Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:49:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 171876 пъти)
 
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 16, 2007, 15:09:08 »

Аз съм била само на една сватба в ритуална зала във Варна, но беше незабравимо  LOVING Прекрасен ритуал, с народни танци, посрещане, пеене на живо, беше страхотно  kezz Яд ме е малко, че тук в София не предлагат толкова много ритуали... но предполагам е така, защото отнемат много повече време, а имаме само 7 ритуални зали  nea
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 16, 2007, 15:24:04 »

... но предполагам е така, защото отнемат много повече време, а имаме само 7 ритуални зали  nea

Да и аз мисля, че това е причината!!! good
Активен
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #17 -: януари 17, 2007, 18:57:54 »

Аз ще сключвам брак с Холандец на лято и честно да ти кажа след като поразпитах какво ще ми трябва за да го направим в България се отказах
Повярваи ми най добре е да си сключите брак където сте и после само да си направите "ТЕАТЪР" както му викат в ритуалната зала и тогава ти трябва само един документ (свидетелство за брак) с печат които държавите използват за да си разменят документи и тогава се налага само един документ да превеждаш и легализираш вместо 3 или 4 ако не и повече, а ритуалът си остава същият можеш да си направиш и църковен ако искаш само да знаеш че ако той не е православен христианин ще се наложат някои процедури които на нас лично не ни допаднаха и решихме да си останем с граждански брак само
а битовата церемонията в Ритуална зала Варна е направо супер аз я гледах на диск от сватбата на една моя приятелка и направо ми се насълзиха очите те там ти пеят с вашите имена и ви танцуват много добре е направено
о да и само да ти кажа че за легализиране и превод на документ ти излиза около 60 лева което си е соленичко ако ти трябват няколко
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #18 -: януари 17, 2007, 23:44:00 »

Ние затова сме решили да сключим брак само тук в САЩ, за да не се занимаваме с разни преводи и медицински и други глупости за бъдещата ми половинка. Така че като се върнем в БГ ще има само едно голямо празненство в ресторант с роднини и приятели (повече на родителите ми, защото аз доста време не съм живяла в България). Според мен не си струва да се сключва брак в две различни страни. Все пак бракът е един и най-добре е да се избере едно място. След това винаги може да се празнува и в двете държави.
Активен
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #19 -: януари 18, 2007, 12:54:39 »

от една страна си права didibaby но аз имам много роднини и приятели вав варна и някак си не ми допада идеята че те ще ме видят да се омъжвам само на видео особено като става вапрос за най близките ми - баба, дядо, лели и т.н.т. и честно да си кажа заради тях го правя най вече пък и малко заради холандците да видят и те ритуала все си мисля че много ще им хареса а и чакам с нетърпение да видя физиономията на любимия ми когато тръгнат да го бръснат с дървен браснач в ритуалната  lol
Активен
Гунди
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 30



« Отговор #20 -: януари 18, 2007, 13:25:20 »

Аз съм от северна България, а приятеля ми е от София,
 налага се да правим 2 празненства, сестра ми и зет ми така правиха, но
на едното беше църковен брак, а моят лщбим не иска такъв.Може ли да се
направят 2 церемонии-едната да не е официална или трябва да питам на место??? 
girl_impossible
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #21 -: януари 18, 2007, 17:09:07 »

Да,nev4e,щом държиш на ритуала- така е най-добре. Аз по принцип не съм особено традиционна, а семейството ми е малко, така че тези неща не ни спират.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 18, 2007, 17:30:29 »

nev4e  кога е сватбата?
Активен
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #23 -: януари 19, 2007, 14:42:07 »

сватбата е на 8 юни в Холандия и на 19 юни в България нямам търпение честно да ви кажа и въпреки че първо ще сключим брак тук аз чакам брака в България с нетърпение
а колкото до въпроса на Гунди можеш да си направиш ритуал и на двете места няма никакъв проблем само трябва предварително да кажеш във втората ритуална зала че вече имате сключен граждански (и съответно да представиш докумет който го потвърждава) и това ще е един вид театър колкото и странно да звучи но не се притеснявай ритуалът си се запазва същият
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 19, 2007, 14:45:14 »

сватбата е на 8 юни в Холандия и на 19 юни в България нямам търпение честно да ви кажа и въпреки че първо ще сключим брак тук аз чакам брака в България с нетърпение

Стискам палци всичко да е ОК и се вълнувам заедно с теб!!! good girl_wink CHEERS
Активен
nelsan
Ентусиаст
**
Публикации: 66


skype-nelivailo


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 30, 2007, 11:59:55 »

и аз имам един такъв проблем.ние сключихме брак януари месец само че в испания-казвам ви беше ужасно,ритуала ако мога да го нарека така беше 3 минути и почна с скандал-тази която ни жени каза че това не било ритуална зала а само претупвали нещата.държа се отвратително и ни развали празника.и сега искам да разбера има ли някакъв вариант в българия да си направим пак ритуал-просто за близките ни и за нас и най вече да изтря тоя спомен от главата си.писах на управителката на пиротска но вече 2 месеца нямам отговор.вие знаете ли дали може-според мен трябва да става защото виждам че има хора които си го правят след църквата в ресторанта-което значи че са го сключили преди това.моля помогнете
Активен
screwball squirrel
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 30, 2007, 12:05:55 »

да, може! Обикновено се предлага като услуга от сватбените агенции. Нарича се изнесен ритуал и няма административна стойност, а е нещо като театър  girl_wink
Активен
nelsan
Ентусиаст
**
Публикации: 66


skype-nelivailo


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: март 30, 2007, 12:08:15 »

значи трябва да наема сватбена агенция ли?сама не мога ли да го организирам и да се разбера там с длъжностните лица.ако може дай ми някои адрес на сватбена агенция да видя какво предлагат
Активен
screwball squirrel
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: март 30, 2007, 12:10:14 »

ами мисля, че можеш и сама, но не  мога да ти кажа дали във всички ритуални домове се прави. така че може да провериш в няколко.
Активен
screwball squirrel
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: март 30, 2007, 12:14:28 »

а ако предпочиташ агенция мога да ти изпратя на лични телефона на нашата, за нея съм сигурна, че правят такива ритуали  girl_wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines