Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 03:12:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 296381 пъти)
 
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: септември 14, 2007, 14:16:58 »

момичета и аз искам да споделя моя проблем...През февруари ми откриха поликистоза на яйчниците и ме подложиха на лечение с Ясмин.Много се бях изплашила, защото не бях чувала за тази болест.Но май аз съм си виновна...Цял живот съм била с нередовен цикъл и винаги ми е идвало на 40дни някъде но не се бях изследвала..Всички казваха то е така докато порастнеш, докато родиш, после ще се нормализира.А аз на 15 год. ми оперираха щитовидната жлеза, защото имах аденом, който ми премахнаха,т.е. имам проблем с хормоните.Но никога не съм си изследвали тези хормони, които са свързани с женските работи...Пих хапчетата 6 месеца и в края на юли гинеколожката ми каза след прегледа, че съм се излекувала и съм вече здрава, но ако искам да продължа да ги пия до края на годината профилактично, че да не се възроди проблеми.Точно тогава ми беше дошло 2 път за месеца и тя ми каза, че може даа е от хапчетата и че е нормално,но по-нормално за началото на приема на хапчетата (дотогава не бях пила противозачатъчни) докато ти свикне организма, но на мен ми се случи чак на 6 месец.По живо по здраво си тръгнах.После ми дойде 3 път за него месец на само за 1-2 дни.Реших че е от жегите.Август месец обаче пак ми дойде 2 пъти.И спрях хапчетата, защото лекарката ми каза ако искам да почина 1 месец и после да продължа да края на годината с тях.Проблема е,че тя е страхотен специалист и много добра и предразполага и е невероятна и именно заради това е адски заета с пациенти!!!!Исках да отида пак на консултация, но имаха свободни часове чак за Ноември!А тя е много добра!Трябва ми специалист от Варна, добър и да може да се отиде при него преди Ноември и наистина предпочитам да е жена.Споделете имате ли идея какво е станало с мен?
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: септември 14, 2007, 14:29:22 »

didi_vla1983 не се притеснявй, може просто Ясмин а не са твоите хапчета. И пак не разбрах кървенетопо време на приема ли се е появило или след като си спряла да ги взимаш.
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: септември 14, 2007, 14:37:26 »

тройното кървене се прояви чак на шестият месец от приема на хапчетата, а до тогава си ми идваше редовно, дори ми избързваше с 1-2 -3 дни.А хапчетата ги спрях след като изпих и седмата опаковка като през това време ми дойде още 2 пъти! Т.е. дойде ми 5 пъти за 2 месеца!Мисля си да ходя да си преливам кръв...Сега пък като ги спрях и незнам кога трябва да ми дойде - съобразно кое идване.... и изобшо дали ще ми дойде...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: септември 14, 2007, 16:25:54 »

Здравейте момичета.Трябва да Ви кажа че и аз съм от вашия клуб с хормонаните проблеми.Да ви кажа много е важно какви са добрите хапчета за вас.Аз например от диянето се чувствах ужасно.Бях с кървене и ми ставаше лошо.Да не говорим че последните хапчета ги повръщах.Така че ако някой лекар ми предпише пак Диане никога няма да го пия.Сега ще си правя изследвания на хормоните Тестостерон пролактин Фсх лх  естроген и всички останали които оказват влияние.Вече да Ви кажа ми излезнаха от главата.И после вече ще решим какво ще пием.Само да Ви кажа че преди това съм обиколила два лекара които не видяха кистите и ми казаха че е от притеснение и от рязката смяна на килограмите.А иначе май няма хапчета от които да не се дебелее.а аз тъкмо свалих малко килограми.ама какво да се прави бебетата и здравето изискват жертви.Стискайте палци всичко да е наред .Поне нямам възпаления и другите неща са добре като изследвания.Нямам и кожни проблеми нито проблеми с окосмяване.Ох стискайте ми палци момичета че понякога не издържам и така ми се плаче.Все се питам защо на мен.Въпреки че по данни доста жени страдат от СПКЯ.Стискам палци при вас всичко да се оправи
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: септември 14, 2007, 16:38:11 »

Мила и аз съм чувала много хора де се оплакват от Диането!Явно е силничко или нещо не е наред..Но от Ясмин никой не съм чула да се оплаче - те са най-нова да се каже генерация хапчета и са най-безобидни.Аз дори кат ги пиех атслабнах с 5 кг. и то без диети!Незнам ако не си пробвала с тях може да опиташ.Но най-добре ще е да си направиш наистина всички изследвания.Успех!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: септември 14, 2007, 16:39:39 »

Gucci, не се притеснявай, просто трябва да се вземат необходимите мерки. При мен проблемите започнаха със спирането на Диане (което просто пиех като контрацептив). Цикъля ми спря за 6 месеца, окосмисех и се изппъчих, въпреки ,че до тогава никога не съм имала пъпки, даже и през пубертета. Ходих на лекар и се установи ,че имам поликистоза, правих си хормонални изследвания, като тестостерона беше доста завишен , както и ДЕХАС (или нещо такова). Както и дае направиха ми лечение с клостилбегит и прогестерон , за да предизвикат цикъла и след това започнах да пия Ясмин, спрях го преди три месеца и от тогава цикъла ми идва като по часовник , не се появи окосмяване, е имам от време на време пъпки около цикъла ,но не е страшно. като ходих последния път на лекар ми каза, че все още имам поликистоза, но е умерена. Каза ,че ако до година не мога да забременея, може да се направи лапароскопия (с нея се премахват кистите) и след това забременяването щяло да бъде много лесно. Моя лекар е много добър специалист, но аз все пак искам да чуя и друго мнение , защото се притеснявам ,че вече 3 месец , ане съм забременяла.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: септември 14, 2007, 16:41:51 »

тройното кървене се прояви чак на шестият месец от приема на хапчетата, а до тогава си ми идваше редовно, дори ми избързваше с 1-2 -3 дни.А хапчетата ги спрях след като изпих и седмата опаковка като през това време ми дойде още 2 пъти! Т.е. дойде ми 5 пъти за 2 месеца!Мисля си да ходя да си преливам кръв...Сега пък като ги спрях и незнам кога трябва да ми дойде - съобразно кое идване.... и изобшо дали ще ми дойде...
Да не би след като си спряла хапчетата, двойното кървене да е било в резулатат на овулация. Понякога , когато жената е в овулация може да прокърви .
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: септември 14, 2007, 16:44:24 »

не, спрях хапчетата след всички прокървявания след като си изпих опаковката... И сега чакам да видим кога ще ми дойде пак...
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: септември 14, 2007, 22:03:07 »

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=8699.0

Вижте каква интересна статия открих ! как мислите дали да не се опита?!
Активен
Ianka
Професор
****
Публикации: 449


Бъди прав или човек , който се изправя


« Отговор #39 -: септември 14, 2007, 22:36:52 »

Привет , момичета  bye Записвам се и аз във вашия клуб...Аз съм така още от пубертета - с акне  huhhuh.gif Всички ми казваха , че като мина пубертета , ще се оправя , но ...до сега няма промяна. Първата ми бременност завърши със спонтанен аборт и за да се регулира цикъла ми доки ми предписа Диане-35 , да го пия 4 месеца и след това да отида при него на преглед. Първия и втория месец си вземах хапчетата без да имам проблеми , но 3-ти месец ми ставаше лошо , чуствах се ужасно , но пъпките ми бяха намалели. Не издържах и средата на трети месец ги спрях и дори не отидох при доки. За щастие цикъла ми се въстанови без проблеми - всичко си дойде в реда на нещата  girl_haha дори и пъпките си бяха както преди това. И сега като бях бременна пъпките ми пак бяха намалели , но като родих и ....пак съм като обрината badgirl особенно в горещините.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: септември 15, 2007, 11:28:30 »

Момичета, след ровене в интернет открих,че човек от Пловдив с прякор Китаеца, провеждал билколечение. Той  давал билки, от които кистите изчезвали, но трябвало редовно да се пият. Живе в кв. "Кючук Париж", ул. "Николай Коперник". Освен това прочетох ,че билката Котешка стъпка (Clinopodium Vulgare) също помагала. Смятам да опитам на първо време с Котешка стъпка и ако не се получи тогава да отида до Пловдив. Знае ли някой от вас всъщност добре заредена билкова аптека в София ?
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #41 -: септември 15, 2007, 12:09:43 »

 Oh my ... Мила Miri, не мога да повярвам- преди 15 минути издирвах информация за Котешката стъпка в Интернет, защото една колежка тъкмо ми обясни, че си я пие профилактично преди зимата и нямала проблеми с настинки. А аз я питах по повод факта, че през живота си не съм имала проблеми с гърло, а откакто съм в Стара Загора- 2 гнойни ангини изкарах  Oh my ... Не знам обгазяване ли е, какво е вече...
Извинявай за отклонението. Та на въпроса- от това, което прочетох, пие се като имунозащитно, антимикробно средство, за намаляване на бенки дори.

Виж тук:  http://209.85.135.104/search?q=cache:LR8eFD8SvdwJ:more.info.bg/addComment.asp%3FarticleID%3D177061%26issueID%3D904%26topicID%3D282+%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0+%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BF%D0%BA%D0%B0&hl=bg&ct=clnk&cd=4&gl=bg&lr=lang_bg

Но видях на няколко места, че не било добре да се пие както е по препоръка 4 пъти на ден, а само 2, защото все още не е изцяло изследвана билката и дава отражения на сърцето.
Това от мен, успех, мила!  good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: септември 15, 2007, 13:42:19 »

Мила Авва, благодаря за информацията, незнаех че котешката стъпка има имуностимулиращо действие, сега остава само да я намеря по аптеките. Надявам се и на теб да ти помогне.
Активен
Alannah
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 476



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: декември 17, 2007, 00:35:51 »

За да си направя хормонални изследвания, просто трябва да го поискам това от джипито ли? От джипито ли се назначават или от гинеколог? Имам ли право по здравната каса? Колко струват иначе без направление?
Предваритлено благодаря! give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: декември 17, 2007, 09:31:20 »

Мила Alannah хорманалните изследвания се назначават от гинеколог след преценка че има проблем.Здравната каса ти  покрива изследването на два хормона.Цената е в зависимост от клиниката или болницата в която отидеш.Уточни за кой град става въпрос.

Момичета аз вече два месеца съм на дуфастон.Още един месец и се надявам да ги прекратя.доста добре се повлиявам.Само дето качих някой и друг килограм.Ама какво да се прави.важното е резултата да има а после с диетки щ ги смъкна.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines