Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 11:59:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 173350 пъти)
 
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: май 26, 2008, 13:51:16 »

Zahira на нас също тя ще ни води изнесения ритуал smile Наистина е много сърдечна жена и страхотно заредена с положителна емоция. Ние се срещнахме с нея и тя направо сияеше yahoo
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: май 26, 2008, 15:12:50 »

 yahoo  Offtopic тази жена е разкошна! тя ни бракосъчета и всички бяха разтърсени от думите и  cray

Активен
djidju
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #242 -: май 26, 2008, 22:30:34 »

Мисля си че наистина е много важно кой ще изпълнява ритуала и е хубаво ако може предваритено да се чуе как води церемонията.

Иначе идеята за класическа музика е много добра, но незнам от къде да намеря трио. Може би има някакви обяви в Интернет, но не съм търсила.

Аз бях на една сватба преди 4 години в Германия и ми хареса следната идея. След църквата имаше коктейл и торта във винарната на ресторанта където беше вечерята. Раздадоха на всички гости, събрани на една поляна балони с хелий, и на тях закачени картички с марка и написан обратният адрес на младоженците. Гостите написаха пожелания на всяка картичка и после всички заедно пуснахме балоните. На картичката пишеше ако някой намери балона да пусне картичката в пощенска кутия, за да стигне пожеланието. Иска ми се да направя нещо подобно след изнесения ритуал в градината, но незнам дали ще има смисъл. Все пак в София едва ли някой би обърнал внимание на балон с картичка. 
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: май 27, 2008, 00:10:10 »

Относно София мога да изкажа само мили и прекрасни думи!!!!Цял живот ще съжалявам че не ни води тя ритуала но не спря да се държи мило и открито нежно с нас!!!
Тя е отгледала сина си заедно с моя мъж!!И смея да кажа че винаги ни е посрещала с усмивка и нежна топла дума heart heart
Няма да съжалявате че ще ви венчава точно тя heart heart
Активен
Kleo
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #244 -: май 27, 2008, 07:45:46 »

Аз бях на една сватба преди 4 години в Германия и ми хареса следната идея. След църквата имаше коктейл и торта във винарната на ресторанта където беше вечерята. Раздадоха на всички гости, събрани на една поляна балони с хелий, и на тях закачени картички с марка и написан обратният адрес на младоженците. Гостите написаха пожелания на всяка картичка и после всички заедно пуснахме балоните. На картичката пишеше ако някой намери балона да пусне картичката в пощенска кутия, за да стигне пожеланието. Иска ми се да направя нещо подобно след изнесения ритуал в градината, но незнам дали ще има смисъл. Все пак в София едва ли някой би обърнал внимание на балон с картичка. 

Идеята ти е супер! А младоженците в Германия получиха ли картичките?
Ако някакъв процент е стигнал до тях си заслужава да го направиш, може пък да попаднеш на доброжелатели, които ако намерят балон с картичка ще ти я пратят.
В другия случай на гостите ще им е забавно!  pleasantry
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: май 27, 2008, 09:10:48 »

djidju  идеята ти е супер , недей да се колебаеш, дори и да не достигант картичките, самият миг ще е хубав. , а относно класическото трио, питай вашия ДЙ или оператор, те ще ти препоръчат сигурна съм
Активен
ilinita2
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #246 -: май 30, 2008, 21:51:05 »

Имам въпрос!Ще се омъжвам другата седмица, а бъдещият ми съпруг е разведен. Той си извади удостоверение от Общината, че е разведен, в което пише и номера и датата на бракоразводното решение. В брошурата, която ни дадоха от гражданското обаче се оказа, че пише, че разведените трябва да представят последно бракоразводно решение. Въпросът ми е дали това удостоверение ще свърши работа. Моля, ако някой е наясно, да ми отговори, защото до понеделник ще се побъркам  crazy
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #247 -: май 30, 2008, 22:39:33 »

Какво имаш предвид с "последно бракоразводно ршение"?
Аз без да съм много запозната, бих казала, че ви трябва точно документа от общината.
Мисля, че се казва свидетелство за брачно състояние.
Не искам да те обърквам излишно, дано някоя от съфорумките ти даде по-достоверна информация.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #248 -: юни 07, 2008, 20:18:20 »

За обща информация мога да кажа какво на мен ми обясни жената занимаваща се с тези въпроси в нашата община. Значи, свидетелство за семейно положение е необходимо да се представя само ако брака се сключва в община, различна от тази, в която си регистриран. Ако не е първи брак е необходимо да се представи бракоразводното решение със или без свидетелство за семейно положение, в зависимост от регистрацията, т.е. двете неща нямат нищо общо.
Надявам се да съм полезна на някой с тази информация.
Активен
vasilisa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



« Отговор #249 -: юли 04, 2008, 13:48:29 »

Здравейте всички smile
И аз съм от новите тук,но бих искал да помоля за мнения за т.нар. "изнесен " ритуал - къде е добре да се направи,кой го прави и всичко,за което се сещате Wink
Само да добавя,че съм от Варна.

Благодаря предварително!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: юли 04, 2008, 14:18:55 »

Ние ще имаме изнесен ритуал и следователно съм ЗА, тъй като се спестява голямото обикаляне от дома на младоженците в ритуалния дом, от ритуалния дом в църквата, от църквата в ресторанта.
Изнесен ритуал се прави от обредните лица в ритуалния дом - в такъв случай поне в София се заплаща 240лв. като самото сключване на граждански брак предварително в обредна зала е задължително и е безплатно. В други градове знам че изнасят книгите и може церемонията, която се извършва да е реална. В София все още е театро за пред хората.
Има и друг вариант - да си викнете актьор или сватбен агент, койт също да разиграва театър за гостите.
Активен
vasilisa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



« Отговор #251 -: юли 04, 2008, 14:30:58 »

И ние се спряхме на изнесен ритуал,но все още си търсим мястото,където да го направим.Има много време до датата,която си избрахме,но...Ако някой знае каква е процедурата във Варна?Защото искаме да избегнем Ритуалната зала sad
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: юли 06, 2008, 08:07:55 »

vasilisa   изобщо не е задължително да ти направят ритуала от ритуална зала!И аз бях против това и си наехме агенция за целта.Смея да твърдя,че излезе хем по-евтино,хем по-красиво,хем доста по-спокойно!За изнесен ритуал от ритуалната ни поискаха някъде от 300 до 500 лв. в зависимост от ритуала-битов или класически,без да можем ние да определяме речи и т.н.Да не говорим,че те не ти осигуряват нито украса,нито нищо.И само нервничат и бързат...Това го знам от моя приятелка,която 100 пъти съжали,че се е хванала с тях.А ако си наемеш агенция да ти организира нещата те ще се погрижат за всичко и ще стане както вие искате.Нашата сватба беше например в Еко парка,но според мен могат да се измислят и други хубави места..МОже и в градина или тераса на самия ресторант(ако има такива и са подходящи).А забравих да кажа,че преден ден или в по-ранен час трябва да се отбиете в ритуалната зала само за подпис(няма как все още да се изнася книгата,но след нова година с новия СК вече ще е позволено girl_wink).Но ние отидохме предния ден само с родителите и се разписахме,а после хапнахме и обсъдихме предстоящото събитие и така на другия ден ни беше доста по-спокойно girl_wink
Успех и ако има нещо-питай! give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: юли 06, 2008, 13:04:33 »

vasilisa най-добре иди и питай в Обредния дом, оттам ще ти кажат цени и условия.
аз съм от Пловдив и ще имам изнесен ритуал.На нас  ни дадаха списък с 25 рестиоранта, в които се прави такова изнесено тържество, но може и на друго място по твой избор. В пловдив самия изнесен ритуал си е истински, не се разиграва театър, нито пък ходиш да се подписваш предвеарително. ако трябваше да имам 2 сватби и да ходя предварително в дма нямаше да се съглася. Но изнесения ритуал спестява много обикаляне и всичко е много по-добре уредено, подредено и не чакаш на опашка пред дома, така че най-добре виж как е в ъв Варна
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: юли 06, 2008, 15:36:09 »

Всъщност аз говоря именно за Варна, понеже и въпросът си беше за там,а и наистина за всеки град си е различно, както и за всеки човек,както стана ясно преди време.Просто исках да дам някаква полезна информация от личен опит,понеже миналата година и аз имах същите терзания и не ми е особено приятно да наричат сватбата ми "театър".Всеки сам си избира сватбения ден и сам си знае кое му е по-приятно и как да си го направи,така че не виждам смисъл от обидни квалификации.Ако за едни изнесения ритуал е "театър" само защото не се подписваш в официалната книга,то за други като нас и нашите гости това си беше истинско и много красиво събитие.То по тези думи излиза,че и църковният брак е театър.Слава богу вече живеем в достатъчно демократична държава,че всеки да има свободата да реализира фантазиите си.Смея да твърдя,че нашият "театър" беше една сбъдната мечта.
Но при всички случаи трябва да се пита и в самата ритуална зала,понеже знам,че всяка година обновяват услугите си и сега може и да има нещо по-примамливо.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines