Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:55:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 171877 пъти)
 
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #225 -: май 03, 2008, 13:19:28 »

Plamik идеята ти наистина е много добра. И тъй като след 2 седмици ни предсоти вадене на медицински свидетелства някой минал по този път би ли казал как стоят нещата за Пловдив? И по-точно с психо диспансера, защото моето мило по адресна регистрация не се води в Пловдив и незнам дали това би било някакъв проблем sad
Активен
snowdrop
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #226 -: май 11, 2008, 14:11:03 »

Момичета, споделете мнения за зала Студентска. Не че има някакво супер значение де, все пак ще сме само четирима човека, но пак не ми се иска да стане някакъв фал  End
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: май 12, 2008, 17:05:57 »

За тези, които ги интересува - когато имате изнесен ритуал в София, подписването в съвета с кумовете е абсолютно безплатно, освен, ако не искате да си е нормална церемония, каквато би имало на изнесения ритуал после. Иначе той е 240 лв.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: май 12, 2008, 17:21:30 »

Момичета, споделете мнения за зала Студентска. Не че има някакво супер значение де, все пак ще сме само четирима човека, но пак не ми се иска да стане някакъв фал  End
Ние също сме там (всъщност сме с изнесен ритуал, а там ще подписваме). Избрахме я, защото е най-близо до ресторанта, на жената ще и е лесно да го намери и да дойде. Вътре в залата не съм влизала, но честно казано от вън изобщо не е впечатляваща.... При положение, че от години минавам от там поне веднъж седмично, гледах я на картата и пак едва я намерих (вярно, че има дървета пред нея, но изобщо сградата изглежда мъничка). В крайна сметка за мен това не е съществено, затова и не искахме някоя от по-популярните зали.
Активен
Kleo
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #229 -: май 14, 2008, 09:12:34 »

Имам следния въпрос - когато отида да запазя час ли се плаща или после когато занеса документите?
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: май 14, 2008, 10:29:54 »

Плаща се когато запазваш час,но може и не цялата сума
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: май 14, 2008, 11:11:31 »

Зависи от Ритуалната зала.Ние плащахме в деня на сватбата.Преди това и при записването и при носенето на медицинските ги питахме няма ли да плащаме а те ни казаха че в деня на сватбата.Много е индивидуално така че момичета според мен най добре за такива неща да се пита в съответната Ритуална зала.
Активен
Kleo
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



« Отговор #232 -: май 14, 2008, 14:36:38 »

И вече от опит - при резервацията не е необходимо да плащаш нищо - това е за София!
Една седмица преди сватбата с другите документи плащаш на място!
« Последна редакция: май 14, 2008, 14:38:32 от Kleo » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: май 22, 2008, 12:06:56 »

Значи за София да споделя - като ходите да си плащате гражданския ритуал много внимателно разпитайте за какво точно плащате, защото има един 7лв. които ги искат за 2 брошурки със църковни празници, имена за бъдещите деца и т.н. Не че 7лв. са много в днешно време, но защо пък да ви ги взимат за някакви рекламни брошури. Въпреки, че бях предупредена вчера като отидох какво се бях отнесла излизам и гледам, че съм платила 247лв., а изнесения ритуал ми струваше 240 и аз хем знаех... diablo
Активен
djidju
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #234 -: май 23, 2008, 22:13:52 »

Здравейте,
Аз винаги съм си мислила за сватба на открито и харесахме ресторант с градина, където да направим изнесения ритуал.
Обадих се на Пиротска и ми казаха да побарзам да платя, за да не се свършат местата за този ден. Но после като отидох в залата, за да я видя къде ще подписваме и почнаха да ме разубеждават че изнесеният ритуал не е най-добрият избор, че по тържествено е в залата с хор на живо и т.н. От два дни не съм спала и само за това мисля, незнам дали взехме правилното рещение.
Някой има ли впечатления дали изнесения ритуал си заслужава и е достатъйчно тържествен за пред гостите? Ние няма да подписваме празен лист пред гостите, просто искаме в градината да е останалата церемония.
 
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: май 23, 2008, 22:30:30 »

Разбира се че си заслужава.Аз много исках такъв но не стана.Не се отказвай .Чакаме да разкажеш после.Супер ще бъде.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #236 -: май 23, 2008, 22:38:59 »

Някой има ли впечатления дали изнесения ритуал си заслужава и е достатъйчно тържествен за пред гостите?

Уместен въпрос. Аз мисля, че основно си зависи от вас.

Нашия ритуал също ще е изнесен, няма да имаме църковен брак и за това искам гражданския ритуал да е максимално тържествен.

На първо време имаме изискване към ритуалчичката (или там както се казва) да се подготви с малко по-дълга и сълзлива реч, а не да "отбие номера" за 7 мин както е в бургаската ритуална зала.
Мислим също да си наемем музиканти, които да ни свирят сватбения марш. Мисля да заложа на богата цветна украса на мястото на ритуала. В процес на обмисляне е файтон, който да ни вземе от мястото и поразходи из Созопол до като гостите се изтеглят към ресторанта. И все пак основния въпрос е колко дълго и какво точно ще говори жената дето бракосъчетава.

Церемонията може да се разнообрази с размяна на клетви и обещания например. Много е тържествено, но мен ме отрязаха по тоя въпрос.

Сега ми хрумна, че може да се поработи и по начина, по който младоженците се появявят на церемонията, но трябва да го обмисля.
 
Момиче, помагайте с идеи за по-тържествен ритуал. Гълъби, сапунени балончета... всичко каквото се сетите или сте видели.
« Последна редакция: май 23, 2008, 22:42:32 от KlaraFina » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: май 25, 2008, 17:24:49 »

Здравейте,
Аз винаги съм си мислила за сватба на открито и харесахме ресторант с градина, където да направим изнесения ритуал.
Обадих се на Пиротска и ми казаха да побарзам да платя, за да не се свършат местата за този ден. Но после като отидох в залата, за да я видя къде ще подписваме и почнаха да ме разубеждават че изнесеният ритуал не е най-добрият избор, че по тържествено е в залата с хор на живо и т.н. От два дни не съм спала и само за това мисля, незнам дали взехме правилното рещение.
Някой има ли впечатления дали изнесения ритуал си заслужава и е достатъйчно тържествен за пред гостите? 
Просто недей да имаш никакви колебания. 100 % изнесения ритуал е по-тътржествен , стилен и напротив не го претупват, за разлика от този, в дома, който ако има други булки задължително го претупват. няма да споменавам как стоят булките на опашка и чакат пред дома, как се крият да не се видят една друга.гостите са супер инервени, защото трябва да обикалят на няколко места, обикновено има дупки между отделните мероприятия и транспорта на хората също е проблем. Служителката е много по любезна ако е изнесен ритуала, хората също са по -спокойни. не знам каккви са залите в София, но в Пловдив е просто ужасно, всичко е вехто и старо.Предимствата са много на изнесения ритуал, аз поне не виждам ниото един недостатък.
Можеш да си наемеш трио,което да свири класическа музика става много тържествено
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: май 26, 2008, 11:44:59 »

KlaraFina за да е тържествен ритуал според мен трябва да е красиво аранжирано мястото на ритуала-да има арка и места да сядане свещници и други украси.Другото важно е тази която води ритуала да говори тържествено.И да не е претупан ритуала.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: май 26, 2008, 13:28:10 »

Мисля, че изнесения ритуал е също толкова тържествен, колкото и този в гражданското. Ние сме се уговорили с DJ-я да пусне Менделсоновия марш, после Многая лета и така. А иначе на нас обредно лице ще ни бъде София Андонова - една много симпатична жена от "Такъв е животът - Сватбата". Принципно работи в зала Средец. На мен ми харесва как води - като съм я слушала направо ми идва да се разплача. Явно си обича професията.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines