не се пие по време на бременност даже е противопоказен.Отидох при гинеколога си в Плевен и той ми изписа Дуфастон за 3 месеца.Пих го качих килограми от всичките естествно.Последния път ми каза че няма кисти и ми пожела приятно бебеправене.Каза че Дуфастона подпомага забременяването и че е хубаво да го пия да регулира цикъла и да си следа овулацията.От три месеца нищо не пия.Сега следя този месец дали имам ову.Днес имаше слаба чертичка.Надявам се тези дни да има плътни чертички за да знам че имам ову.Някакси не ми е зор бебчето а поне малко да се регулират нещата и да не се тъпча с тези хормони от които съм станала слон.почвам и диетите за да свалям килограми.Стискам палци всичко да се регулира при вас.сигурна съм че ще забременем и ще се излекуваме.Горе главите момичета.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines