Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 22:33:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 173411 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: юли 06, 2008, 15:48:32 »

tonitta изинявай много ако квалификацията ми "театър" те е обидила, аз не съм нарекла изнесения ритуал театър, защото той не е, аз самата ще имам изнесен ритуал, но при вас въобще не е имало изнесен ритуал, доколкото разбирам- това,което сте направили не е сватбена церемония въобще, както казваш дори не са били длъжностни лица, а хора от агенция!!!!!!
все едно наемаш актьори,които изнасят представление за гостите, това е нещо,което мога да направя и без да съм официално женена, и на мен ми го предложиха от една агенция, но ми се видя просто абсурдно. да може да е по-красиво и по-стилно, но за мен е театър, а не истинско бракосъчетание,
разбира се в това няма нищо лоше, ако ти харесва си е ОК.
относно църковния брак, намирам сравнението неуместно, защото макар да няма законна сила има дълбоко религиозен смисъл и е духовно свързване на двама души, които вярват в Бог и смятат че така се свързват за вечността
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: юли 13, 2008, 10:37:31 »

момичета искам да ви попитам при подаването на декларациите и двамата ли трябва задължително да сме там.............
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #257 -: юли 13, 2008, 11:21:48 »

hristi, по-скоро не, нали трябват и копие от личните карти, медицински и т.н. Поне на нас не ни казаха, че трябва и двамата да присъстваме (обаче може и да греша, а може и да зависи от община до община).

Аз и тук да попитам, ако някой се сеща за подходяща класическа музика (на цигулка) за гражданския ритуал. Ще имаме  violin violin violin violin violin 5 момичета с цигулки и те искат да знаят какво да си подготвят, освен Менделсон, за след това като приемаме поздравленията.
« Последна редакция: юли 13, 2008, 12:01:03 от KlaraFina » Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: юли 13, 2008, 11:54:02 »

момичета искам да ви попитам при подаването на декларациите и двамата ли трябва задължително да сме там.............

На нас ни казаха, че и двамата трябва да сме там... досега все сама ходих, ама за декларациите казаха, че задължително ни искат и двамата. Ох, този ангажимент съвсем го бях забравила, че трябва и него да свършим тази седмица.
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: юли 14, 2008, 15:42:28 »

 Не е необходимо good Моето момче ги подаде сам smile
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: юли 18, 2008, 08:19:11 »

Странно.... blush наблюдавам тук едни странни коментари....та въпроса ми е какво точно представлява медицинското за сключване на граждански брак...не е ли именно този васерман дето ти взимат кръв от веничката и я изследват за спин и още нещо беше....какви са тези психо-михо...и необходимо ли е да ги имаме за сключване на брак..от ритуалната зала ни казаха че ни трябва само васерман?
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: юли 18, 2008, 09:36:16 »

Странно.... blush наблюдавам тук едни странни коментари....та въпроса ми е какво точно представлява медицинското за сключване на граждански брак...не е ли именно този васерман дето ти взимат кръв от веничката и я изследват за спин и още нещо беше....какви са тези психо-михо...и необходимо ли е да ги имаме за сключване на брак..от ритуалната зала ни казаха че ни трябва само васерман?
За всеки град е различно!  pardon Затова е най-добре каквото ти кажат от ритуалната  good- някъде искат всякакви изследвания, включително и печат от психото, че не те водят на отчет при тях!  pardon
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: юли 18, 2008, 09:51:41 »

Ако си от София - аз тъкмо заради многото различни мнения отидох на Пиротска 10 и питах жените какви точно изисквания имат за медецинското. И те казаха, че държат да сме минали през васерман първо /трябва на кожния лекар за да потвърди, че не страдате от венерически заболявания/, след това невролог /за психо казаха, че се ходи само по препоръка и преценка на невролога и не е задължително/. След невролога следва кожен лекар, за жената и акушер гинеколог и накрая двете медицински се извеждат и заверяват при лекар вътрешни болести, той ги изготвя подпечатва и с 2те медицински аз лично отидох на регистратурата на поликлиниката където ми сложиха още някакви печати и това беше всичко. Някои лекари държат да те преглеждат, други само слагат печат, някои изискват да сте двамата, други не, ама като им се помолиш малко ги подпечатват. Цялото това "удоволствие" струваше 40лв. Та лекарите са следните:
васерман
невролог
кожни и венерически заболявания
АГ за жените
вътрешни болести
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: юли 18, 2008, 10:17:09 »

Zahira живеем в София, но сватбата ще е в Копривщица а от рит.зала там искат само васерман....какво да правя да минавам ли през другите лекари
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: юли 18, 2008, 10:20:06 »

Ами щом така са ти казали - васермана е изследване само за сифилис и пише положителен или отрицателен. На моите медицински си пишеше медицинско свидетелство за встъпване в граждански брак. По принцип тези свидетелства са необходими само на длъжностните лица в съвета така, че каквито изисквания имат просто ги спазвате.
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: юли 18, 2008, 10:24:54 »

то и на моите пишеше "за сключване на граждански брак"....ама ни взеха само кръв...да не би да се изложа като отидем...
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: юли 18, 2008, 10:26:51 »

Имай впредвид, че тези медицински са валидни 1 месец от датата на издаването, а като гледам в линийката ти вашата сватба е след 2 месеца и нещо и няма да е валидно медицинското.
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: юли 18, 2008, 10:35:26 »

съжалявам за  Offtopic представителното лице на рит.зала в Копривщица се пада някаква рода на младоженеца та според нея няма проблем с медицинското-когато и го занесем ще е валидно....
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #268 -: юли 30, 2008, 08:33:28 »

@ KlaraFina

Страхотно попадение е това с цигулките!!!  good А ти как виждаш музиката...по време на поздравленията искаш да звучи едно цяло произведение или обмисляш да избереш части от различни и да ги "навържеш"?


Сега да си задам и моето въпросТче... Искам подписването, тоест гражданският ритуал или както е там, да е преди деня на самата сватба (да сме си само двамката  любов заедно ), а на сватбата да е само църковният. Искам да го направим на круизно корабче по Дунав и да ни ожени капитанът на изгрев слънце. Тъй като съм леко неграмотна административно, някой знае ли дали после трябват някакви допълнителни печати или такива неща? Знам, че си е валидна такава женитба, но дали не трябва после нещо като заверки или де да знам какво от някоя канцелария из общинските дебри?
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: юли 30, 2008, 18:25:36 »

hristi, по-скоро не, нали трябват и копие от личните карти, медицински и т.н. Поне на нас не ни казаха, че трябва и двамата да присъстваме (обаче може и да греша, а може и да зависи от община до община).

Аз и тук да попитам, ако някой се сеща за подходяща класическа музика (на цигулка) за гражданския ритуал. Ще имаме  violin violin violin violin violin 5 момичета с цигулки и те искат да знаят какво да си подготвят, освен Менделсон, за след това като приемаме поздравленията.

ние имахме квартет на ритуала от 2 цигулки,виола и виолончело и освен сватбения марш си имах цяла потготвена програма с други мелодийки,беше страхотно докато говореше гражданското лице и те свиреха страхотна музика.
KlaraFina може би твоите хора с цигулките violin ще могат да ти предложат няколко вариянта ако искаш предваително да знаеш какво ще свирят smile
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines