Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:57:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 171897 пъти)
 
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: февруари 25, 2008, 13:53:13 »

Ние като ходихме да се записваме на Пиротска, се оказа, че на нашата дата 02.03.2008 щяла да работи само една зала - Витошка, пък е на нас ритуала ни е в 16:20 така че................ shok shok shok
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: февруари 25, 2008, 14:18:57 »

Ние като ходихме да се записваме на Пиротска, се оказа, че на нашата дата 02.03.2008 щяла да работи само една зала - Витошка, пък е на нас ритуала ни е в 16:20 така че................ shok shok shok
Познавам една булка която на 02.03. ще подписват в залата на Красно село....само че сутринта 10:40
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: февруари 25, 2008, 14:26:58 »

Явно иима някаква организация Eeager, защото първо се бяхме записали за първи, но се оказа че тогава е Задушница и отидохме да сменим датата, и жената каза, че за неделя били пуснали само Витошка, а тя била малка зала иии huhhuh.gif. Но това беше ноември месец, може да са пуснали едната за сутринта, другата за вечерта. Ние искахме много да е на Красно село в залата, но цъъъ angry Нищо важното е всичко да мине добре. tease
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: февруари 26, 2008, 22:58:03 »

Леле, какви неща прочетох във вашите постове. Направо  girl_impossible Какви са тия шантави правила? Ние още не сме се записали в гражданското, защото за август приемали записвания след 4 март. На всичкото отгоре имало възможност само за 6 изнесени ритуала в един ден и ни препоръчаха на 4 март рано сутринта да отидем да се запишем, за да не ни изпревари някой. Представете си картинката, сумати двойки застанали пред Дома на младоженците в Пловдив на нисък старт в очакване да започне работния ден и да се запишат първи, за да не ги изпревари някой  crazy  sarcastic Шантава работа!
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: февруари 27, 2008, 10:46:42 »

Ели ти се смееш, ама тук в София, миналия февруари когато отидах да записвам час за нашата сватба имаше опашка от 8 двойки преди мен! girl_impossible Не можах да повярвам направо! Така че е твърде вероятно да има напористи бъдещи младоженци на "нисък старт" tease
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: февруари 27, 2008, 10:51:18 »

 :offtopic:Което може само да ни радва, защото сватбата отново е на мода, въпреки трудният живот в България младите хора все повече се женят и все повече деца се раждат. Онзи ден в университета в час по макроикономика разглеждахме разни диаграми, схеми по повод демографския проблем в Б-я и се оказва, че от началото на 2000г. има тенденция към увеличаване на сключването на бракове и раждане на деца. Докато диаграмите от началото на 90те години до техния край са направо отчайващо трагични.
Активен
Birbochukova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #141 -: февруари 27, 2008, 13:39:14 »

Момичета бихте ли ми обяснили как става процедурата с изнесения ритуал. Ако темата не е тук, моля да ме извините.Нова съм и скоро започнах организацията.Вече сме записали дата за ритуала и църквата. Сега като чета тук из форума и ми се ще и ние да си направим изнесен ритуал. Ако някой знае каква е процедурата ще съм благодарна и как се разбирате с църквата.Благодаря ви! Flower
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #142 -: февруари 27, 2008, 17:54:43 »

Момичета бихте ли ми обяснили как става процедурата с изнесения ритуал. Ако темата не е тук, моля да ме извините.Нова съм и скоро започнах организацията.Вече сме записали дата за ритуала и църквата. Сега като чета тук из форума и ми се ще и ние да си направим изнесен ритуал. Ако някой знае каква е процедурата ще съм благодарна и как се разбирате с църквата.Благодаря ви! Flower

Ми тя процедурата за изнесения ритуал е същата както за нормалния, само трябва да кажеш, че искаш изнесен Струва по-скъпо и една ритуална зала има възможност да направи само няколко такива ритуала на ден. Трябва да уточниш също въпроса с озвучаването, че ние например, трябва сами да се погрижим за това.

Активен
picasso
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: февруари 29, 2008, 10:49:07 »

Изводът до който аз стигнах за раб.време на ритуалните зали е, че всички те работят до обяд в неделя, а следобяд работи само една като дежурна- всяка неделя тази дежурна зала е различна. Причината за това явно е, че в неделя вечертя има по-малък брой желаещи да сключат граждански брак...според мен това трябва да се промени и сигурно след 5год. ще го направят тъй като както разбирам от вас съботните венчавки ще ги забранят...т.е неделните сватби ще станат по-масово събитие.
Активен
veti
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #144 -: март 05, 2008, 15:06:15 »

моля за малко помощ:искаме да сключим само граждански брак и всичко ни е ясно без момента с медецинските свидетелства.в интернет пише само че се изискват още при подаване на документите ,но нито се казва какво се иска в тях нито нищо.ще може ли някой да ми обясни за какво става дума и се извинявам ако не е трябвало да питам тук но наистина се нуждая от помощ.благодаря предварително
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: март 05, 2008, 15:11:22 »

Отиваш при личната и й казваш, че ти трябва мед. свидетелство за брак и тя ти дава направления къде да ходиш и ти пуска изследвания, всеки доктор през който минеш след прегледа/изследването го подпечатва и накрая се удря печат от личния и е готово!
Активен
Гери
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 307


Много щастливи!


« Отговор #146 -: март 05, 2008, 15:18:18 »

Вети, значи на нас ни казаха, че единственото което се изисква са изследвания за СПИН и Васерман и мнение на психолог или невролог, с които неща отиваш при личната, която подпечатва и с така готовите документи отиваш в съвета, в който ще подписвате. Между другото и аз бях като теб и се чудех какво точно трябва, защото всеки различни работи ми казваше и милото се обади на Пиротска и от там му дадоха информацията. Успех! smile
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: март 05, 2008, 15:22:01 »

и аз като казвам други лекари нямам предвид 10 специалиста, а именно през психото минахме, изследване за Васерман и Спин, но при различни лекари (на различни места ни пратиха) и накрая личната разписва.Незнам кой какво говори и колко различни варианти казват хората, че има, но това е което се иска...Друг е въпросът, че може да се отиде направо в частна клиника и там за 1 ден ти ги изкарват!
Активен
veti
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #148 -: март 05, 2008, 16:16:55 »

благодаря много за информацията smile май така като гледам ще се стигне до някоя часна клиника да не губим излишно време и нерви.мерси отново
Активен
new_bride
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #149 -: март 06, 2008, 12:25:48 »

И аз имам един въпрос към вече бракуваните.. yahoo  Можете ли да ми кажете ориентировъчно колко време преди избраната от нас дата за бракосъчетание трябва да идем и да се запишем в ритуалната зала. Лошото е, че аз съм в един град, милото - в друг, а сватбата ще е в трети...   shok  shok  shok
Иначе за изследванията няма проблем..
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines