Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:39:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 171869 пъти)
 
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: ноември 22, 2008, 17:36:08 »

Tea_75 благодаря ти за успокоителните думи, по леко ми стана от думите ти, може би накрая и аз ще се примиря и ще имаме само църква и ресторант, и евентуално хубава фотосесия на хубаво място преди това, трудно ми е да свикна с тази мисъл защото моята мечтана сватба винаги е била с всичките традиционни неща, които се правят и затова търся вариант, може би последния такъв ще е някоя агенция да ни изиграе в ресторанта такъв ритуал, но след думите ти пак ще се замисля преди да го направим, защото може би не е чак толкова важно и само ще платим излищни парички.
Колкото до смяната на името, по горе се говореше по този въпрос и аз съм си със старото име, искам да си го сменя (пак защото съм традиционалистка smile ) но няма да може дори и след сватбата в БГ, защото ще съм напуснала САЩ с документ за разрешение за пътуване и ще вляза после със същия, защото моята процедура няма да е завършена, така че най-добре ще е да сменям името като минат всички процедури ако ще ти е по лесно и ти направи така ако държиш да го сменяш.
Относно пътуване на децата няма никакъв проблем, познавам много семейства чийто деца пътуват даже с чужд човек и това става, както е посочено с въпросната декларация.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: ноември 22, 2008, 17:59:21 »

Cinderella, не унивай! Ще измислите нещо. Имам едно предложение, което е взаимствано от форумка. Защо в ресторанта или на място, което сте си избрали двамата със съпруга ти не наемете актьор вместо длъжностното лице? Актьора ще се съгласи да направи всичко - думи, които вие искате да си кажете и още други неща. А длъжностното лице ще ви каже стнадартните думи, които не се харесват на всички. Помисли и над този вариант. Дано се изразих правилно, че днес нещо ми с егуби мисълта. А ако не искате актьор, може да е човек - водещ на сватба. Из агенциите в Пловдив сигурно ще и редложат и други идеи. Успех! good
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: ноември 22, 2008, 18:14:24 »

Да plamik и аз си го мислих този вариант, може би от агенция ще се свърши по-добре работата, защото все пак са наясно какво се прави по сватбите и имат повече опит, но защо не и актьор, благодаря ти много! Но пак ще помисля над въпроса, защото ако ми кажат някаква космична сума няма да е мн оправдано макар и мн да го искам, че до сега по група сметка общата сума за сватбата набъбна до 9-10 хиляди и вече започвам да внимавам smile  girl_wink
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: ноември 23, 2008, 21:41:53 »

Въпроса е че всичко траеше 5 минути в някаква гадна стая наподобяваща зала с един съдия който си мрънкаше и изобщо ужас само халките ми напомнят, че съм се омъжила sad

smile Още един случай като нас. Cinderella, ние се прибрахме в България година и 4 месеца след като бяхме сключили брак и направихме само венчавка и ресторант. Както са ти казали, и на нас също ни завериха брака и това беше. Да ти кажа честно, дори и не съм искала да имам друга церемония освен църковния брак. Сега след като е минала сватбата и се замисля, постъпихме съвсем правилно. Да, можеш да си наемеш актьори и да ти инсценират подписването, но за какво ти е? На мен цялата дандания с венчавката и разкарването по църкви ми дойде достатъчно, ако имаше и още една церемония и сигурно щях да се съсипя. Възхищавам се на младоженците, които правят двете заедно, според мен е уморително (ако се извършват 2 церемонии на различни места в един ден).

Ако за теб е важно и особено щом си го представяш да бъде така, направи го с актьор. Ако не, правете си само венчавката и не си усложнявайте живота. Аз нямах търпение да стигна до ресторанта, защото там наистина всички се веселяха.

Успех! give_rose
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: ноември 24, 2008, 09:38:34 »

аз от тoва което чувам DJ който ще наемеш в действителност ти прави цялото тържество. то не са ритане на менче, чупене на чаши, захранването от страна на свекърва ти ..... ако му дадете думите предварително написани и той може да извърши целият ритуал.
Аааа, значи след дълги проучвания, аз стигнах и до следния вариант. церемонията в ритуалната зала била 200 лв (мерси) , обаче даже да се съгласи жената да дойде в ресторанта примерно срещу съответния хонорар се казвало пред гостите за вече сключения брак, обявявала се дата и не ти дават да подпишеш документ. ами за мен тогава си остават само едни думи.
Аз, ако питаш мен Cinderella, наистина искам само бялата рокля и снимките със съпруга ми за "бъдещата семейна история". всичко друго ще е театралничество за пред родата и фамилиите  angry


Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: ноември 25, 2008, 05:13:05 »

Благодаря Ви ellie_bellie и теа_75, сега като се замисля с ваша помощ май и аз ще се откажа от този ритуал, наистина ще излезне само думи набързо измрънкани а аз такива вече слушах само че на английски bad . По голямо въздействие биха имали няколкото топли думи от майките ни при посрещането в ресторанта.
Аз гледах милион пъти албума на ellie_bellie и ако имаме такава прекрасна сватба и ние съм съгласна да се откажа и от още нещо smile поздравления ellie_bellie от всяка снимка се усеща настроението и любовта в очите ви
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: ноември 25, 2008, 09:52:58 »

аз веднага разгледах албума на ellie_bellie , но вие сте били при нас в Лондон за медения си месец. разкошни снимки и тържество сте имали.
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: декември 28, 2008, 21:55:22 »

Имам въпросче:)))Като ходихме да запазим дата ни казаха, че в някой зали....една от тях е Красно село било задължително /следа като сватбата е в събота или в неделя/ да си платиш за хор...не можело да откажеш...искаш не искаш ще ти припяват....т.е. всичко 144 лв...Някой има ли някаква друга информация по въпроса?
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: декември 28, 2008, 22:23:12 »

ммм, да милото е ходило да плати ония ден, Хора е 89 лв, такса за снимки около 20 лв и книжката, която е супер .... да не кажа безполезна е 6 лв това са цените без ДДС за Красно село и ДДС и 144 лв, гражданския брак иначе бил безплатен blum
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: декември 28, 2008, 22:27:03 »

хахах безплатен да....ама друг път....аз не искам да ми пее хор и безплатно даже... sad
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: декември 28, 2008, 22:29:31 »

никой не те пита, чичковците трябва да вземат парички. Незная дали има опция да си го платиш и да не го използваш Wink
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: декември 28, 2008, 22:32:46 »

Е то за да не ти пеят може да е двойна таксата nea
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: декември 28, 2008, 22:35:34 »

Аз си мисля,че като платите даже е по-добре за тях да не пеят.Хем вземат парите ,хем не правят нищо.Но защо не опитате граждаснки брак в друга зала или в друг ден.Сватба е вярно,но защо да се пръскат грешни пари.
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: декември 28, 2008, 22:37:48 »

Там е удобно за паркиране на коли....просто се дразня как ти извиват ръцете за каквото се сетят.
Ходила съм там на други сватби....хор нямаше....може би е новост
« Последна редакция: декември 28, 2008, 22:40:10 от LOSHKA » Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: декември 28, 2008, 22:45:53 »

Новост , ама май не е , моята сватба беше на 07.01.2006 година в залата в Красно Село, и имаше хор.
Не е чак толкова зле  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines