Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 13:28:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 4 част  (Прочетена 181102 пъти)
 
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: април 22, 2010, 21:59:45 »

Нашата определено ще е лека. Аз по принцип не обичам много сладкото, а тежки торти изобщо не мога да ям. Шоколад просто не понасям. Така че, за да може булката да хапне от тортата, с половинката решихме да се съобразим с мен, а не с вкуса на гостите (или мнозинството). Предполагам, че ще изберем някакъв лек ванилов крем и много плодове. А и е подходящо за август  smile.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: април 22, 2010, 22:03:31 »

Нашата торта ще е "принц регент". Мисля, че не е нито много тежка, нито много лека.
Но като се замисля варианта на merylu бисквитена с баварски крем звучи много примамливо Wink
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: април 22, 2010, 22:11:45 »

По мой наблюдения, всички могат да ядат по-леките торти, но малцина се справят с тежките вкусове.

Има два варианта - или да се съобразите с горе написаното, или на вашия сватбен ден да се поглезите с любимите си вкусове  blum Все пак ще се намери някой недоволен гост я от салатата, я от мезетата....няма да се угоди на всички.

А ако се спрете на вариант с малките тортички, може да има два вида (лека и тежка), които да се поднесат на гостите. Без значение как са раздадени по масите, всеки ще опита и от двете или още по вида им ще се ориентира коя каква е и ще се оговори със съседа си да ги разменят. girl_wink
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: април 22, 2010, 22:58:40 »

Lionelsa, не ми се обиждай, но според мен това с различните видове малки тортички не е много добра идея, защото е възможна ситуация, в която на масата има например 4 от единия вид и 4 от другия, а 5 човека си харесват единия вид. И тогава кой ще отстъпи? Или пък за опитването и от двата вида - трябва едва ли не двама човека да ядат общо и да си бъркат в чиниите, което не мисля, че е много удачен вариант  nea По - добре да има един вид торта - такава, каквато изберат младоженците. А на който не му харесва, да не яде  blum
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: април 22, 2010, 23:06:47 »

divanetata, наистина е така. Просто ми хрумна като вариант.  pardon Много често близки хора не се притесняват да пробват от порцията на другия, за това реших да го споделя.
А на част от последните сватби, на които бях, гостите бяха все млади хора, приятели на младоженците и те често са от една компания и почти всички са по двойки pardon Свят голям, хора - различни.

Иначе, както споменах по-горе, най-добре младоженците да угодят на собствения си вкус, защото винаги ще има недоволни.
« Последна редакция: април 22, 2010, 23:08:32 от lionelsa » Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: април 22, 2010, 23:24:30 »

[най-добре младоженците да угодят на собствения си вкус, защото винаги ще има недоволни.

 good
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: април 23, 2010, 06:18:49 »

Докато ви чета, измислих вариянт, по който възнамерявам да постъпя.
Понеже, както вече споменах, аз обожавам шоколадов трюфел вкус - мисля такава да е тортата, която ще е за разрязването (чудесно е, че откакто убедих милото да я пробва, и на него му е любима  Torte  girl_in_love). А за гостите да поръчам тортички/пастички с по-лек вкус - наистина немного хора харесват толкова тежки десерти, а нали са гости- трябва да се съобразим с тях все пак.  good
Малко е кофти, че вкусовете ще са различни, но май така ще е най-разумно, нали?  girl_wink
Идеята на Merylu за бисквитена с баварски крем звучи много добре!  Bravo
« Последна редакция: април 23, 2010, 07:14:17 от lunno momiche » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: април 23, 2010, 08:12:53 »

lunno momiche, според мен никой няма да забележи, че вашата торта е с различен вкус girl_wink

На мен ми хрумна още нещо относно различните торти. Ако повечето гости са по двойки, може да се поднесе тортичка сърце като тези на снимките.


Има чинийки, които като се допрат една до друга, правят сърце (дано правилно да съм се изразила) И двете половинки да са сложени в чинийките. Така на всяка двойка подарявате едно сърце от две различни торти.

А на тези, които са без половинки, може да подарите парче от вашата торта с пожелание да намерят половинките си.

Друг вариант за два вкуса може да е този: http://www.bridella.com/Cakella/blog/wp-content/uploads/2009/12/heart-cake-2.jpg
« Последна редакция: април 23, 2010, 08:54:27 от lionelsa » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #353 -: април 23, 2010, 08:18:54 »

lionelsa, идеята ти е невероятна  good
Активен
didiilko
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 66



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: април 30, 2010, 16:47:06 »

Здравейте! Откъде от България мога да купя сватбена фигурка за торта, която ще приложа в моята галерия? Защото ако поръчам от интернета, не знам дали ще бъде при нас до 29 май  :'( Иначе намерих в Пловдив 2 фигурки - едната булката дърпа младоженеца и другата - булката държи ключа. Ама такава, каквато искаме ние, я няма никъде. Ако някой знае, нека да ми пише.

http://cgi.ebay.com/Funny-Wedding-Cake-Toppers-Fishing-Groom-Hooked-on-Love_W0QQitemZ330422139388QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item4ceeb1b9fc
« Последна редакция: април 30, 2010, 16:52:06 от didiilko » Активен
raqraq
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #355 -: май 03, 2010, 16:49:54 »

има проблем с отварянето на сайта, подобни фигурки видях в една сладкарница, мисля че цената беше 20- 30 лева, големи около 10 см
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: май 03, 2010, 17:04:59 »

ето снимчица на това което търсят didiilko, щом не се отваря сайта

Активен
didiilko
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 66



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: май 03, 2010, 17:45:03 »

В коя сладкарница и за кой град става въпрос?
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: май 03, 2010, 22:11:18 »

raqraq каза че има проблем с отватянето на линка.При мен този проблем го нямаше и за това просто сложих снимката за да могат да видят съфорумките за какво става въпрос. give_rose
Съжелявам за неразборията tomatowar
« Последна редакция: май 03, 2010, 22:24:41 от anelcka80 » Активен
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #359 -: май 05, 2010, 11:34:18 »

Предлагам две иде, като насока, ако някой още не е избрал



Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines