Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 22:47:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хормоналните проблеми  (Прочетена 296792 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: февруари 08, 2012, 09:32:58 »

Нямам ПКЯ, нито други симптоми на високия тестостерон. И аз мисля да отида при Начев, да видим какво ще ми каже...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: февруари 08, 2012, 15:02:02 »

Сиофора повлиява добер на овулация,яйчници,тестостерон.Аз съм го пила и сега го пия.но при мен е по скоро за лечение на инсулинова резистентност в следствие на Хашимото.Той ми регулира и тестостерона макар че при мен беше на горна граница ,а не висок.сега е доста по нисък.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #242 -: февруари 16, 2012, 13:02:51 »

 Имам известни съмнения дали пиша в правилната тема. Ако бъркам, извинете ме! Ще се радвам да ме пренасочите.
 Преди около 14 години имах няколкогодишно лутане с диагноза "съмнение за хормонален дисбаланс". Така и не се установи такъв, въпреки някои признаци, единият от които изключително нередовен месечен цикъл (идваше през 2-3 месеца, когато и както си реши). Изследваха ми всичките възможни хормони. Още в началото за около 1 година минах през 5 различни гинеколози в моя роден град, Пловдив и София, някои от които големи за онова време специалисти. Всички вдигаха рамене. Казваха : "Нямаш кисти, всичко ти е нормално, нямаш отклонения в хормоните. Не е ясно защо точно става така". Но за всеки случай ми предписваха по някой хормонален продукт за лечение. Най-лекото беше Диане 35, вследствие на който за 2 месеца от 46 килограмово слабо момиче станах 58 килограма (без да си променя хранителния режим, дори се хранех почти наполовина по-малко от обичайното) и се появи сърдечен шум от рязкото качване на килограми. Оттогава и тотално намразих стъпването дори в кабинет на такъв специалист.
 На своя и на майка ми воля и по съвет на един по-стар лекар спрях всякакво лечение. След 1 година теглото ми спадна с 10 килограма и цикълът влезе горе-долу в норма. В крайна сметка си остана с отклонения, но допреди 2 месеца го е имало редовно. Сега имам съмнения, че нещо недобро пак се случва  sad
 Разказах ви всичко това, защото имам една много голяма молба. Както сами разбирате, имам голяма психическа бариера при ходене при гинеколог и ендокринолог. Ужасно се страхувам да не попадна на някой, който само ще ми пуска изследване след изследване и ще ме тъпче с лекарства, от които не само няма да има полза, но ще ми навредят.
 Ще ви бъда безкрайно благодарна за препоръка за добри гинеколог и ендокринолог в София!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: февруари 16, 2012, 14:04:19 »

Здравей
аз имах подобни на твоите терзания-много качени килограми от хормонални препарати.Моя цикъл стана сравнително редовен след като вкарах щитовидната жлеза в норми и инсулина.Освен това и спортуването-танцуването ми помогна много в тази насока.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #244 -: февруари 16, 2012, 14:23:29 »

 Да, точно със спортуване, танци и хранителен режим свалих преди 14 години качените килограми. Разликата при мен е, че не съм имала тогава отклонения в хормоните на щитовидната жлеза и инсулина.
 Проблемът ми сега е, че въпреки спортуването и хранителния режим, имам отклонения в месечния цикъл (пропусна миналия месец, подозирам, че и този така ще стане), както и качвам килограми. Колкото и да се старая от 7-8 месеца, какъвто и двигателен режим да си налагам и начин на хранене, килограмите се повишават и цикълът все повече се обърква. Затова така сериозно търся препоръка за лекари - гинеколог и ендокринолог. Защото имам сериозни притеснения на какъв човек и специалист ще попадна.
 Благодаря ти за съветите, gucci   give_rose
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #245 -: февруари 20, 2012, 19:50:41 »

michelle , не знам дали ще те успокои ако кажа , че и аз имам абсолютно същите проблеми. От слабо и добре сложено момиче станах дебеланка. Рязко качих 7-8 кг без да съм променяла хранителния режим. Нередовен цикъл винаги съм имала , като спрях противозачатъчните пък стана съвсем объркан. Започна и едно кървене извън М всеки месец , което продължи година и нещо и ме докара до лудост. Изнервящо беше доста. Гинеколозите не успяха да ми помогнат. Тъпчеха ме с прогестеронови препарати , от които ми идваше пък през 20 дена. На ендокринолог ходих и се оказа хипофункция. От нея качването на кг и нередовния цикъл. В момента пия билки и съм доволна , нямам кървене , но кг не се махат колкото и да спортувам и да пазя ограничения. За добър ендокринолог не мога да се изкажа , но определено оплакванията ти трябва да те насочат към такъв. Дано някой препоръча добър специалист. Успех smile.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: февруари 20, 2012, 19:53:05 »

Да, точно със спортуване, танци и хранителен режим свалих преди 14 години качените килограми. Разликата при мен е, че не съм имала тогава отклонения в хормоните на щитовидната жлеза и инсулина.
 Проблемът ми сега е, че въпреки спортуването и хранителния режим, имам отклонения в месечния цикъл (пропусна миналия месец, подозирам, че и този така ще стане), както и качвам килограми. Колкото и да се старая от 7-8 месеца, какъвто и двигателен режим да си налагам и начин на хранене, килограмите се повишават и цикълът все повече се обърква. Затова така сериозно търся препоръка за лекари - гинеколог и ендокринолог. Защото имам сериозни притеснения на какъв човек и специалист ще попадна.
 Благодаря ти за съветите, gucci   give_rose
Мога да ти препоръчам за Варна и Плевен,но другите да се включат за София.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: февруари 20, 2012, 22:37:05 »

За София мога да помогна за ендокринолог, но не работи по ЗК за гинеколог не за съжаление.Аз също качих доста килограми, при мен щитовидната се е била яко развилняла.След като започнах да пия еутирокс, отслабнах без да спазвам режим, е не съм фиданка, но аз винаги съм си била една добре сложена жена, която си има от всичко достатъчно smile
« Последна редакция: февруари 20, 2012, 22:39:12 от магито » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #248 -: февруари 20, 2012, 22:54:33 »

 Маги, радвам се, че един от ефектите от лечението ти е бил положителен  give_rose
 В интерес  на истината не ме притесняват килограмите, за ръста си все още изглеждам добре. Просто съм това, което се приема за леко закръглена, въпреки 10-те килограма отгоре; преди винаги нормално съм била доста слаба. Тревожи ме липсата на месечен цикъл вече втори месец, това е сериозният проблем.
 Знам, че моята психологическа бариера пред ходене на гинеколог и ендокринолог ще ви се стори глезотия, ала си имам сериозни причини за съществуването й.
 Маги, няма значение дали лекарят работи със ЗК или не. Единственото от значение е да помогне. Ще съм благодарна за препоръка!  give_rose
 Успех на всички момичета с проблеми! Дано всички се измъкнете от омагьосания кръг, в който ви поставят.

 red_roses, gucci, благодаря ви за мненията! give_rose

 red_roses, пожелавам ти скоро да се разрешат напълно проблемите и при теб! Надявам се да се нормализиа всичко.
« Последна редакция: февруари 20, 2012, 22:57:31 от michelle » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #249 -: март 22, 2012, 10:20:08 »

 Влизам, за да опиша докъде стигнах с моята одисея с прегледи и изследвания, с идеята да дам надежда на хората, които имат нужда от нея. Не успях да стигна до преглед със специалист от една страна, поради дългото чакане в София за такъв  sad От друга по настояване на личния лекар и моите близки решихме да направим опит с драстична промяна в начина на живот и най-вече хранене. Това се основаваше на преценката от изследванията, в които отклоненията бяха минимални. Месец след наложения режим са почти нормализирани, а отклоненията в месечния цикъл постепенно изчезват. Дано да се задържи ефекта.
 Колкото и парадоксално да звучи, на този етап терапията с лекарства се отлага. Но действително съм изумена колко огромна роля изигра промяната в двигателния режим и храненето, когато е контролирана по специален начин от лекар.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: март 22, 2012, 12:19:51 »

Какъв специалист не можеш да намериш? Къде те карат да чакаш толкова много?
Относно храненето и движението - напълно  подкрепям!  good Видях ефекта и върху себе си!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #251 -: март 22, 2012, 13:32:45 »

 E, това малко стана "живейте правилно, за да не използвате лекарства"  smile Шегата настрана, наистина не е съвсем така. Дори и в моя случай не е сигурно дали няма да се наложи някога (засега не). Това, което се опитвах да кажа беше, че без промяна в начина на живот не става, а понякога е най-подходящата възможност, дори и при хора с колебания в хормоналния баланс.
 Весе, бях си набелязала двама-трима специалисти. Но тъй като при запитване за час се оказа, че преглед ще е възможен след 3-6 седмици, с личния ми лекар решихме да направим опит, който така или иначе нямаше да навреди. Оказа се успешен и затова прегледи при тях ще има, но на по-късен етап. Нормално е за търсени лекари да се чака повече време понякога.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: март 23, 2012, 09:30:42 »

Абсолютно винаги е така.В повечето случай лекарите препоръчват смяна на хранителния режим, повече спорт, неща който сме забравили да правим.Те допринасят за уравновесяване на хормоните ни.

Аз затова повтарям като мантра последните месеци, не ДИЕТА, а режим на хранене плюс спорт, повече движение и правилно хранене.Знаете ли как ме гледат тийнейджърите като им говоря така.Доказано е че строгите диети могат да доведат до страхотен хормонален дисбаланс и после да не можеш да се оправиш без хапчета.

И затова аз сведох возенето в кола до минимум.Ходя пеша винаги когато мога.Вярно живея в по-малък град и това е екстра нали, но като бях в София, се предвижвах масово с градски транспорт, за две три спирки ходех пеша, кола не ползвах и бях по-слаба от сега.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: март 23, 2012, 12:36:33 »

На мен ми взеха днес кръв за каквито се сетите хормони, да видим в понеделник какво ще излезе. Иначе на ехографа щитовидната е наред, слава Богу, да видим другите неща как са...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: март 23, 2012, 15:06:51 »

Ще чакаме.Дано няма нищо сериозно.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines