Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 09:37:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 296812 пъти)
 
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: април 18, 2008, 14:10:00 »

това има предвид за прогестерона.За меренето на овуто аз ти предлагам да си вземеш 10 бр лентички/тоесто две опаковки /и да мериш от 10 ден до 20 ден по едно и също врме на деня.аз друг път така правех ама тоя път я мерих когато сваря май.А хормоните доколкото знам се покриват само два по здравна каса.Моите не са по здравна каса а на база на застраховката имам право до 2000лв лечение операции иследвания и т.н. да си правя.Покриват ми и лекарства ако има каран болничен.

А за стреса нямам думи то в днешно време направо как да се оттървеш от стреса като той е навсякъде.

еми аз така или иначе така и мислех да направя-да си взема 2бр. опаковки и да видя кога е, защото ако има ову значи трябва да се търси другаде проблема-ще видим как са и хормоните, но те са ми най-голямото притеснение, защото после трябва да има добър консултант, който да ме поеме-засега само разпитвам за такъв, а той със сигурност трябва да е от сферата на ин-витро оплождането-те горе-долу се занимават най-много с такова лечение! good Трябва да видя кои хормони се покриват и ако следващия път ме прати пак за тях поне 2 да не плащам!  smile Наистина трябва да мислим малко по-оптимистично-рано или късно ще стане-да за съжаление при едни по-рано и бързо, като при теб и мен по-късно!  give_rose
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: април 20, 2008, 18:08:39 »

Относно резултатите, които обещах да пиша като станат - та нямах търпение да видя дали нещо е готово и он-лайн влязох за проверка на резултати  и какво да видя  shok те готови - защо ми казаха чак в понеделник вечерта нзнам! Както и да е-сега не ми е ясно в референтните стойности кое да гледам-наистина съвсем се обърках, защото ако гледам това, което мисля, че е за мен-то значи 2 от 6 са ми на горна граница и би трябвало всичко да е почти ок! Помагайте, моля ви! Кажете кое би трябвало да се отнася за моя случай? Ако някой си е правил вече хормони в Цибалаб нека помогне с разчитането на стойностите? Мерси  give_rose


 
 Prolactin 344.99
 IU/l М(45.0 - 375.0); Ж(59.0 - 619.0)
 
 LH 13.91
 IU/l М(1.5-9.3) Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-
 
 FSH 4.21
 IU/l М(1.4-18.1) Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5
 
 Estradiol 198.2
 pmol/l М:до191; Ж:от1-10г.22-99.1,фол 40-606,овул 536-193
 
 Testosteron 4.26
 nmol/l М:от 1-12г.0.10 - 2.37;от 13-17г.0.98-38.5;над 17г
 
 Progesteron 3.53
 nmol/l М(0.89-3.88) Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.28, мен
 
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: април 20, 2008, 22:07:34 »

Sabina, ако си правила изследването 3-7 ден от цикъла гледай фол.фаза, хормоните са добре, но ЛХ ти е много високо (което говори за поликистоза май). По принцип съотношението ЛХ към ФСХ трябва да е 1 до 1,5., а при тебе е някъде около 3.
Референтни за тестостерона не си дала.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #93 -: април 21, 2008, 09:08:22 »

Аз също съм правила изследвания в Цилабаб. И при мен нямаше реф.стойности за тестостерона pardon Но ми казаха че за жена е 0,5-2,6
Сабина от резултатите личи че имаш  завишен тестостерон и най-вероятно поликистоза. Моето съотношение LH:FSH също е към 3 и и мам поликистоза.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: април 21, 2008, 12:30:24 »

Оф момичета, като чета тук из форома май доста сме с този проблем ПОЛИКИСТОЗА - ужас  cray има ли вариянт въобще да се излекува това чудо.  crazy Като чета, май и аз трябва да си ги направя тези изследвания?  sad
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: април 22, 2008, 16:19:48 »

MALENA така ми ги дадоха-нямаше референтни стойности и като питах ми отговориха "Еми то твоята лекарка, която ти ги е назначила -тя ги знае" Ама как така ги знае-ами ако никой не ми ги е назначил, а аз сама съм си отишла-егати и хората-нали трябва човек да види, за да се ориентира beating Аз и не мога да съм сигурна дали са верни, защото толкова хора вече ми казаха за Цибалаб, че не съм им верни резултатите, че не знам какво да мисля  crazy
mariana еми вече двама гинеколози ме гледаха и никой не ми каза, че имам поликистоза-да, че имам кистички ми казаха, но чак поликистоза!Марианка ти какво направи за твоята поликистоза?Така като гледам май не са ми много разбутани хормоните?!?
Ох вече не знам какво да правя-да ги повтарям ли? Ако ми изпишат хормонално лечение-дали въобще да го започвам или да продължаваме с опитите поне няколко месеца и тогава?!?! crazy
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: април 22, 2008, 16:40:49 »

Извинявайте ако се намесвам но тестостерона не се ли завишава и когато имаш киста!А не само поликистоза!Една приятелка беше така но само с една киста която се оправи с хапчета give_rose
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: април 22, 2008, 17:31:54 »

Извинявайте ако се намесвам но тестостерона не се ли завишава и когато имаш киста!А не само поликистоза!Една приятелка беше така но само с една киста която се оправи с хапчета give_rose

ох Клео мила не знам-то ти виждаш ли реферетни стойности, за да знам дали ми е завишен тестостерона? доки ми каза, че имам няколко кистички, ама чак поликистоза-нямам си и идея??!?!? crazy
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: април 22, 2008, 17:44:08 »

Именно наличието на няколко кистички се нарича поликистоза, когато се изявят и другите симптоми като :акне, хирзутизъм, наднормено тегло, аменорея , тогава започва да бъде синдром на полкистозни яйчници (СПКЯ).
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: април 22, 2008, 19:21:06 »

Ами зависи къде са кистичките!Сабина твоята нали беше на жлеза във влагалището не на яйчниците??За това е малко по-различно положението! give_rose
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: април 22, 2008, 19:33:30 »

Ами зависи къде са кистичките!Сабина твоята нали беше на жлеза във влагалището не на яйчниците??За това е малко по-различно положението! give_rose

ами и на двете места-и на яйчниците имам, и на жлезата! blush За едното е нужна операция, а за другото сигурно само хапчета! Нямам си идея! Трябва да се консултирам с гинеколог, който е занимава предимно с хормонално лечение! give_rose

Miri наистина не знаех, че така се казва!  blush За акне и другите симптоми-нямам и се надявам да го нямам този синдром на полкистозни яйчници (СПКЯ).  give_rose
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: април 22, 2008, 19:39:00 »

Хмм аз имах на яйчника и с хормонално лечение се оправиха нещата!!! @}->--Охх да не се ражда женско както казват хората!Направо е ужасно положението а тея поликистози напоследък толкова често се срещат!Аз нямах симптоми за нищо,въпреки огромната киста!Нищо освен закъсняване на цикъла/който после беше 2-3 дни само/ give_rose
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: април 22, 2008, 22:19:27 »

Една киста е нещо съвсем различно от поликистоза. Поликистоза може да има и без кистички(не спукани фоликули) на яйчниците, хормоните са най-верния показател за състоянието. Поликистозата не се лекува , временно може да се премахнат кистите но след време пак се завръща старото положение. Една приятелка 2 г. пи Диане и изчезнаха кистите, обаче след 2 години пак същото и така.
А за цибалаб аз винаги там си правя всички изследвания и не съм имала проблем.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: април 22, 2008, 22:30:59 »

По принцип наличието на повече от една киста се смята че е начален стадий на поликистоза и по принцип в зависимост от хормоналните изследвания се определя дали са просто кисти или има наличие на поликистоза.Все пак и кистите са различни по своя вид едни се премахват по оперативен път други чрез хапчета и не може да се третират по един и същи начин.Съгласна съм че няма излекуване.но се повлиява добре и може да бъде намалена с хормонални препарати.да ви кажа според доста лекари начина за най ефективно лечение на поликистоза е бременност.Сабина според мен най добре е лекарката ти да разчете нещата и да ти обясни все пак тя те е преглеждала.Един съвет от мен мила консуртирай се с повече от един специалист.Но повечето от хормоните са ти в граници.
Според мен LH ти е високо,отношението  LH\FSH също не е в граници  Progesteron също е на границата.За тестерон референтните стойности са 0,18-2,55 тоест и той ти е завишен
« Последна редакция: април 22, 2008, 22:38:54 от gucci » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: април 23, 2008, 06:53:48 »

Другият вариант за лечение е лапароскопия, но лекарите , както казва gucci , препоръчват до 9 месеца, най-късно година след лапароскопията, забременяване, тъй като има опасност от сраствания.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines