Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 01:51:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 173616 пъти)
 
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: януари 09, 2009, 17:50:33 »

Мерси много за инфото Катя_79  и Живе! give_rose значи вече мога да пратя кумата да записва час.. Мерси още веднъж!
Активен
pobre_diabla
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: февруари 02, 2009, 14:47:53 »

Хей,здравейте и от мен ;)аз също като мого други имам голям проблем с организацията на сватбата ми...искам всичко да е страхотно и да го запомня само с хубавите моменти yahoo,прочетох някой от написаните неща относно ритуалните зали...има наистина добри предложения,много ми хареса това за ботаническата градина,но с приятелят ми решихме да е през седмицата и да сме си само ние,родителите ни и кумовете,само дето не знаем какви документи ще ни трябват,бях чула и за някакви уйасни изследвания Oh my ... също така нямам никакво понятие каде се намират ритуалните зали във Варна,какви са цените и коя като цяло е най-подходяща за целта :girl_impossible:много ще съм ви благодарна,ако ми дадете някакви насоки отностно проблема ни give_rose
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: февруари 02, 2009, 16:21:42 »

pobre_diabla , добре дошла!
Чак пък ужасни изследвания - не си разбрала! Wink По-скоро цените може да са ужасни. Иначе за гражданския медицинско можете да си извадите и в частна клиника. За ритуалните във Варна не мога да помогна! Успех с приготовленията!
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: февруари 03, 2009, 09:25:12 »

pobre_dabla не се притеснявай не е толкова страшно и сложно. До ритуалните зали във Варна се стига по малките улички зад операта. Всъщност на едно място има няколко зали, но така или иначе мястото си е едно. Там ще ти кажат и за медицинските. Те по принцип не са нищо особено. Само дето трябва да ти вземат кръв (за мен това е гадната част  blum ).
Като прочетох за това, че ще подписвате през седмицата само с кумове и родители, ми хрумна нещо, което можете да направите - защо не подпишете в някой друг, малък град - доста по-евтино е, нямат такива огромни претенции от коя клиника са медицинските, а и с часовете няма проблем. Ако искаш пиши ми на лични, за да ти обясня по-подробно идеята си. Успех с организацията на сватбата!
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: февруари 03, 2009, 10:16:06 »

Аз да попитам някой от вас да е подписвал в чужбина и след това да му се е налагало да си сменя фамилията в България. 
То на такива ‘ образовани” лелки попаднал свекър ми, че съдейки от информацията, която са му дали такова нещо не съществува.  girl_impossible Ще съм много благодарна, ако някой е минал през тази „пътека” и сподели инфо.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: февруари 03, 2009, 10:24:34 »

tea,ние  сключихме брак в БГ,но как така няма да можеш даси смениш амилията  crazy Трябва да им представиш брачното свидетелство-с превод и легализация и това е май pardon Но аз днам от опит че в тия служби са си тъпички  nea Аз им писах на хартия имената как се пишатипроизнасът,че да не стана с 2 фамилии girl_impossible
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: февруари 03, 2009, 10:48:07 »

Понеже в Англия не ти сменят фамилията автоматично.  Като разпитвах други двойки ми казаха, че се попълваш бланка и няма нищо сложно. Аз намерих и бланката ш интернет и сега активираме родата да ни заверят гражданският брак в БГ и да ни сменят паспортите за да не ми се налага да си купувам еднопосочни билети, ама лелката казала няма такова нещо. Трябва изрично да е упоменато в свидетелството. Е как да го упоменат хората, след като те такава процедура не извършват тук.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: февруари 03, 2009, 10:55:43 »

Много странно-но нищо не ме и учудва вече...Но как роднините ви  ще ви сменат аспортте  crazy за това им тбва пълномощно заверено от нотариус от вас...
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: февруари 03, 2009, 11:16:32 »

Аз преди време бях ангажирана да подам документи и получа паспорт на лице в чужбина. Майчето е права че без нотариално заверено палъномощно нищо няма да стане, а за живеещи в чужбина атернативата е пълномощно с апостил. Моят случай беше свързан с САЩ и лицето го прави в нашето консулство. После го легализираш тук и прилагаш към оригинала. А текста те съветвам от съответната служба да ти дадат максимално точен текст, а пък ти си опиши подробно личните данни, защото наистина всяка "лелка" е с отделен ъкъл.
Активен
milenka_stankova
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #339 -: февруари 05, 2009, 19:51:54 »

Искам да Ви попитам дали може да се сключи гражданкки брак без родителите на 15-годишното момиче да знаят?
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: февруари 05, 2009, 20:25:56 »

категорично НЕ, освен закона ако не се е сменил, но нямам информация за такова нещо, че то е малолетно, даже не е на 16, не може без съгласието на родители, така знам аз. Пък и 15 годишно дете къде е тръгнало да се жени, но това е друга тема на разговор, не знам обстоятелствата
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: февруари 10, 2009, 13:50:16 »

Много странно-но нищо не ме и учудва вече...Но как роднините ви  ще ви сменат аспортте  crazy за това им тбва пълномощно заверено от нотариус от вас...

Пълномощното е най малкия проблем в скучая.
Активен
dar4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 156



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: февруари 11, 2009, 00:59:25 »

smile Още един случай като нас. Cinderella, ние се прибрахме в България година и 4 месеца след като бяхме сключили брак и направихме само венчавка и ресторант. Както са ти казали, и на нас също ни завериха брака и това беше. Да ти кажа честно, дори и не съм искала да имам друга церемония освен църковния брак. Сега след като е минала сватбата и се замисля, .............................

Здравей, ellie_bellie!
И ние сме в чужбина (Англия) и мислим за сватба в края на Август, но ни притеснява съвета, че май повече от 2 седмици предварително трябва да сме в Бг заради изследванията. Мислим дали да не подпишем тук в Лондон, но разбрах, че църковен брак се прави само след сключен в Бг граждански или преведен и легализиран документ. Така ли е???

Благодаря ти предварително!  give_rose
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: февруари 11, 2009, 08:08:32 »

dar4eto правилно си разбрала.Неможе да се прави църковен брак преди да е сключен граждански.А в твоя случай легализиран (ако подпишете в Лондон). Така, че ако искаш да подпишеш в Англия, ще трябва да предвидиш време и за превод на документите.
На нас времето за изследвания ни отне точно 1 ден.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: февруари 11, 2009, 09:44:04 »

Дарчето ако медицинските са нещото, което ви притеснява - няма смисъл да се притесняваш - отнема един или два дни - зависи от лабораторията, но не повече. Само трябва някой да ви подаде заявлението поне месец по-рано - така е по закон. После вие ще си попълните декларациите, приготвите медицинските и платите таксата - това може да стане последната седмица.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines