Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:11:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 171872 пъти)
 
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: април 07, 2008, 08:05:38 »

Здравейте момичета,
изчетох всичките мнения и нещо се обърках. Ние си записахме час първо за ритуалната зала и после в църквата. Това правилно ли е, тъй като прочетох мнения и за обратен ред на ритуалите?

При нас беше първо ритуалната,после църквата и накрая ресторанта,НО братовчедката на мацото ще кани 250 човека гости и първо иска да си намери ресторант pardon и тогава в ритуалната и накрая в църквата girl_wink
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: април 09, 2008, 09:09:12 »

Знае ли някоя, като сме платили за изнесен ритуал, но трябва да се подпишем предварително, има ли проблем родителите ни да присъстват на самото подписване. Ние мислехме да отидем само с кумувете, но на милото родителите казаха, че искат да присъстват на подписването. Чудя се дали е позволено и какво точно представлява това подписване?
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: април 09, 2008, 09:14:22 »

Мисля, че е позволено! За тях няма значение колко човека ще присъстват и дали е само предварително или не! Всъщност пред държавата и пред закона това си е реалният брак  и те си изпълняват задълженията като за всеки друг брак независимо дали после ще има изнесен или не ритуал.
Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #198 -: април 09, 2008, 09:19:45 »

Разбира се че е позволено  give_rose good Може да дойде който иска- няма абсолютно никакво значение колко хора ще присъстват- все пак наистина пред закона това си е реалното подписване  good И ние имахме изнесен ритуал и предварително се подписахме (2 дни преди това) и присъстваха родителите и кумовете  good Но ако бяхме поканили никой друг нямаше да има проблем- нали все пак това си е сватба  Wink give_rose
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: април 09, 2008, 10:19:32 »

Знае ли някоя, като сме платили за изнесен ритуал, но трябва да се подпишем предварително, има ли проблем родителите ни да присъстват на самото подписване. Ние мислехме да отидем само с кумувете, но на милото родителите казаха, че искат да присъстват на подписването. Чудя се дали е позволено и какво точно представлява това подписване?

Най-добре попитай пак в ритуалната. Когато ние ходихме да запазваме час ни казаха, че ако сме само с кумовете е безплатно (през седмицата), но ако има и други хора се плаща като нормален ритуал. Така, че питай в ритуалната, защото на всякъде е различно. И да не ви изненадат неприятно. 
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #200 -: април 09, 2008, 17:09:49 »

Моля, помогнете за медицинските. Какви точно изследвания се искат? Може ли просто да отидем при личния лекар и да му кажем, че ни трябват за граждански брак и той знае какво се иска. Помощ  give_rose
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: април 09, 2008, 17:27:12 »

Благодаря за мненията, наистина ще се обадя да питам. Ако кажат, че не може ще ходя да доплатя каквото е необходимо, защото ще е неприятно да разберем в самият ден.
Активен
lilsan/Лили
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 439


Любовта е поезията и слънцето на живота!


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: април 09, 2008, 17:30:33 »

rozovka изследванията, които трябва да направите за медицинските са Васерман и след това се ходи в Психодиспансера, за да потвърдят, че сте психически здрави. Второто за мен е малко излишно, защото нас ни питаха дали сме сигурни, че искаме да се женим и дали сме взели това решение по собствено желание crazy. След това отивате при личния лекар да ви ги завери и да им сложи номер и това е. good
« Последна редакция: април 09, 2008, 17:32:11 от lilsan » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: април 12, 2008, 23:30:31 »

Arlina как така ще имате изнесен ритуал , а ще подписвате предварително, то какъв е смисълът и то всъщност няма да е изнесен ритуал, а самият ритал ще си е в дома, и после какво ще правите на Този изнасен ритуал?
Ние също ще имаме изнесен ритуал, но няма да ходим никъде и самото сключване на брака и подписването ще си е в ресторанта. Просто ми се губи смисъла и не виждам смисъл да има 2 ритуала, то по-скоро ми вучи абсурдно, това в никакъв случай не е насочено към теб мила, а съм възмутена от самата ритуална зала. За кой град става дума? Ние сме в Пловдив и всичко е ОК тук
още пове4е ако се жениш през седмицата трябва да е безплатно независимо колко хора присъстват.
Просто ми се струва малко кофти това за младоженците, то реално ти ще се ожениш на друга дата и другата дата ще е истинската дата на сватбата sad
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: април 12, 2008, 23:33:34 »

Това се прави така в София, тъй като не разрешават книгата да напуска ритуалната зала, ако не се бъркам. Затова когато се прави изнесения ритуал, то е просто като театър.   crazy Поправете ме, ако греша. Но съм съгласна, че си е луда работа.
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #205 -: април 13, 2008, 13:03:12 »

И в Плевен не разрешават да се изнася книгата. Миналата година бях там на сватба. Младоженците бяха подписали сутринта с родителите в общината, а вечерта в градината на ресторанта беше "изнесения ритуал", на който се подписаха буквално на бял лист и си казаха "ДА" пред гостите. Единственият смисъл за този "театър", според мен е ако ресторантът е извън града (както беше в случая) и не искаш да разкарваш 100 човека  първо до ритуалната и после до ресторанта, който беше сигурно на 10-15 км разстояние.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: април 15, 2008, 10:35:48 »

Arlina как така ще имате изнесен ритуал , а ще подписвате предварително, то какъв е смисълът и то всъщност няма да е изнесен ритуал, а самият ритал ще си е в дома, и после какво ще правите на Този изнасен ритуал?
Ние също ще имаме изнесен ритуал, но няма да ходим никъде и самото сключване на брака и подписването ще си е в ресторанта. Просто ми се губи смисъла и не виждам смисъл да има 2 ритуала, то по-скоро ми вучи абсурдно, това в никакъв случай не е насочено към теб мила, а съм възмутена от самата ритуална зала. За кой град става дума? Ние сме в Пловдив и всичко е ОК тук
още пове4е ако се жениш през седмицата трябва да е безплатно независимо колко хора присъстват.
Просто ми се струва малко кофти това за младоженците, то реално ти ще се ожениш на друга дата и другата дата ще е истинската дата на сватбата sad
На много места не позволяват да се изнася книгата от ритуалната зала и изнесеният ритуал всъщност е подпис за пред гостите в ресторанта. А иначе вие с кумовете си се подписвате в ритуалната предварително.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: април 15, 2008, 14:17:32 »

Момичета, аз и по-назад в темата съм писала по въпроса. В Семейният кодекс ясно си пише (според мен), че не трябва да се изнася книгата, освен ако един от сключващите брак не е възпрепястван по някакъв начин. Може в новият да го променят, но аз се омъжвам по старият и искам всичко да е наред. Ние правим изнесен ритуал, за да не се разкарваме в денят на сватбта и, за да може все пак гостите ни да присъстват на някакъв сватбен ритуал (цръковен брак няма да сключваме). Няма да се подписваме на празни листи в ресторанта, защото вече ще сме го направили предният ден.

Всеки е свободен да избира, за нас това е най-доброто решение, за дург може да е различно smile
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: април 15, 2008, 15:49:52 »

Arlina и другите момичета - важното е вие да се чувствате комфортно в деня и да си спестите колкото се може повече от разкарването - ритуална, църква, ресторант. Така, че момиче добре си го решила.  good
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #209 -: април 15, 2008, 17:01:36 »

rozovka изследванията, които трябва да направите за медицинските са Васерман и след това се ходи в Психодиспансера, за да потвърдят, че сте психически здрави. Второто за мен е малко излишно, защото нас ни питаха дали сме сигурни, че искаме да се женим и дали сме взели това решение по собствено желание crazy. След това отивате при личния лекар да ви ги завери и да им сложи номер и това е. good

lilsan, много ти благодаря! Трябва и това да задвижим. А отнемат ли някакво време, чака ли се нещо? Извинявам се за невежеството  blush.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines