Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 12:59:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Изнесен ритуал и посрещане на гости - всичко в ресторан  (Прочетена 27662 пъти)
 
ani_4ka_p
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« -: юни 15, 2009, 17:28:07 »

Бих искала да попитам, тъй като не намерих такава тема или пък място където да задам своя въпрос, бих искала да ми обясните как точно е добре да протече именно този ритуал.
Тъй като в дена на сватбата ще се бракосъчетаем в църква и след това ще сме направо в ресторанта трябва ли да се правят всички онези ритуали с минаването под лентите при условие, че ще се прави и ритуалът от залата, който искаме да е в ресторанта? Или това трябва да го отнеса към хората, които ще организират ритуала /съвета/? Няма да имаме оркестър, искаме Ди джей или към него трябва да се обърнем? Много ми е объркано?
Ако темата ми не е за тук, то тогава моля модераторите да я преместят където намерят за най-подходящо.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юни 16, 2009, 08:40:52 »

при нас също беше изнесен ритуал и аз си задавах същите въпроси, аз така или иначе намирам за тъпо едни и същи ритуали да се правят в ресторанта и в обредния дом, а пък като е изнесен ритуала още по тъпо.
това с минаването под ленти не е много популярен ритуал по-скоро на малко места го правят и е добре да го съгласуваш с ДЖ, защото така или иначе той ще узвучава целия ритуал.
по-добре се получава ако ритуала е в друга зала или на двора, защото ако е на едно и също място се губят някои моменти като влизането на младоженците и чупенето на чашите.
Моят ритуал беше на двора, там ни захрани свекървата и там разчупихме питата, като свърши ритуала приемахме поздрав;ления пак на двора
а после гостите се качиха в ресторанта, ние изчакахме да се настанят и влезнахме, посрешнаха ни с чаши, които счупихме и ритнах менчето
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 16, 2009, 08:50:38 »

Аничка, при нас ритуалът също ще е изнесен. Т.е. правим църковния брак и се качваме към ресторанта за граждански, след което се влиза в ресторанта. Организацията ни е следната:
Подписването на гражданския брак ще бъде на терасата на ресторанта - достатъчно е голяма за целта. Организацията тук я поема агенцията - т.е. те украсяват, уговарят кога да дойде длъжностното лице (преди това ние сме запазили само час в гражданското). Озвучаването ще е от DJ-я предполагам, предстои да се уточним с него. Приемането на поздравления, което традиционно е в гражданското, мисля да го направим в църквата. Така че, след подписа на терасата, правим обща снимка и снимки с гостите на терасата и те започват да се настаняват. Надявам се да остане време и за наши самостоятелни снимки. Когато гостите са настанени - влизаме ние и се изпълнява захранването, чупенето на питката, менчета и т.н.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #3 -: юни 16, 2009, 10:19:47 »

Момичета,вчера се видяхме с диджея за последен път и човека си направи подробен сценарии за цялата вечер!Аз мисля,че той може да препоръча всичко което е нужно!
Активен
ani_4ka_p
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 16, 2009, 12:19:15 »

Ох не знам, ние все още не сме се насочили към ДЖ, така че обърквацията е пълна. blush Но предполагам, че ще се намери вариант. Това е лошо, че ресторанта не е раздвижен и явно гостите трябва да са настанени при нашето влизане и просто самите два ритуала да се слеят. Пък може и да се направят  чрез паузи от песни, може и да стане добре.
Не искаме тежка и задължаваща сватба, по-скоро нещо като парти. Но чупенето на чашите, захранването с питката, няма как да ги прескочим.
Благодаря ви, явно не само в моята глава е обърквация.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юни 17, 2009, 07:47:23 »

Не се притеснявай, не е необходимо ти да знаеш всико длъностните лица и ДЖ си знаят работата, те ще ви казват какво следва, вие само трябва да сте наясно кои обичаи искате, ако съвсем не искат еобичаи пак не е проблем, важното е да имаш мечтаната сватба, каквато ти я искаш
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юни 17, 2009, 21:03:13 »

И аз съм на същият хал и затова говорих предварително с кординаторката на сватбата. Та с нея уточнихме следната програма - в уговореният час гостите се събират в градината на ресторанта. Там започва ритуалът, след това приемаме поздрави и подаръци, следва така нар. уелкъм дрим за да може DJ да премести озвучаването  на терасата. През това време ние ще си направим фотосесията. След като гостите се настанят в ресторанта, ще влезем и ние. На мен там ми идва мъглата, но направих запитване в друга тема тук за изясняване какво следва по нататък. Доколкото разбрах, водещата на сватбата ще ми каже също какъв е редът, но срещата ми с нея ще бъде чак  след месец....
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 02, 2009, 10:52:57 »

И аз съм на същият хал и затова говорих предварително с кординаторката на сватбата. Та с нея уточнихме следната програма - в уговореният час гостите се събират в градината на ресторанта. Там започва ритуалът, след това приемаме поздрави и подаръци, следва така нар. уелкъм дрим за да може DJ да премести озвучаването  на терасата. През това време ние ще си направим фотосесията. След като гостите се настанят в ресторанта, ще влезем и ние. На мен там ми идва мъглата, но направих запитване в друга тема тук за изясняване какво следва по нататък. Доколкото разбрах, водещата на сватбата ще ми каже също какъв е редът, но срещата ми с нея ще бъде чак  след месец....

След това водещата ви посреща / пита , чупене на чашите и т.н/ сядате и имате около 10-15 мин почивка / да пйинете да хапнете да отпуснете / после следва първия сватбен танц след това кумовете се канят на танц после родителския танц при нас има и прощален танц на булката с баща и . Това не значи че вървят няколко блуса един след друг а в рамките на една песен се канят през няколко минути кумове и после родители . Следва първото сватбено хоро . След това вече танци от всички жанрове по малко или по ваше желание и т.н. Преди вечерята се прави жартиер и букет и после пак танци . В  по късните часове идва кумска ръченица и после торта и след тортата блуз за младоженците и пак кумовете . Това е при положение че нямате фолклорна формация или балет като изненада за кума . Поне при нас така протича едно сватбено тържество . Вече ако има игри за гостите водещата ги вмества след вечерята когато хората вече са пйинали има достатъчно настроение и в общи линии това е .
Активен
hubenova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 02, 2009, 14:09:03 »

ani_4ka_p  при нас и гражданския брак и църковния бяха изнесени .Първо беше гражданския след него църковния .Гражданският протече както на всякъде подписи,чупене на пита,шампанското.След това беше църковния като свърши попа обяви ,че младоженците ще приемат поздравления и подаръци в градината.Имаше чаши със шампанско и хората минаваха да си кажем наздраве.Всеки ,които е минал влизаше в ресторанта .Докато се настаняват ние се поснимахме smile След това ДЖ обяви влизането ни в ресторанта ,свекървата ни захрани  с питата ,а свекъра даде чашите с шампанското .Чупене на чашите ,минаване под лентите,като Дж казва ,кой цвят какво значи и накрая ритане на менчето.След това е наздравицата на кума ние имахме и един подарък от кумата(3 бутилки с вино като всяка е с послание).Прървият танц беше м/у мен и бащами ,след това той ме предаде на мъжа ми.После поканихме кумовете ,след това танц с родителите и всички гости и така .Всичко минава много спокойно ДЖ си води всичко
Активен
ani_4ka_p
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 02, 2009, 14:15:58 »

hubenova, първо честито. Била си много сладка булка, наистина. Bravo Желая ви много щастие, много любов и късмет.
А що се отнася до нашият проблем, това е че ние няма да влизаме в ресторанта, ще си останем навън. Но понеже ресторантът има два входа, ние решихме да минем от по-дългия, там ще бъде арката, която ще направим, там ще ни посрещне жената от Ритуалната зала, а вече за самия ритуал от заведението ще решим дали да го направим отпред пред платформата където ще сме ние, или направо пред нашите маси.
Активен
hubenova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 02, 2009, 15:25:45 »

мерси много :)желая и на теб една такава хубава приказка .искам да ти кажа ,че сега преди сватбата са многото нерви после всичко минава по мед и масло :)ясно ми щом вие ще сте отвън направете на едно място ритуала,а това което си е към ресторанта го направете пред масите когато хората са седнали,защото на самия ритуал трябва да са прави повечето
Активен
hubenova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 02, 2009, 15:29:46 »

иначе мога да ти дам ако искаш идея за един мн интерен обичай ,който ми казаха от асеновград .за трите бутилки с вино ,които трябва да са най-късно от мин година 2008 със много хубави пожелания за 5тата 10та и 20та година от брака ,които ги дава или кумата или свекървата smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #12 -: юли 02, 2009, 16:31:29 »

 Един съвет бих дал. Много от ритуалите, които описвате и тяхната последователност не се правят в много места и не са познати и традиционни ритуали. Много е важно да споменавате всеки път населеното място. В противен случай се внася известна доза "смут" и объркване. Дори за град като София гражданския ритуал в различните обредни домове е различен. За църковния брак изобщо не говоря - разликите в отделните църкви са значителни. Всичко това в провинцията е коренно различно. За ритуалите в ресторанта изобщо не говорим. Разликите са големи. Излишно е според мен да се коментират ритуали, които изобщо няма начин как да се случат по обективни и субективни причини. Ето защо е необходимо "задължителното" споменаване на населеното място във всеки един пост или постове със сходни коментари за райони / по-точно градове/ от страната. Пример - в София град няма ритуал разчупване на пита при сключване на гражданския брак. Като пример за изключение от това правило давам гражданското в Панчарево / и то рядко се случва /.
 Пожелавам Ви да имате възможност да присъствате на сватби в различни градове. Ще се убедите в едно наистина голямо многообразие от ритуали и порядки, обичаи. Всяко едно населено място има своя колорит.
« Последна редакция: юли 02, 2009, 16:38:30 от Pachoran » Активен
ani_4ka_p
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 04, 2009, 15:32:15 »

Pachoran, напълно съм съгласна с теб. Но ние които живеем в малък град, дори тук вече всясо заведение или по точно, самите младоженци решават как да протече. Иначе аз живея в гр.В.преслав.
Активен
Mimikaa
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #14 -: август 08, 2010, 17:26:26 »

Здравейте,хубавка тема сте направили,имам бая въпроси smile
 Сватбата ни ще е в хотел с градина и шатри,там ще подпишем...но малко ми е объркано как да стане подписването,после поздравите и подараците на гостите към нас и ние към тях и чак тогава ритуалите. Има ли значение дали първо ще ритна менчето или ще ни захранят с пита?
  Даите идеи за изненсен ритуал и поздрави... и какви песни трябва да звучат през това време докато ни поздравяават и после настаняават се чудя ... Иска ми се да са весели песнички за Лелкам дринк ,докато си пият шампанското...
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines