Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 06:06:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 296757 пъти)
 
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #45 -: март 22, 2008, 13:19:43 »

Привет момичета ! Миналата седмица ходих на гинеколог и ....се оказа че имам уголемяване на яйчника , което се дължи на хормонален дисбаланс след раждането. Доки ми изписа антибиотици и противозачатъчни Диане 35 ,тях съм ги пила след спонтанния аборт ,тогава трябваше да ги вземам 4 месеца , но едвам издържах 3 месеца и спрях , ставаше ми тежко и лошо от тях. Сега съм притеснена дали пак така ще ми се отразят. Нормално ли е това да имам такова усещане от Диане 35 ?
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: март 23, 2008, 15:09:11 »

Мила, съвсем нормално е да ти кажа, да не ти е добре от противозачатъчни! Аз съм пила какви ли не и винаги ми е било и лошо, и тежко, и сърцето ме е боляло, и ми се е повръщало, и в истерии съм изпадала, абе не си е работа с тея хормони, ама няма начин...
Стискам палци лечението да е успешно и да не тъпчат повече с хормони good smile!!!!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: март 23, 2008, 16:54:18 »

ох и аз не се чувствах добре то диането и направо откачах.затова и говорих с лекаря да го смени и той ми предписа друго.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 28, 2008, 08:55:13 »

Мила, само да не си направиш проблеми като мен, аз от смяна на Диане с други по леки и виж до къде съм стигнала, кошмар е, цикъла ми идва когато си иска, килограмите си скачат, ужас!
Лекари ми казват, че Диането си е лечебно, за неряаждали жени, а другите се пият, когато вече има раждане, не знам дали е вярно, ама нали знаете, всеки лекар има различно мнение! pardon
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #49 -: март 28, 2008, 09:52:44 »

Първия път когато го вземах нямаше раждане , а спонтанен аборт. Сега вече има раждане , но ще видим какво ще стане. Ако резултатът е същия както първия път ще говоря с доки да го смени. А относно килограмите , не ме притесняват , защото имам нужда да кача някое друго килце. Дори доки преди да ми изпише Диането ми вика пречи ли ти ако напълнееш с 3-4 килограма  sarcastic ,викам няма проблеми....
После ще ви кажа какво е станало.
« Последна редакция: март 28, 2008, 10:00:09 от Ianka » Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 28, 2008, 11:06:29 »

Аз пиех Ясмин и съм страшно доволна - помогна ми , нямаше никакви странични реакции, дори отслабнах, докато го пиех и изобщо нито съм била кълбо от нерви,нито нищо. Ясмина също е за нераждали, защото е по-слаб...и щадящ!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 28, 2008, 13:21:34 »

Да ви кажа май наистина всеки различно казва за тези хапчета.Единия ми предписа диане другияя ми вика това диане не е за теб.Единия ми предписа Дуфастон другита каза не ще пиеш Промолут Нор по добре е .Единия ми каза Ясмина е лек и не ти трябва.А другия каза че тъкмо Ясмина е за мен щото при мен поликистозата била лека и просто нямало смисъл от силни хормонални лекарства.Та момичета какво да ви кажа.На мен Ясмина ми действа добре и Дуфастона също и май това е най важното.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 29, 2008, 20:57:29 »

 И аз съм на Ясмин от няколко години. Нямам никакви оплаквания, освен че ми провикират мигрената, но доколкото разбрах всички противозачатачни влият негативно на този тип главоболие. Пия противозачатачни откакто съм родила ( 8-9 години) и си мисля какво ли ще стане като реша да ги спра....
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: април 04, 2008, 22:00:47 »

И аз да се оплача, уж цикъла ми се беше нормализирал , да ама не . Един месец пропусна м-миналия и сега ще видя около 14 април дали ще дойде. Когатоси бях в Бълагрия ходих при моя лекар ,който каза ,че може би се дължи на промяната на географската ширина, климата и да изчакам и след като дойде да почна Ясмин за 3 месеца. Оказа се ,че имам отново умерена поликистоза на единия яйчник, а на другия нищо. Така съм се изппъчила, че направо не мога да се понасям. Уж всичко се беше нормализирало , а пак проблеми.Лошото е ,че още нямам здравна усигоровка , а и незная на какъв лекар ще попадна, моя лекар иам точно тясна специалност :стерилитет и инвитро.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 10, 2008, 10:19:55 »

Да ви кажа май наистина всеки различно казва за тези хапчета.Единия ми предписа диане другияя ми вика това диане не е за теб.Единия ми предписа Дуфастон другита каза не ще пиеш Промолут Нор по добре е .Единия ми каза Ясмина е лек и не ти трябва.А другия каза че тъкмо Ясмина е за мен щото при мен поликистозата била лека и просто нямало смисъл от силни хормонални лекарства.Та момичета какво да ви кажа.На мен Ясмина ми действа добре и Дуфастона също и май това е най важното.
Душка да те попитам, за поликистозни яйчници ли говориш. Защото преди 2 години бях на гинеколог и точно тази диагноза ми постави лекарката. Предписа ми Диане и ми каза след 6 месеца на контролен преглед. Отидох-всичко беше ок. Но след около 1 година пак отидох и се оказа, че пак са ми поликистозни и ми препоръча да продължавам да си го пия Диането - от него за сега си се чувствам добре, нямам странични ефекти, дори кожата ми стана перфектна (никакви гнойни пъпки и по-малко омазняване но косата). Но мисля, че това не е правилното лечение. Ти как си с употребата на Ясмин, добре ли се чувстваш, изчезнаха ли кистите?
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: април 10, 2008, 10:29:10 »

И аз като Гери, от ходене по лекари и всеки ти казва различно съм вдигнала ръце! Сега трябва да правя лечение с Дуфастон заради поликистозата 3 месеца, като го пия по пет дни от 21 до 25-тия ден от цикъла, ами какво да ви кажа, освен че се подувам от него като балон и качвам друго не виждам да става...накрая ще им тегля една май....а на всичките и не знам какво ще правя..... pardon
Ами това е ужасно, как да знам кого да слушам, едната ми вика отслабни и след два месеца ела, другата ми вика първо трябва да родиш и после ще отслабваш, третия ми вика, ми мойто момиче аз се съмнявам, че ще забременееш?!?!?!?!?!?!?!?!? shok shok shok cray cray cray Е, кво да правя в такъв случай!??!?!
Сега ми хвалят един лекар в частната Св. София на България, майта кума ходи при него и много момичета забременяха след негово лечение, ама като знам колко пари съм изсипала на тая дето ходех досега при нея, направо не ми се дава и лев за всичко отначало.....
И накрая с молитва И ПОСТ И ТАКА, ТО МИ ПИСНА ОТ ЛЕКАРИ Bravo good Wink blum
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 10, 2008, 11:08:04 »

задавам един можеби глупав въпрос: поликистозата как се открива? При обикновен преглед ли? Има ли признаци някакви?
Благодаря ви за отговора и бързо да с еоправяте air_kiss kiss
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: април 10, 2008, 11:18:36 »

задавам един можеби глупав въпрос: поликистозата как се открива? При обикновен преглед ли? Има ли признаци някакви?
Благодаря ви за отговора и бързо да с еоправяте air_kiss kiss
При обикновен преглед с вагинален видеозон и хормонални изслезвания назначени от лекарят ти!
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: април 10, 2008, 11:38:48 »

продължам с глупавите въпроси blush, вагиналния видеозон системно ли се прави? Тук (във Франция) до сега не сами правили при преглед-само цитонамазки... аз ли да поискам или лекаря преценява като има нужда?
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 10, 2008, 11:59:43 »

Ами не знам, как е при вас ValentinkaАз отидох при лекар, който имаше вагинален видеозон и ме прегледа с него!Но първо от хормоналните ми изследвания изказа съмнение, че имам поликистоза и после  с вагиналния видеозон ги потвърди!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines