Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:21:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 171960 пъти)
 
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: март 12, 2008, 12:25:01 »

 give_rose добре момичета, поуспокоихте ме, а и това за водещата много ми допадна, защото искам всички да  cray от радост!

аз ще мога да я видя залата 4 дни преди сватбата  crazy

05.05 е понеделник, но е официален почивен ден, заради 6ти и сигурно заради това само една зала работи  angry, но трябва да се примиря, или да изнасяме ритуала навън, а това в началото на май месец може да се окаже доста голяма авантюра с времето  beating
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: март 12, 2008, 13:10:33 »

Wienerin ето тук можеш да видиш видео от ритуалната зала на ул. "Леге":

http://www.victorpopov.com/videos-family.php?id=144
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: март 12, 2008, 15:05:29 »

Wienerin уверявам те, е всички така или иначе ще  cray от радост без значение как изглежда залата, коя е, колко е голяма....Вълнението си е вълнение и никой няма да обърне внимание на залата освен теб, в което се съмнявам, защото сега мислиш за това но в деня на сватбата такива емоции те завладяват, че такива подробности и зобщо нямат значение  pardon Факт! pardon
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #168 -: март 12, 2008, 19:35:52 »

Wienerin уверявам те, е всички така или иначе ще  cray от радост без значение как изглежда залата, коя е, колко е голяма....Вълнението си е вълнение

Напълно съм съгласна - преди малко бях да разпиша предварителните документи за брака (женя се в чужбина) и направо щях да се разрева  smile. Не е в мой стил и много се впечатлих  smile.
Wienerin, просто няма как да не е ОК  smile
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: март 13, 2008, 17:01:18 »

 give_rose момичета благодаря, аз се успокоих за залата! важното е, че се обичаме и че ще се женим!  heart

искам да попитам колко време давате вие между двата ритуала? т.е. между гражданския брак и църквата? надявам се не съм  Offtopic
нашия граждански ритуал е от 10.40 ч. на Леге, а за църква е за сега Семинарията, 12.30 дали ще е добре като час за нея?  blush
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: март 14, 2008, 09:54:03 »

Нашият граждански ритуал е в 16:30 часа , а в 17:30 е църковния, но като се има в предвид че гражданското и църквата са едно срещу друго смятам, че е перфектно! Bravo
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: март 16, 2008, 14:23:39 »

момичета, въпросче!  give_rose

малко се пообърках дали ако се избере изнесен ритуал на гражданския брак  то той се счита за валиден или е пунта мара за пред гостите само?  blush

пратих милото да види грийнвил (на мен ужасно много ми допадна, изглежда страшно светъл и слънчев, но се притесняваме през тези стъкла като напече дали няма да се сварим) и започвам да се чудя дали да не изнесем там гражданския брак, защото аз не съм от софия и ще трябва да ме вземат от хотел и мисля,че ще е се получи добре ако ме вземат от стая в грийнвил и подпишем в него?  crazy
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: март 16, 2008, 14:30:58 »

момичета, въпросче!  give_rose

малко се пообърках дали ако се избере изнесен ритуал на гражданския брак  то той се счита за валиден или е пунта мара за пред гостите само?  blush

пратих милото да види грийнвил (на мен ужасно много ми допадна, изглежда страшно светъл и слънчев, но се притесняваме през тези стъкла като напече дали няма да се сварим) и започвам да се чудя дали да не изнесем там гражданския брак, защото аз не съм от софия и ще трябва да ме вземат от хотел и мисля,че ще е се получи добре ако ме вземат от стая в грийнвил и подпишем в него?  crazy
мисля,че трябва първо да подпишете и после ако искате в деня на сватбата да го направите 'отново' пред гостите,защото в София май не изнасят книгите от ритуалната зала,но прати някой да попита щом не си от София-може ли да се изнесе и ако не може има ли вариант за изнесен ритуал пред гостите без книгата<като за целта вие подпишете предварително>

нашия граждански ритуал е от 10.40 ч. на Леге, а за църква е за сега Семинарията, 12.30 дали ще е добре като час за нея?  blush
по принцип в покани съм виждала разлика между двете от един час...ако подраните може да си направите фотосесия в Семинарията така,че мисля че са добре часовете,по-добре да имаш време отколкото да бързате,но по принцип дават час,час и половина между двете Girl_hide
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: март 16, 2008, 14:37:49 »

час и половина почти беше разликата между гражданския и църковния ни ритуал *THUMBS*нормално докато се съберат гостите докато се оправим в стайчката на църквата!!и пак закъсняхме заради многото кръщенета!!вашата сватба ще е в делничен ден предполагам че няма да има сватби тогава =]така че времено ви е напълно достатъчно!
книгата в София НЕ СЕ ИЗНАСЯ!!!освен при изключителни обстоятелства!инвалидност болест неща които да не дава Господ huhhuh.gif можете да помолите за изнесен ритуал който се смята за "фиктивен" след като сте сключили граждански брак предварително само вие и кумовете ви!!! good
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: март 16, 2008, 14:55:32 »

ей, страшни сте  Bravo веднага ми отговорихте  give_rose

за Семинарията часа е в 12.00 и мисля, че е Ок и че правилно съм преценила времето като ви чета че и при вас горе долу така е било. Първоначално милото беше запазил за 11.30 ама аз му казах да сменя, защотооо ... beating blum

жалко за книгата, аз продължавам за мърморясвам за залата  cray cray cray и се чудя как да я избегна... huhhuh.gif cray а иначе на изнесения ритуал (фиктивния) идва ли лице от обредния дом и същите неща ли се правят (речта, пръстените, подписа) или е нещо по-различно?
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: март 16, 2008, 15:16:03 »

Wienerin,  за София 1000000000% отказват да изнесат книгата, пращах писма до директорката на ритуалния дом и в момента така сам се ядосала на тази дама от тесногръдието й, че да ти се отще да се жениш  girl_impossible Аз я попитах за вариант да се изнесе златната книга, а тя ми каза, че съм обиждала тяхната институция и че ритуалния дом бил работното място на обредните лица!!! И ме пита дали съм виждала някой да се развежда извън съд????  Oh my ... beating Няма по-неуместно сравнение от това, за човек, тръгнал да се жени  angry То по пътя на логиката лекарите си работят в болниците??? Много неприятно ми стана от реакцията й. Афектирана писах и до столичен общински съвет (още няма отгошор от там), но до последно няма да се откажа, защото аз по принцип съм от Хасково и миналата година сестра ми се омъжи с изнесен ритуал и там книгата се изнася, официално обявено от кмета на града, срещу сумата от 233 лв. Сега в София искат вече 240 лв за изнесен ритуал, на каква база незнам. В Хасково цената е по-висока, за транспорт, организация и полицай за охрана. А тук искат 240 лв, идва за 10 мин (поне на това, което съм присътвала аз), ти еди коя си искаш ли еди кой си за съпруг....да и за него пак така. Кумовете пита. Айде сега подпишете се на един бял лист хартия. Обяснява за къга и пръстена. И целувка и край. Даже 10 мин са много. Лично за себе си съм много разочарована и предпочитам тези 240 лв да ги дам за пакет фоерверки. Сори за дългия пост, но исках да споделя моите премеждия, заради които още нямаме и точна дата. girl_impossible
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: март 16, 2008, 15:27:01 »

тази госпожа заслужава публичен линч според мен beating beating beating, що за дебелокожо същество да направи подобно сравнение??

толкова ме е яд, че като кажеш сватба и ти режат главата не от шията, ами от кръста направо  GROAN

искаш да кажеш, че искат 240 лв. да се разпишеш на един бял лист хартия без никаква стойност  Oh my ... Oh my ... Oh my ..., тогава ще си мърморясвам за залата, ама пари от мен няма да видят  angry
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: март 16, 2008, 15:30:42 »

Wienerin не е чак толкова фиктивно!!!много е красиво и силно!!особено че сватбоводещата за която споменах го прави!!изнесения ритуал!!!предизвиква сълзи и усмивки...гледала съм я и на изнесен ритуал и се справя прекрасно...тя е така нежна и мила любовта за нея е сила която я изпълва със живот!!няма да ви претупа или накара да съжалите за избора си!!!не мисли че фиктивното се изпълнява от актьори не е така.... give_rose
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: март 16, 2008, 15:41:28 »

не нападайте хората по институциите,те спазват някакви правила все пак,да сравнението е гадно,но е така,ако днес направят за вас изключение,утре ще трябва и за останалите да направят....колкото до изнесените ритуали,не винаги са 10 мин. и не винаги се претрупва...отидете и разпитайте,защото истории хиляди-едни са доволни,други не smile
колкото до съвета,не ми се вярва да променят нещо,все пак София не е малък град и за всяка сватба ако трябва да се изнася тази книга с охрана и т.н.-малко нереално ми се вижда това на мен....но успех
kiss2
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: март 16, 2008, 15:55:52 »


Благодаря, всъщност всички мислят, че съм се побъркала crazy tease хахаха, но аз съм длъжна да опитам. А принципно в Хасково изнесените ритуали ги правят след 18ч, а преди това в залата(поне така беше де). Аз само да кажа, че споделям мнение и не искам да нападам никого  girl_in_love Дано не съм убидила никой  smile
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines