Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:20:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 4 част  (Прочетена 142047 пъти)
 
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: юли 08, 2009, 11:18:30 »

gtgg - поканите ти са страхотни  good

Аз докато се чудя в кой момент да ги хвърлям късметчета, сега нова чуденка - кой ги хвърля?!? Е та...ясно ли е кой? не разбрах?!?
« Последна редакция: юли 08, 2009, 11:20:12 от siss » Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: юли 08, 2009, 12:15:43 »

Ами аз вече написах, че по нашия край кумата хвърля късметчетата и житцето със стотинки и честно казано аз мисля да си спазя тази традиция.
Ако се споделят повече мнения по темата обаче ще е страхотно, особено, ако някой има и обосновка защо се прави от конкретния човек (дали булката, дали кумата)
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #152 -: юли 08, 2009, 12:45:37 »

Специално за житото мисля, че се хвърля от кумата (или шаферка), за да е през главите на младоженците - за късмет или благословия. Тоест хвърлящият стои зад тях. Но миналата година бях на сватба, на която булката хвърля житото и има точно такава снимка, която на мен ми е любима. Та се замислям -било то за житото или за късметите - да ги хвърляме и аз, и кумата. Така ще се спази това поверие (или суеверие smile ), хем пък и мен да може да ме щракнат с разперени ръце.

Я кажете, цена от 5лв. на чаша за гравиране, нормална ли е за Варна?
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: юли 08, 2009, 13:22:12 »

Слънце на мен във Ванила ми бяха казали абсолютно същата сума за гравиране (не че аз гравирах мойте).
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #154 -: юли 08, 2009, 13:27:57 »

Аз там дадох нашите smile
Ще станат съвсем скоро и ще споделя дали съм доволна.
Активен
CurlyZ
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #155 -: юли 08, 2009, 14:00:52 »

Здравейте момичета:)
Успяхме да си запазим ресторанта на хотел Ерма и съм доста по-спокойна вече.
Много ми допадна управителката, показа ни снимки и като цяло разполагат и предлагат всичко от което имаме нужда:)

От другата седмица ще се заемам с агенцията другите неща и в този ред, някой ползвал ли е услугите на агенция Акцент?Ще се радвам да чуя отзиви:))

Хубав ден на всички Wink
Активен
siiu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Happy bride


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: юли 08, 2009, 14:12:34 »

gtgg, поканите са много хубави и естествено не се сърдя. Имам само един въпрос, ти сама ли ги направи или ги даде на агенция да ти ги напечатат?
Момичета препоръчайте ми моля ви от къде да си купя жартиер!
Активен
siiu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Happy bride


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: юли 08, 2009, 14:46:57 »

Пропуснах да кажа как ще стане при нас хвърлянето на късметите. Не съм сигурна може ли точно късмети да ги нарека, тъй като малки кесийки с бонбони няма да има. Спряла съм се на жито, стотинки, бонбони (от типа на малките смучещи се бонбони опаковани по едно) и листа от рози. Това всичкото ще е заедно и ще се хвърля от кумата след самия ритуал. Предполагам че на плажа ще изглежда много романтично, затова включих и листата от рози.
Аз междодругото споменах ли ви че ще съм босичка за ритуала  smile
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: юли 08, 2009, 15:21:08 »

siiu, поканите са си изцяло ръчна изработка smile Имам предвид, че аз се заех с набиране на текста, печатене, рязане лепене и т.н. определено беше играчка, но съм щастлива, че се справих сама, без услугите на агенция. Единствената помощ, която беше от външна страна е точно за картинката - аз изобщо не зная как се борави с фотошоп и показах на една приятелка снимката на твоята покана и тя измайстори фона, който използвахме. Иначе аз в началото мострата си я бях направила с три морски звездички само в долния десен ъгъл на пауса и също беше много приятно, но реших да намеся и халките като мотив и тогава си дойде решението, че картинката от твоите покани е идеална като замисъл... В началото свалях разни шрrфтове, с идеята да използвам някой по-красив за текста, но нещо не се организирах, времето напредна и накрая Monotype Corsiva от стандартните в Word беше спасението за печатане в последния момент. Рязането - макетно ножче и за подложка една ламарина, дето ни остана от смяната на дограмата  funnytooth, малко повече търпение, за да е прецизно и така... И пликовете са дело на мен и бъдещия ми съпруг. Картона за поканите е "жълта перла", а не успяхме да намерим такива пликове. Единствените, които се доближаваха като цвят бяха много дълги и стояха изключително гразно, затова клуб сръчни ръце се активизира и си спретнахме едно чертежче на плик, купихме си листи "жълта перла" от Слънчоглед и последва печат, рязане лепене... после им сложих по една от морските звездички, точно където е процепа на плика за захващане на капачето и се получи доста добре, смея да твърдя. Хем скрих дупчицата, хем е страхотно като декорация. Единственото, за което не се сетих на време е, че чожех да напечатам и имената на гостите на принтера, вместо да ги пиша на ръка. Всъщност всичко тръгна от там, че до последно имах надежда да открия готови пликове и бях с убеждението, че няма как да ги напечатам и после като стана така, че ги правихме ние, изобщо не превключих, че в началото плика всъщност е лист, който спокойно може да мине през принтера... Както и да е, нека има и нещо съвсем лично smile, написано на ръка.
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юли 08, 2009, 15:29:11 »

Пропуснах и още нещо - за жартиера - има във всеки булчински магазин, а цените им май са между 3 и 5лв по съвсем груби мои наблюдения. Лично аз, понеже обичам да майсторя, реших да си купя ластик с дантела и отделно нещо за декорация. За момента съм изразходвала 90ст за ластик и 50 ст за цветчето, но още не съм взела решение как точно да изглежда - дали да е двойна дантелата, или единична (имам снимки на двата варианта). Виждала съм и в двата варианта, но сякаш като е двойна стои по-завършено. Имам време да взема решение и да го ушия, пък може и някоя джувка да добавя още, въпреки че и само с цветчето ми е много нежничко...
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юли 09, 2009, 13:24:46 »

gtgg - на мен пък именно личният елемент ми допада най-много. това показва отношение. за това и на нашите покани поставихме ръчно напарвени инициали Wink

CurlyZ  -  за избора на ресторантBravo това е наистина едно от големите организационни задължения.

siiu  - ти вече май трябва да си имаш темичка, остава по-малко от месец smile За това че ще си боса - чудесно!, че как иначе на плажа  blum Иначе големи емоции сте вложили в изработакта на поканите Bravo
Активен
siiu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Happy bride


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юли 09, 2009, 13:28:57 »

 cray търсих ама няма темичка  cray
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: юли 09, 2009, 13:34:14 »

Уф, щях да питам нещо пък се отплеснах. Момичета, то тези които минаха по редът си вече по-рядко влизат тук, но ако някой надникне и е склонен да даде на заем кошничка за късметчета с удоволствие бих се възползвала. За съжаление аз не съм толкова сръчна да си направя сама Girl_hide, даже късметчетата ще си купя.....


о, миличка siiu не плачи, някой който може вероятно веднага ще ти направи
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юли 09, 2009, 13:42:25 »

Е, siiu  аз успях  - чеситито ит темичка smile
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: юли 09, 2009, 15:12:57 »

Момичета, да внеса малко свежа информация за тортите на Галя. Аз нали ви казах, че поръчахме за годежа, но не ми беше най-идеална на вкус заради марципана (разбирай глазурата, че аз преди време като чуех марципан и само шоколад си представях). Днес се обадих да попитам дали има шанс да се направи по различен начин, така че да го няма тоя натрапчив бадемов аромат и ми казаха, че няма проблеми, даже крема и блатовете може да са си по наш избор изцяло. За тези, които се интересуваха като мен от отделните тортички - при нея цената на едно такова самостоятелно парче е 2.80, а когато се говори за цяла тарата парчето е по 2.50.

siss, до колкото си спомням точно с теб сме на една дата, иначе щях да си предложауслугите за кошничката, нищо, че още не съм я сглобила smile Аз даже се чудя от кой какво да си изпрося, че нали казват, че е хубаво да имаш и нещо чуждо/на заем...
« Последна редакция: юли 09, 2009, 15:16:06 от gtgg » Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines