Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 00:55:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За бюрокрацията , подкупите и всички държавни институц  (Прочетена 5407 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: май 30, 2007, 14:21:01 »

Повод за тази тема е че втори ден се опитвам да регистрирам кола в КАТ.
Значи който тръгне да прави такова нещо
1.Да се въоръжи с търпение
2.Студена вода и ядене
3.Шапка или чадър ако е лято
4.Предварително изтренирана медитация за успокояване на нервите
5.Дребни пари за подкупи  crazy
6.Едри пари за вноски
7.Още трима роднини да чакат на различни опашки

Лошото е че във всички държавни институции е едно и също.Нищо добро не виждам и нямам представа как ще се разреши проблема с огромната бюрокрация в БГ.
Истината е че ако можех щях всички подред да ги  beating beating beating
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 30, 2007, 14:22:27 »

Лошото е че във всички държавни институции е едно и също.Нищо добро не виждам и нямам представа как ще се разреши проблема с огромната бюрокрация в БГ.
Истината е че ако можех щях всички подред да ги  beating beating beating

За съжаление е така и едва ли ЕС ще ни помогне в това отношение!!!
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #2 -: май 30, 2007, 14:45:30 »

@Фиби, аз като си регистрирах моята кола февруари месец никой не ми поиска подкуп, даже шефът на КАТ започна да ми се извинява че няма такъв номер какъвто аз искам... което беше много странно.
а за тези от вас на които им предстой тази стъпка моля обърнете внимание на цитата долу smile
 
Цитат
Та значи минах горе долу бързо през КАТ днес. Както ви бях казал в 15:30 я бях паркирал колата вчера и днес към 6:15 бях там. В 7 без нещо отвориха. Успях да вляза още с първия тласък. Извадих късмет,че бях отлявата страна и пуснаха потока през входовете за товарни автомобили, та катаджиите ме насочиха натам. А и бяхме 2ма та единия докато се редеше на опашката за заявления другия караше колата напред, така че влязох в канала към 8 и нещо. Минах през 7ми канал и ми искаха само задни спирачки ръчна и номер на шаси и двигател. Проверяващия е с камофлаж облечен винаги. За нищо не се заяжда, бързо върви работата. Най-много се забавих при взимането на талона-там бяват най-много и правят опашката. Та излязох към 11 без нещо. Доволен съм като знам че някои чакат до 16-17.
Искам също така да кажа за хората които регисртират за първи път, както бях аз и нямах никаква информация. За да регистрираш от кола купена от ЕС от частно лице ти трябва - Голям талон, малък талон, Договор за покупко продажба, Превод на договора само, Лична карта, Гражданска Отговорност, Попълнена декларация (може да се изтегли от сайта на КАТ или да се вземе копие от гишето което попълват заявлението). Ако колата е внасяна без номера на автовоз най-вероятно ще ти поискат да дадеш номера на автовоза или платформата и дата на влизане (не знам дали някой го следи това - няй-вероятно не).
Как стават нещата (за начинаещи, разбира се, какъвто бях аз до скоро). Ако искаш само временни номера (важат 1 месец), за да си оправиш колата и др. такива. Минаваш първо през гишетата на компютърна зала 1 (не знам защо му викат така, пък и не съм много сигурен дали точно това му беше наименованието) за да ти направят заяление. Носиш същите докуметни които описах по-горе без декларацията. Нея можеш да я вземеш от там. Това се намира до бариерите преди каналите. Ако ще е за временни номера само мисля че трябва по-добре да се отиде следобяд -тогава опашката е по-малка, но не по-късно от 14:30-15 часа. Никога не знаеш кога ще затворят Smile. След като ти попълнят заявлението. Отиваш в последната сграда, където се дават наказанията и там чакаш на гишето за трянзитни номера. На тази опашка е твъде възможно да си завържеш приятели, ако ме разбирате Smile. 2 часа не ти мърдат. И после си взимаш номерата. Цената е 25лв. за номерата и някаква такса в началото (около 4-5лв.).
Така, а ако ще си регистрираш колата процедурата е почти същата с разликите,че задължително трябва да си вземеш печат от човека който ги раздава веднага като преминеш бариерата с колата. Ще го познаете по това, че всички се бутата около негоSmile. Пазете се от най-лявата колона. Там решетките липсват и има голяма яма. Днес на един до мен му се отвориха airba-ците. Неприятно. В началото хората без печати не ги пускат да влязат за да си направят заявление, като това уж гарантира че заявление си правят само тези които са влязли вече зад бариерите). Без заявление не можеш да минеш през каналите за проверка. След това отиващ в бялата сграда, избираш си гише, подаваш документите и чакаш да ти кажат името(около час и половина) да си вземеш талона и отиваш после с него да ти сложат номерата и си готов.
Успех на всички. Надявам се да съм полезен поне за някой. И стана ебати и дългия пост Smile
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 30, 2007, 14:46:43 »

Абсолютно не може да ни помоге ЕС, работата ми е свързана с това, постоянно съм по разни служби, и какви неща виждам, направо невероятни.Изключително нелюбезни и нагли служителки, които се опитват да докарат хората до лудост, като ги препращат от гише на гише без да дават никакви обяснения, а само крещят и обясняват, че работели за 300 лева и не били длъжни да се занимават с нас.В крайна сметка всеки избира работата си, като че ли са единствените, които работят за толкова пари. И когато им се даде някой лев за нещо което преди това е било "НЕВЪЗМОЖНО" - невъзможното става за 2 минути  Mad girl
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 30, 2007, 14:57:04 »

Oizo_Zoizo да не си имал скрито календарче на КАТ в документите? :PЗащото аз така успях да карам 2 год без глоба и доста нарушения  Wink
Аз сериозно ви казвам утре за трети ден ще ходя,направо подивявам.
А днес сутринта минах и през общината.Голям скандал вдигнах :hysteric:Побъркаха ме.В 9 ч едвам започнаха работа и докато се радвижат направо ги вдигнах на Ура!То понякога действа много добре скандала,разработват се ,но не трае дълго ефекта.Докато хората продължават да стоят като овце и безропотно да следват измислените им правила така ще е !
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #5 -: май 30, 2007, 15:01:27 »

ЕЕЕ мацки, всеки човек си има усмивка. Номера е някой да отключи това място в което усмивката е заключена и след това нещата стават песен. Поне при мен така стана. Без календарчета, без връзки (освен  на обувките) и без подкупи.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 30, 2007, 15:11:23 »

ЕЕЕ мацки, всеки човек си има усмивка. Номера е някой да отключи това място в което усмивката е заключена и след това нещата стават песен. Поне при мен така стана. Без календарчета, без връзки (освен  на обувките) и без подкупи.
Да де,ама и това с усмивките си един вид подкуп.Обслужва те веднага защото си мил и приятен човек,не е честно.Всички хора за институциите трябва да са едни и същи.Ами кой знае човек защо е намръщен.Ами може да си има проблеми и т.н.
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #7 -: май 30, 2007, 16:22:57 »

Една усмивка един свежарски поздрав, едно свежо излъчване... могат да те накарат и ти да се усмихнеш и деня ти да тръгне по съвсем друг начин....
Сори за оффтопика..
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 30, 2007, 16:58:17 »

Момичета, не знам за вас, но на мен никога не ми се е налагало да давам подкупи за да ми се свърши някаква работа в държавните институции. Не съм вдигала скандали, не ми се е налагало дори да повишавам тон. В края на краищата, тези хора, макар и да са на работа, са преди всичко хора! И е напълно нормално да предпочетат да обслужват хора, които се държат приветливо и възпитано пред такива с видими душевни натоварвания, кисело изражение и сериозна готовност за скандал nea , поради което първите биват обслужени по-бързо и по-лесно (или поне така изглежда). Забеляза съм че винаги когато отида някъде положително настроена, нещата се получават. Имала съм си вземане даване и с ХЕИ, и с пожарна и с полиция и с КАТ.... и с едно-две изключения навсякъде хората са били отзивчиви и любезни. pardon

P.S. Не съм съгласна да се квалифицират хората по този начин. В държавните институции, както и в частните фирми, работят всякакви хора и характери! Все едно да сложим всички военни или всички лекари или всички продавачки на обувки под един знаменател... не съм съгласна...
« Последна редакция: май 30, 2007, 17:00:06 от Alucinado » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 31, 2007, 22:01:35 »

Аз се сблъсквам ежедневно с хора ,които работят в държавно институции и смея да твърдя че почти всички си приличат.Много ясно че има изключения,навсякъде има.Да , има и свестни и почтени хора.Има ги.Но досега никога не съм виждала , повтарям НИКОГА държавен служител да не раболепничи срещу собственик на мерцедес.
Всички ,които са идвали при мен на проверки правят горе - долу следното:
1.Оглеждат се за да видят как изглежадме на пръв поглед.За нещо дребно ли ще се заяждат или няма смисъл да се заяждат за щото провала ми е очевиден
2.Започват да питат за фирмени подаръчета и бракувани стоки.
3.Поръчват си кафе без да го плащат
4.Започват да се заяждат и евентуално ако вече няма за какво да се хванат,започват да говорят колко голяма фирма сме и как може да сме толкова стиснати
5.Тръгват си без да си платят сметката ,както предположих в т.3
Това е най-честият репертоар на ХЕИ,пожарна и полиция
Недай боже да ти намерят някакъв недостатък.Охо ела ми тука.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 02, 2007, 19:13:52 »

ЕЕЕ мацки, всеки човек си има усмивка. Номера е някой да отключи това място в което усмивката е заключена и след това нещата стават песен. Поне при мен така стана. Без календарчета, без връзки (освен  на обувките) и без подкупи.

Една усмивка един свежарски поздрав, едно свежо излъчване... могат да те накарат и ти да се усмихнеш и деня ти да тръгне по съвсем друг начин....
Сори за оффтопика..

Това, мили ми Oizo_Zoizo, е абсолютно невъзможно да се случи в България. Това даже с очите си да го видя няма да го повярвам, честно ти казвам! В България са най-нелюбезните държавни (пък и не само държавни) служители, които могат да съществуват и имам чувството, че нарочно винаги правят нещата по-сложни отколкото са, само за да се изгаврят с хората. В България всеки гледа да те стъпче, унижи, да ти вгорчи живота и да ти изтрие усмивката от лицето. Говоря също като теб от личен опит! След като видях колко е лоялно и ЧОВЕШКО отношението на чиновниците в Германия дори към чужденци като мен, започнах още повече да се отвращавам от отношението което получавам в България. И нито усмивка, нито добра дума може да помогне! Аз лично съм много мил, любезен и усмихнат човек, но сякаш точно това мое държание настървява много служители да се държат още по-некоректно към мен, от чиста проба злоба, за да ми скършат настроението. Ако не се промени българския мaнталитет в това отношение и не се превъзпитаме да бъдем винаги любезни с хората, които ни заобикалят, нито Европейския съюз, нито някоя друга институция би могла да ни помогне!
« Последна редакция: юни 02, 2007, 19:52:40 от prin4ipessa » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 02, 2007, 19:48:45 »

аз пък съм попадала вежливи,учтиви и усмихнати както държавни служители така и продавачки.вярно че са много малко но ги има
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines