Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 11:06:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 173024 пъти)
 
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #270 -: юли 30, 2008, 19:54:39 »

Това с цигулгите отпадна  cray
Сега нямам никакво желание да търся други музиканти.

Благодаря ви момичета.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #271 -: юли 31, 2008, 14:19:46 »

Много жалко, наистина!  sad

А, дали няма начин да помолиш в ритуалната, да си направиш диск с изпълнения на цигулка и да ти го пуснат? Не разбирам нищо от реда за гражданското и това е само идея, може пък да стане?!
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: септември 10, 2008, 13:42:16 »

Момичета, имам следното питане. Една колежка се омъжва. Нейната регистрация е в Плевен, но ще се омъжва в София и са и казали че трябва първо трябва да се отпише от постоянния си адрес там(преди сватбата) и да и дават временен документ за новия адрес, тук в София(за след сватбата). На някой случвало ли му се е такова нещо? На мен малко странно ми се стори.  crazy
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: септември 10, 2008, 13:46:36 »

Ели и на мен странно ми се вижда,за първи път чувам ,според мен да иде и да разпита,но всеки може да се омъжи където си поиска,Здравко от ББ1 и 3 как се ожени в София,да не би да се е отказвал от адреса си -не,така че за мен това е глупост sad sad sad sad
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: септември 10, 2008, 13:52:25 »

 shok и аз за първи път чувам такова нещо. Аз по лична карта съм с адрес в Сливен, а ще се омъжвам в София. Не ми се вярва и дано да не е вярно. Колко хора се женят по морето без да имат там постоянен адрес и без да остават да живеят там след сватбата. А от къде /коя институция идва тази информация?
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: септември 10, 2008, 14:57:28 »

Това са абсолютни глупости, някой чиновник явно е решил да прояви бюрократично престараване, без да има сигурно и грам нормативна база да го направи  diablo diablo diablo

Пример - сестра ми се омъжи в Каварна, адресната й регистрация е в Бургас, на мъжа й - в Каварна, в момента и двамата живеят в Бургас и никой не ги е карал нито преди, нито след брака да променят адресните си регистрации!
Примерът е съвсем пресен - от 16.08 тази година!
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: септември 10, 2008, 15:09:09 »

Много ви благодаря, милички! Знаех си че мога да разчитам на вас!  kiss2 kiss2 kiss2 kiss2 kiss2 kiss2 kiss2 kiss2 kiss2
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: септември 10, 2008, 15:16:41 »

на мен скро ми се наложи да си сменям задграничния паспорт, нали мислим да пътуваме някъде след сватбата, та попитах на гишето какво се прави. аз съм от перник а ще се женя в софия. йената ми каза че в софия трябва да си подам документите за смяна на адреса и те по служебен път ме отписват от досегашния.
но неможаха да ми кажат дали трябва да сменям регистрационните номера на колата след като си сменя името и адреса. някой знае ли нещо?
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: септември 10, 2008, 15:43:35 »

на мен скро ми се наложи да си сменям задграничния паспорт, нали мислим да пътуваме някъде след сватбата, та попитах на гишето какво се прави. аз съм от перник а ще се женя в софия. йената ми каза че в софия трябва да си подам документите за смяна на адреса и те по служебен път ме отписват от досегашния.
но неможаха да ми кажат дали трябва да сменям регистрационните номера на колата след като си сменя името и адреса. някой знае ли нещо?

То за смяната на адреса ясно, но дали трябва да е преди сватбата? Моята колежка всъщност ще се омъжва в Елин Пелин и от там са и казали че трябва да си смени регистрацията за да може да сключи брак...
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: септември 10, 2008, 15:56:18 »

Абсурд!
Как така преди брака - явно служителите там още работят със съзнанието за т.нар. "жителство" - отживелица от комунизма, когато не можеш да правиш нищо в даден град, ако не си му жител!

Не могат да й откажат сключване на граждански брак в дадена община, само защото няма адресна регистрация там, сигурна съм. На който му се занимава, да прочете Семейния кодекс, но съм сигурна, че няма да открие такова нещо1  nea

Друг пример скорошен е съфорумката КлараФина, която сключи брак в Созопол, а доколкото си спомням нито тя, нито съпругът й са оттам, нито живеят там или някога са живели. Просто решили, че там искат и това е - със сигурност не са ги карали да си сменят адресните регистрации.  nea

Ели, кажи на твоята колежка да не им се подава на манипулациите и директно да им заяви, че няма да се занимава с глупости.

Е, ако след брака реши да си я сменя - нейно право.
Аз например пак си останах в Бургас,  но след сватбата се прехвърлих от един адрес на друг, в смисъл - смених си адресната регистрация само, иначе на новия адрес живея от 3 години при милото, но все не ми се занимаваше да я сменям, а сега реших да го направя за удобство след брака - така и така сменям лична карта, направо да си сменя и адресната регистрация, за да ми пристига всичко на новия адрес, а не както досега.
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: септември 11, 2008, 13:47:28 »

миналата година бяхме кумове .......семейството е от София но сключиха брак в трявна и нямаше никакъв проблем..............
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: септември 13, 2008, 09:17:28 »

Мястото е без значение за сключване на брак на територия на България. Ние се подписвахме във Варна, мъжът ми е от Бургас и ще живеем в Бургас. Когато си сменях документите, заради новата фамилия, си запазих адреса във Варна, защото така преценихме с мъжа ми. Адресът ви може да си остане същия и само да си направите удостоверение за местоживеене в кметството, където сте - нищо сложно. Адресът в л.к. не ви дава жителство или каквото и да било, има значение за МВР и за гласуването, донякъде и за медицинското обслужване, настаняване на деца в детски градини, в този ред.
В този смисъл не е необходимо да си отчисляваш колата, не се изисква, но ако прецениш - правиш разходите и си пререгистрираш колата.
« Последна редакция: септември 13, 2008, 09:19:51 от smiling rain » Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: октомври 29, 2008, 18:31:55 »

Момичета, някои от вас сблъсквал ли се е с следната ситуация. Подписваш брак извън страната след това носим документите в коя община на мъжа ми или моята? Толкова много въпроси имам кое как ще стане, че веч мисля да си наема адвокат.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: октомври 29, 2008, 23:26:42 »

tea_75, не съм много запозната, но това, което знам е, че като български граждани трябва да информирате държавата си, че сте с променен статут /при положение, че сключвате брак в чужбина/, т.е. трябва да ви вкарат в базата данни на ГРАО с новото ви семейно положение и евентуално нови фамилни имена.
Мисля, че не се налага да ходите във всяка община по отделно, може би е достатъчно само в едната, в смисъл, че системата на ГРАО е централизирана и информацията от едната община би следвало да е достъпна в мрежата им и за останалите общини. Така както оттам информацията се предава в Паспортна служба, КАТ, НОИ и т.н.

Пак, казвам, не съм компетентна на 100%, но мисля, че е достатъчно да отидете само в едната община, ако се налага друго, там те ще ви кажат.  good
Успех!
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: октомври 30, 2008, 09:57:06 »

..... там те ще ви кажат.  good
Успех!
като ги знам горките как ги мързи да гледат, не ми се мисли за това. малко със смяната на фамилията ще е друга плеяда, но и това го оставям за следващата година. за сега разглеждам форума и започнах да си мечтая как ще се прибера в БГ да си търся сватбената рокля
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines