Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 23:23:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Суеверия, поверия, обичаи  (Прочетена 175349 пъти)
 
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #15 -: септември 26, 2006, 09:18:27 »

Някой може ли да ми каже защо не трябва да се срещат две булки в деня на сватбата или ако се случи то те трябва да се обърнат с гръб една към дръга за да не се видят? Знам, че не е на хубаво и нищо повече от това.
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 26, 2006, 12:35:10 »

Сигурно ще решат че другата е по-хубава  pardon
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #17 -: септември 26, 2006, 14:10:22 »

Ами-абсурд да решат, че другата е по-хубава, може даже по женски да кажат-еми булката си е булка ама аз естествено съм по-хубава, и роклята ми и тя е по-хубава, и обувките, и булото, и грима, и бижутата-нали така мили?!  diablo diablo diablo
Активен
raly
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #18 -: септември 26, 2006, 21:23:44 »

Искам да задам един въпрос към вас. Доста неща четох, но не срещнах нищо за избора на дата за сватбата. Ние сме избрали деня за сватбата според числото, което ни носи късмет на двамата и свързано с нашето запознанство и началото на връзката ни, но най-скоро такава дата се пада в почивен ден през април, но е събота. Има я като дата и в неделя, но е януари - много е скоро, пък и искам да е пролет, времето да е по-хубаво.
Казаха ми, че "в събота  се женели разведените", т.е. че за  пръв брак трябвало задължително да е в неделя. Има ли такова нещо? Някой чувал ли е нещо по въпроса?
Активен
Ивета
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 105



« Отговор #19 -: септември 27, 2006, 12:41:41 »

За пръв път чувам за такова суеверие.
Ако се интересуваш от точна дата подходяща за  сватба ще трябва да се обърнеш към астролог, той ще изчисли подходяща дата спрямо вашите рождени дати. Трябва да ви се направят хороскопи и да се засекат датите.

Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #20 -: септември 27, 2006, 12:43:01 »

raly чувала съм, че датата трябва да отговаря на определени признаци, обаче не ги помня точно, бяха ги казали на мъжа ми като избирахме нашата дата, но беше отдавна и той е забравил.
Мисля, че трябва да е нечетно, да се дели на 3 или 7 и май повече не помня.
Ние се женихме в събота и според мен няма по-подходящ ден, всеки женил се знае, че не само младоженците, но и гостите имат нужда после от ден, който блажено да си проспят. Не мисля, че това със съботата е проблем, а пък да има специален ден, в който да се женят разведените-също не ми се струва много логично  diablo. Почти всички, които познавам се женят в събота и ако и ти искаш така-действай, много по-важно е това, че имате дата, която е от значение за вас и е заредена със смисъл, отколкото суеверията. Ние също имахме такава, но на нея мъжът ми ми предложи брак, а за сватбата избрахме друга, но сега имаме 2 празника вместо един  любов заедно Тъй че смело напред и хич да не ти пука, избери датата, която на теб ти харесва.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: септември 27, 2006, 12:44:30 »

Цитат
Не сядай на ъгъл. Бабите казват: "Седем години няма да се омъжиш". Но не е само това. Според фън шуй острият ъгъл, било то на масата, или на гардероба, и изобщо всеки друг стърчащ ръб, насочен към човека, изпраща в бедния човек "отровни стрели", които го оставят не само без взаимност, но и без пари, здраве и късмет.
  pardon , често съм го чувал това за сядане на ъгъл
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #22 -: септември 27, 2006, 13:56:41 »

Някои казват, че ако седиш на ъгъл няма да се ожениш/омъжиш, а други, че ще те искат от две страни ;-)

Сами избирате на кое да вярвате :-)))
Активен
raly
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #23 -: септември 27, 2006, 20:43:47 »

Много благодаря за отговора.  smile И аз си мисля, че е по-важно, че тази дата и по-скоро числото е свързано с нашата връзка и затова сме го избрали. Още е рано да се каже дали ще успеем за тази дата, защото сме го запланували за април, а още не са излезли списъците и не можем да се запишем, но мисля че ще успеем и дано е в ритуалната зала, която и двамата харесахме smile
А иначе - това да е нечетно число е налице, както и да се дели на 3, а и на 7. Така че май ще "преживея" това със съботата. Не съм суеверна ама така като ми го каза една приятелка ми стана някак тъпо.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: септември 28, 2006, 09:18:48 »

Изпреварвам пускането на информацията в сайта, но като се налага  Wink

Всичко започвало с из­бора на сватбения ден. За най-благоприятни смя­тали нечетните числа, особено 3, 5, 7 и 9 от всеки месец с изключение на май. Неблагоприятни за сватба били също сряда и петък.
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #25 -: септември 28, 2006, 09:58:59 »

Леле, пък аз знаех, че уж нечетните са благоприятни, така или иначе добре, че нашата сватба мина, че щях да съм в пълен шах.
Активен
hrisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #26 -: септември 28, 2006, 12:11:18 »

Суеверията са за забавление. Някой вярва ли им наистина..... pardon

Цитат
2.Булката трябва да носи нещо старо, нещо ново,  нещо на заем, нещо синьо, червен конец и нещо на обратно за да не я урочасат.

Това се практикува на запад предимно.
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: септември 28, 2006, 12:38:55 »

Преди време, булата на българските булките са били червени.
Цвета не е случаен, счита се, че червеният цвят пази от завист.
Така, че може да си вържете един червен конец против уруки за всеки случаи.
Някой бременни майки също носят червен конец на ръката против уруки.


* woman_costume_folk.jpg (27.76 KB, 220x336 - видяно 666 пъти.)
Активен
Elena
Ентусиаст
**
Публикации: 140



« Отговор #28 -: септември 29, 2006, 10:56:42 »

Аз пък да ви кажа вярвам в такива работи. Затова си ги и спазвам.
Черни котки, конци против уруки и всичко, което зная.

Чувала съм, че ако ти срежат парче от роклята или воала след това не ти върви и рано или късно се разделяте. 
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: септември 29, 2006, 16:20:15 »

Аз също исках в събота заради гостите ама.....нямаше места и трябваше в неделя да е за наше радост всички дойдоха  hiphip Само да ви кажа нещо което на нас ни се случи- искахме да се венчаем в ритуалната зала на Витошка , обаче ни казаха , че в неделя вечерни сватби  работи само на Лъвов мост ритуалната-Сердика. Не беше лоша даже е с климатик обаче не можахме да сме в нашата си зала  sad Затова го имайте в предвид за неделните вечерни сватби  bye Успех
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines