Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 11:38:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 296391 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: април 13, 2008, 22:18:36 »

Първо пих Диането.но от него се чувствах много зле.Накрая даже го повръщах а лекаря по телефона като му казах че го повръщам кротко ми отговори да съм пиела ново хапче.

Ужас , какъв е тоя доктор, нали ако не ти понасят противозачатъчните трябва да ги спреш. Мила Gucci, смяната на местожителство е голям стрес и аз от опит мога да го потвърдя, а когато не харесваш и работата си и от ам допълнително стрес , всичко това се натрупва. Не бих се учудила ако поликистозата ти е причинена от стрес. За това най-добре взимай по-високи дози витамин B- complex, както и Биотин, които укрепват нервната система и подпомагат метаболизма. Стискам палци , да успеем всички да се справим с този проблем. А Gucci, ако искаш аз мога да ти изпратя в малко резюме на личния за режима на храненен и какви храни са разрешени при СПКЯ.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: април 13, 2008, 22:47:30 »

много ще се радвам ако ми пратиш малко резюме.не искам да ти ангажирам.на лични ще ти пратя мейлчето си.Витамин Б комплекс си взех.Биотин ще проверя за да си взема.
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: април 16, 2008, 13:02:57 »

момичета назначиха ми да си изследвам хормоните, че с този мой месечен цикъл и това закъснение и не идване  и ми казаха да си изследвам хормоните - ето ги и тях LH, FSH, прогестерон, пролактин, естриол и тестостерон - някой има ли представа на кой ден от цикъла се изследват, защото ми казаха, че на 5-6 ден от започването на цикъла, но искам да съм сигурна, защото все пак ще си ги плащам , а и парите не са хич малко! Благодаря ви предварително? give_rose
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: април 16, 2008, 13:17:22 »

Мила Сабина, значи при мен беше така: LH, FSH и Еастрадиол на 5-тия ден от цикъла, а прогестерона на 21-я ден от цикъла. А Пролактина, тестостерона и други , когато си искаш, на мен ми правиха освен тези и DHEA-s, Androstendion, 17-OH-Progesteron, плюс щитовидните- TSH, T4, TAT и МАТ.
Наситна са супер много пари, но най-добре е да си ги направиш в кандиларов! Поне ще си 100% сигурна, че ще са ти верни резултатите, защото в Циба лаб, много лъжат, къмата как пати от тях, заради неверните им резултати, 3 месеца се тъпчеше с всевъзможни антибиотици и накрая се оказа, че  е било напразно, защото много лъжат с резултатите. А аз си правех преди в Бодимед, но от там ми намигнаха, че е най-добре в Кандиларов!
Дано всичко е анред, стискам палци!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: април 16, 2008, 13:34:10 »

Ето малко инфо и от мен
Аз този месец трябва да правя
Между 3 и 5 ден на цикъла Е2 FSH LH Prolaktin Testosteron
Между 12 и 14 ден на цикъла Е2 FSH LH
На 22 ден цикъла  FSH LH Progesteron
Надявам се да съм ти била полезна

Момичета този месец миналия ден имаше лека чертичка за овулацията.Вчера с прибрах късно и не правих тест за ову.
Днес ми е едно такова гадно и ми болят яйчниците дано довечера да покаже че има овулация.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: април 16, 2008, 13:46:13 »

Айде, мила сладуранке, дано да има!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: април 16, 2008, 14:05:37 »

мили момичета благодаря ви за инфото! BaBy на мен пък гинеколожката ми ги иска от Цибалаб /само от там разбирала изследванията, защото им знаела референтните стойности, а на другите се обърквала  crazy/абе нямам думи - Преди време ходих до Цибалаб по работа заедно с една колежка, която е химик и калибрира апаратите и контролите и тя каза ,че им били верни нещата, ама беше много отдавна! За тях чувам всякакви отзиви - и добри, и лоши, а и има известен процент на сбъркани резултати - няма начин! Дано само аз да не съм от този процент! А моята гинеколожка, която ми ги назначи нищо не каза за прогестерона, че трябва да е на 21-ия ден - направо ми идва да  P-(Писнало ми е! Навсякъде различни мнения!)  give_rose
gucci стискам палци тази вечер да е дебела чертата на теста!  give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: април 16, 2008, 14:15:44 »

Сабина а на мен ми го искат на 22 ден.Момичета хубаво е да си ги пускате другите на 4 ден за да не изпуснете момента-За тях съм сигурна че са между 3 и 5 ден на цикъла.а незнам защо ан мен ми ги иска и на 12-14 ден също да ги пусна.Може би заради овуто ли незнам.
Ох стискайте палци да е наред всичко този път.
сабина мила е как така само от Цинкалаб чете резултатите.Направо ме разби.То си има точно определени граници в които трябва да си е хормона.Ако се поровя ще ви пусна граници в които трябва да са хормоните.

Момичета вие сте ми такова спасение.
Бейби сладурано стискай и на краката палци и вземи най накрая се весни в скайпа че ще има beating beating
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: април 17, 2008, 07:51:00 »

сабина, аз за Цибалаб от вътрешен човек знам, братовчедка ми работи там и просто тя ми забранява, защото колежките и си слагат каквито си искат резулатаи, а не че мащините са кофти, просто какви неща съм слушала, не искам да ви разправям, момичето си е подало молабата за напускане, щото колежките и лъжат като ненормални, плескат си каквото им дойде и то на хора, дето им зависят операции от тея изследвания, просто е кошмар, а лекараката ти, като много други и моята бивша също, ти ги сика от там, мила, защото взима процент! На кумата ми бившата гиеколожка по същия начин, а не искам да ти казвам, че кумата ми три пъти си прави за хламидии в Цибалаб и трите пъти и излиза, че има, и тя блъска хапчета като ненормална, натрови се момичето, накрая сменихме лекарката, отидохме в кандиларов и се оаказа, че никога, н ее имала хламидии Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Да, и както казва Гери, те са напечатани и еднотипни резултатите, мила Сабинка, просто си намерила кофти лекар...за съжаление....надявам, се да не те работи...щото вече няма съвестни лекарии....
Стискаме ти палци, мила, да имаш късмет!!!!!! give_rose
« Последна редакция: април 17, 2008, 07:55:48 от BaBy » Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: април 17, 2008, 08:04:17 »

сабина, аз за Цибалаб от вътрешен човек знам, братовчедка ми работи там и просто тя ми забранява, защото колежките и си слагат каквито си искат резулатаи, а не че мащините са кофти, просто какви неща съм слушала, не искам да ви разправям, момичето си е подало молабата за напускане, щото колежките и лъжат като ненормални, плескат си каквото им дойде и то на хора, дето им зависят операции от тея изследвания, просто е кошмар, а лекараката ти, като много други и моята бивша също, ти ги сика от там, мила, защото взима процент! На кумата ми бившата гиеколожка по същия начин, а не искам да ти казвам, че кумата ми три пъти си прави за хламидии в Цибалаб и трите пъти и излиза, че има, и тя блъска хапчета като ненормална, натрови се момичето, накрая сменихме лекарката, отидохме в кандиларов и се оаказа, че никога, н ее имала хламидии Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Да, и както казва Гери, те са напечатани и еднотипни резултатите, мила Сабинка, просто си намерила кофти лекар...за съжаление....надявам, се да не те работи...щото вече няма съвестни лекарии....
Стискаме ти палци, мила, да имаш късмет!!!!!! give_rose

Мерси BaBy за подкрепата.  @}->--Тя лекарката ми е позната, а инеча да си взима процент няма лошо - просто да си вършат работата съвестно, както лекарите, така и лаборантите и лабораториите! Мненията са толкова различни за всяка лаборатория чувам различни неща - подменяли, бъркали, и т.н. изследванията-то гаранция няма никъде! Наистина не знам какво да правя-казала е там и мисля утре да отида пък ще видим-ако трябва ще ги повтарям другаде! nea nea
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: април 18, 2008, 08:17:22 »

момичета сега се връщам от лабораторията. все пак отидох до Цибалаб, защото нали лекарката ми от там ги искаше, а и е най-близо до нас, та съвсем не е това, което помнех /една стара къща беше-ужас направо/, а сега е една хубава сграда, всичко минава през компютри, навсякъде упътвания.  good Взеха ми за 6 хормона /имаше такъв пакет/80лв., което според мен е добре-поне средно се пада на хормон по 13,33лв. иначе са по 15лв. В понеделник ще са готови и може по интернет да си ги проверя, което също е един голям плюс! Направи ми впечатление, че имаше табло с указания за видовете изследвания - кое кога се взема, в колко часа, дали е венозна или капилярна кръвта, дали е на гладно и т.н. и прочетох точно за моите хормони, че общо взето всички се взимат без точно определен ден, само прогестерона се взима на 22-23 ден, освен ако изрично нямаш друго указание от лекара и за пролактина-до 7 ден от цикъла. Притеснява ме точно този прогестерон - защо трябваше дза се вземе точно днес и дали ще са реални резултатите?  crazy
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: април 18, 2008, 08:38:54 »

Сабина а ти кога го взе прогестерона.Защо да не са реални резултатите.Цените при Вас са много ниски.Тук един хормон е 20-25лв.Добре че имам Здравноосигурителна карта и всички прегледи и изследвания са ми безплатни.
Аз не успях да засека ову този месец с тъмна черта и направо ми се  Плачещо момиче :girl_cray2:Сега чакам да ми дойде за да пусна изследванията и май ще почна пак дуфастона за известно време.А на работа пак ми е ад и явно стреса ми се отразява отново.То да беше само на работа.
Почвам и диета отново за да смъкна килограмите дето качвам с хапчета.
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: април 18, 2008, 12:46:43 »

Сабина а ти кога го взе прогестерона.Защо да не са реални резултатите.Цените при Вас са много ниски.Тук един хормон е 20-25лв.Добре че имам Здравноосигурителна карта и всички прегледи и изследвания са ми безплатни.
Аз не успях да засека ову този месец с тъмна черта и направо ми се  Плачещо момиче :girl_cray2:Сега чакам да ми дойде за да пусна изследванията и май ще почна пак дуфастона за известно време.А на работа пак ми е ад и явно стреса ми се отразява отново.То да беше само на работа.
Почвам и диета отново за да смъкна килограмите дето качвам с хапчета.

ох gucci всички неща си оказват влияние, но като че ли най-много стреса! Прогестерон не те разбирам как да съм го взела за последно - не пия никакви хапчета-точно това искат да видят дали да почна да пия, но аз все се услушвам - не ми се пият, но явно ще трябва! Този месец ще чакам до 10-ия ден от цикъла и започвам меренето на ову с тестове пък да видим - ако стане стане!  *THUMBS*От опит глава не боли! И на мен предния път като мерих не ми се появи тъмна черта за ову-явно съм изпуснала момента, защото почнах по-късно, но сега почвам отрано! А за хормчоните нямам представа заплащат ли се от НЗОК-т.е. поемат ли се?  *crazy*Аз си ги платих като поп и ако трябва всеки месец да ги изследвам ще се работи само за тях! cray
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: април 18, 2008, 13:18:08 »

Притеснява ме точно този прогестерон - защо трябваше дза се вземе точно днес и дали ще са реални резултатите?  crazy
това има предвид за прогестерона.За меренето на овуто аз ти предлагам да си вземеш 10 бр лентички/тоесто две опаковки /и да мериш от 10 ден до 20 ден по едно и също врме на деня.аз друг път така правех ама тоя път я мерих когато сваря май.А хормоните доколкото знам се покриват само два по здравна каса.Моите не са по здравна каса а на база на застраховката имам право до 2000лв лечение операции иследвания и т.н. да си правя.Покриват ми и лекарства ако има каран болничен.

А за стреса нямам думи то в днешно време направо как да се оттървеш от стреса като той е навсякъде.
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: април 18, 2008, 13:21:01 »

Човек не се отървава от стреса, а го преработва. Адреналина от готина емоция също е стрес, но е положителен. Така че или си свиркайте повече, или говорете повече за нещата които ви тревожат, или правете някакви неща за намаляване на напрежението. 
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines