Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 12:31:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 173068 пъти)
 
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: февруари 13, 2009, 14:51:26 »

Самата дума "процедура" според мен изключва другата "кратка". Само това за двете седмици не го знаех - за прехвърлянето от едната община в другата. Не е автоматична системата и да става веднага?
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: февруари 13, 2009, 15:52:59 »

Самата дума "процедура" според мен изключва другата "кратка". Само това за двете седмици не го знаех - за прехвърлянето от едната община в другата. Не е автоматична системата и да става веднага?

svetli , все още говорим за БГ нали? Такова нещо като автоматично прехвърляне на информация от община в община не съществува.  съществува, но не в БГ.
Една приятелка сега ми обяснява, че родителите и си сменяли мястото за живеене и за да и се смени новата адресна регистрация в БГ щяло да отнеме месец. за това стои в англия и чака да и се смени регистрацията и си е канселирала полета.
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: февруари 13, 2009, 18:16:10 »

Айде стига бе  Oh my ... Oh my ... Oh my ... направо като ви изчетох и не вярвам на очите си, България пак се прояви като най-... не знам какво да кажа. Много интересно, как ще ми остане фамилията която е записана в свидетелството за брак при легализацията след като това си е моята фамилия, тук не ги сменят автоматично, и другото което е аз вече съм взела фамилията на мъжа ми само че без А тук. Много ми е интересно като отида в БГ и като ме глобят по всичките им там параграфи, какво ще стане ще си остана с моята фамилия ли, и ще си живея така в различните държави с различни фамилии, че то стават двама човека  crazy или на мен нещо не ми е ясно. То така мога да си помисля да си живея с двойна самоличност, ще си правя престъпления или няма да си плащам данъците  tease, не знам пълен абсурт ми изглежда тая работа. Аз ще съм почти 4 месеца в БГ, нос е надявам да не се разправям само с това  nea
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: февруари 13, 2009, 18:36:57 »

Cinderella , Какъв документ имаш на който ти е написано новата фамилия – шофьорска книжка? Може да я завериш при нотариус в САЩ и с брачното свидетелство(на което да има апостил) да ги дадете в общината.  Все пак някой родител да отиде и да провери точно как стоят нещата.  Скенираи брачното си свидетелство и да го носи със себе си.  Стана ти ясно, че този някой трябва да пита в общината на съпруга ти нали? 
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: февруари 13, 2009, 18:48:44 »

Всичките ми нови документи в САЩ ги издават с фамилията на мъжа ми-ИД-то ми, разрешението за работа, след малко и книжката
Благодаря ти tea_75  като ходим за апостила за брачното свидетелство ще заверим и моите документи с новата фамилия и като се приберем ще видим какво ще става. Колкото до това да пращам някой, предпочитам да си платя глобата като се приберем, дано да не е много, ама си падам малко нервак и ако ще седя два дена на телефона да обяснявам на някой роднина къде да иде, какво да пита, как да се разправя направо ми настръхва косата (майка ми е в Гърция така че и нея не мога да пратя), и двамата сме от Пловдив и за общината ще е лесно.
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: февруари 13, 2009, 18:54:19 »

Cinderella , te nа другите документи като шоф книжка не могат да ти сложат апостил. за това се носят на нотариус преди това.  ето ти линк за англия http://www.fco.gov.uk/en/about-the-fco/what-we-do/docs-and-legal-services/legalisation/legalising намери как са нещата за САЩ или мога да питам брат ми, който е женен за американка. знам, че преди да вземе паспорта и той доста се луташе, ама поне име не сменя  Wink
Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: февруари 13, 2009, 19:04:18 »

tea_75, дано да не съм разбрала правилно, но ни глобяват ако сме подписали в друга държава и не сме се вписали в българския регистър до 6 месеца ли?
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: февруари 13, 2009, 19:13:34 »

мда, разбрала си съвсем правилно  Bravo само не знам колко е глобата smile ама сигурно ще е към 40-150 лв. поне за изгубени документи е толкова.
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: февруари 13, 2009, 19:45:48 »

Благодаря ти tea_75 ще погледна как стоят нещата за САЩ, ако глобата е толкова ще го преживея, просто няма кой да ангажирам, аз поне имам повече време престой в БГ
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: февруари 13, 2009, 20:02:04 »

А да и ако са минали повече от 6 месеца след подписването ми в друга държава ме глобяват в БГ.

това доста ме шокира.  Oh my ...
ние не сме плащали подобна глоба. не зная дали има значение града, но говоря за враца.
женени сме юли 2007 в сащ, занесохме документите юли 2008-ма, с апостил, преведени и там каквото трябваше; аз не съм си сменяла фамилията по взаймно съгласие, за да спестим документация.
НО глоба не сме плащали.... crazy не че се сърдя де.... pleasantry
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: февруари 13, 2009, 20:26:14 »

Anichka
Заприлича ми на сърдита.  girl_impossible girl_wink :girl_impossible:Не знам, казвам какво са кавали на свекър ми и на майка ми в две различни общини.  Ама то от такива като нас се печелят премии.  Едни закони ни вадят, едни чудеса. 
Реално и ние гледахме, че закона за гражданското право и не знам си какво не е променян от около 4 год., но прословутата бланка за смяна на името вече не важи.
А иначе да си призная аз от малка си мечтая за този ден с бялата рокля и фамилията на съпруга си.  Сигурно е тъпо, ама какво да се прави….
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: февруари 13, 2009, 20:35:04 »

оо теа  give_rose  няма сърдити тук   Girl_hide

не са приятни никакви глоби да се плащат!
може и моето инфо да е старо (все пак говоря за лято 2008-ма и град враца, но пък глоби нямаше...ще питам майка утре)
Момичета, пожелавам ви да имате минимални главоболия с бюрокрацията! give_rose
 Offtopic пс - за името - супер е да следващ мечтите си! аз май съм прагматик(а може би и мързел) и реших, че не ми се занимава да сменям 100 вида документи в 2 държави и така.
« Последна редакция: февруари 13, 2009, 20:37:07 от Anichka » Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: февруари 13, 2009, 20:58:37 »

Те документите са несъвместими в двете държави и от там идват проблемите.
Активен
tsvetka
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #373 -: февруари 17, 2009, 10:27:32 »

        Здравейте! Аз съм нова в този форум и се надявам да пиша на правилното място.  smile Ще сключвам брак с чужденец (Чехия) през юли месец и решихме сватбата да е тук. Въпросът ми е, дали някои има представа колко време преди събитието трябва да се заяви дата в гражданското и дали е необходимо още при резервацията на дата да се носят всички необходими документи за младоженеца. Нямам много време да подготвя всичко, тъй като след две седмици заминавам отново, а след това ще се прибера отново преди сватбата чак през юни месец. Мога ли да запазя дата без присъствието на младоженеца. Ако никой няма представа, можете ли да ми дадете телефон на някое гражданско в София, поне да попитам, защото в интернет ми е трудно да намеря!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: февруари 17, 2009, 10:31:19 »

Tsvetka аз запазих дата без младоженеца само искат трите имена и ЕГН май, за ЕГН-то не съм сигурна.А като е чужденец те ще ти обяснят какво точно ти трябва.После една седмица преди сватбата занесох всички други документи и отидохме двамата.Така че само за да запазиш дата можеш да отидеш сама.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines