Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 07:44:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 296809 пъти)
 
lilliola
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #255 -: януари 15, 2013, 19:05:24 »

Здравейте,

Разполагам с три опаковки сертифициран прогестеронов крем
http://www.amazon.com/Emerita-Pro-Gest-Natural-Progesterone-Paraben-Free/dp/B000IMQE5U
Ако някой се интересува, може да ми пише на [email protected]
Активен
migelkkk
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #256 -: февруари 05, 2013, 17:11:15 »

Здравейте,

Разполагам с три опаковки сертифициран прогестеронов крем
http://www.amazon.com/Emerita-Pro-Gest-Natural-Progesterone-Paraben-Free/dp/B000IMQE5U
Ако някой се интересува, може да ми пише на [email protected]
Писах на лс.

Някой излекуван от хормонални проблеми?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: март 06, 2013, 22:39:29 »

Преди около 5 години, след като спрях да пия жанин, който пиех около год. и половина, започнах да качвам килограми. За около година и малко от 55кг. станах 75, а по едно време бях 82. Цикъла ми никога не е бил швайцарски часовник, но започна да ми идва на по 50-60дни. Преди около 4 години ми поставиха диагноза хашимото. Обиколих няколко ендокринолози, които ми казваха различни неща /един ме каза, че може да нямам деца ли ако имам да нямат крака и ръце и някви такива неща/, накрая почнах да си пия еутирокс и сега хормоните ми са в норма. Сега ходя и при една жена хомеопат, която смята че може още да подобри нещата- да опитаме да спра хапчетата, но да видим!
Хормоните ми са в норма, но килограмите ми си стоят /сваля 5-6кг после се връщат/ искам да попитам някоя от вас може ли да ми каже нещо, което й е помогнало да отслабне. Опитвам се да спортувам и да се храня здравословно, до колкото мога, но не ми се получава!
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: март 07, 2013, 08:56:59 »

И аз отскоро съм с диагноза хашимото, но хормоните ми още са в норма. Аз свалих и свалям доста с 90дневната, пилатес и йога. Има хора излекували хашимото с йога.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: март 07, 2013, 14:11:12 »

Аз съм с Хашимото от 3-4 години вече.Бях с много високи стойности на ТСХ, после се сринаха и така.На еутирокс съм и лично аз не бих пробвала хомеопатия или друг вид лечение докато не забременя и не родя, живо и здраво дете.Чак след това съм решила да пробвам и други ватриянти.

Правя йога също 90 дневната, но при Хашимото с разместени стойности на ТСХ се отслабва много по-трудно.А йогата не е панацея.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: март 07, 2013, 17:11:52 »

Аз съм пробвала 90 дневната диета и имаше ефект, особено първия месец, но я комбинирах със спорт. Обаче като спрях за няма и месец-два айде пак старите 8 кила се върнаха.
А за хомеопатията тази, при която ходя е вече втора, преди ходех при един мъж, ама никакъв ефект. А сега се чувствам по-добре- имам енергия и не се уморявам толкова бързо. Аз точно затова съм се захванала с хомеопатия, защото искам да един ден да родя здраво дете, а не 9 месеца да треперя дали всичко ще е ОК, а после цял живот дали не съм го обременила с мойте болести. Незнам дали това е постижимо /едва ли/ след като веднъж са се объркали тия хормони ще се оправят все едно нищо не е било, но съм длъжна да пробвам  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: март 07, 2013, 17:44:06 »

Рататуй, освен как се чувстваш е важно и какви са нивата на хормоните, също така при бременост с Хашимото се следи ежемесечно хормона ТСХ и ако трябва се коригират дозите, дали твоя хомеопат може да осигури бързо коригиране с хомеопатия?Не мисля!Помисли много добре дали решението за хомеопатия не трябва да го оставиш за след бременоста!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: март 07, 2013, 17:58:21 »

Аз за сега не планирам скоро да забременявам, така че пробвам с хомеопатия, а един ден като реша естествено ще гледам най-доброто, ако трябва торби с лекарства ще гълтам. Ами отдавна не съм се правила изследване да си призная, но вече съм свикнала и се усещам, когато хормоните ми се развилнеят и за сега съм ОК, но много скоро ще отида да проконтролирам нещата.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: март 07, 2013, 19:04:31 »

ratatui изследвала ли си инсулиновата резистентност.Много често тя върви ръка за ръка с Хашимото.Аз съм така с Хашимото .И спокойно забременява се и се ражда с Хашимото.Трябва сериозно следене на хормона.По принцип аз преди да забременея се изследвах на 45-60 дена сега се изследвам ежемесечно.
За хомепатия аз не бих се доверила,както и на усещане за нивото на хормона,но всеки си знае как да процедура.Не мога да кажа и нищо за йогата.Аз преди да забременея танцувах народни танци.
Защо смяташ че като пиеш хапче ще има проблем с децата ,а с хомеопатията няма да етака.Тези хапчета се пият по време на бремеността даже дозите са по големи.
За съжаление Хашимото е за цял живот.
ratatui  а освен ТСХ какво друго ти пуснаха като хормони.

 
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: март 07, 2013, 19:22:03 »

Няколко пъти съм правила глюкозно натоварване, първия път бях много близо до диабет, но нямаше и след това си бяха добре изследванията, т.е. нямах.
За хомеопатията, аз не съм се доверила напълно просто пробвам /поне УЖ невреди/. А тази хомеопатката /тя е завършила медицина/ твърди, че може да накара Щ. жлеза пак сама да заработи, т.е. да се излекувам. Към тази част съм малко /доста/ скептична, но ще опитам пък да видим.
За др. показатели ТАТ и МАТ- са ми високи и то много над нормата, а Ft3 и Ft4 последно бяха в норма, но около горната граница.
В началото докъто ми оцелят дозата /25мг. си пия и зима и лято от доста време/ ТСХ ми беше като асансьор- от 7 и нещо, стигна до 0,009, ама после се оправи.
Ендокринолога, който намерих след като смених сигурно 5 и сега ходя при него ми обясни, че няма проблем да имам деца, само ще се виждаме по-често на 3-4 седмици.
Благодаря в момичета! Хубаво е да знаеш, че не си единствен и други преживяват същото.
Активен
MeryMery
Любопитен
*
Публикации: 42



« Отговор #265 -: март 07, 2013, 20:48:58 »

Аз имам проблеми с цикъла.Никога не ми е бил много точен,но закъсненията не бяха чак толкова фрапиращи-3-5 дни.Но през последните месеци цикълът ми закъснява с по 20 и няколко дена.Искам да отида при свестен лекар,но всичките ми познати са разочаровани от тяхните.Бихте ли ми препоръчали някой,от който сте доволни.
Става въпрос за Пловдив.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: март 08, 2013, 22:11:51 »

За Пловдив аз бих ти препоръчала този доктор http://www.invitro-plovdiv.com/ д-р Васил Даскалов!
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: март 18, 2013, 12:40:15 »

Аз също от няколко години съм с Хашимото и инсулинова резистентност. Нивото на ТСХ беше потресаващо високо, антителата - пълна трагедия, високо кръвно, лесна уморяемост от най-елементарни движения... и т.н.
За тези години съм си натрупала доста кг отгоре, затова и отслабването е много трудно. Имам назначен режим на хранене, много е близък до този на болните от диабет. Не свалям нищо обаче, добрата новина е, че поне спрях да качвам. За момента съм стабилизирала ТСХ до ниво, което пак е доста високо, но не е това което беше преди. Пия елтироксин и това е, към хомеопатия не бих прибегнала. Честно казано, не знам да има излекувани от Хашимото. За стабилизиране на хормона в нормалните граници-да, но да заработи нормално една увредена щитовидна жлеза не знам как ще стане, особено пък с хомеопатия. Не че отхвърлям този вид лечение, просто го считам за неуместно в моя случай. Моята жлеза е на 98% разрушена, не виждам как ще се възстанови и започне да функционира нормално. Аз за момента нямам проблеми със закъсняването на цикъла, обикновено ми идва малко по-рано от датата.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: март 18, 2013, 16:12:24 »

Роси няма излекуване от Хашимото -антителата дори и да свалиш хормона не могат да спаднат.Аз също не съм свалила драстично кг ,но поне диетата и хапчетата помагат да се чувстваш добре и да не качваш още кг.Един съвет на мен много добре ми повлия спорта-ходех на народни танци/сега вече няма как/.Ако трябва сменето дозата или лекарството за да поддържате ниско ниво на хормоните.Стискам палци да се наредят възможно най добре нещата.Ако правите опити за дете проследи овулацията ,защото наличието на цикъл не значи наличие на овулация.
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: март 18, 2013, 19:50:15 »

Гучи, аз засега съм стабилизирала хормона и антителата. И дозата на тироксина е нацелена правилно. Е, има още какво да се желае като стойности, но и тях ще постигна. На този етап се чувствам добре, а бременност не планирам. Единствения ми проблем са килограмите, но надявам се лека по лека и с тях да се справя. Да, и аз с лечението поне спрях да качвам.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines