Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 03:01:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 172687 пъти)
 
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: февруари 04, 2008, 11:58:04 »

gerjo_k да ти обясня-книгата НЕ се изнася. Подписвате предварително и след това на мястото където е изнесения ритуал се подписвате фиктивно върху някакви бланки с текст.
Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: февруари 04, 2008, 13:35:04 »

Много жалко sad
Не знам дали е така за всяко населено място и за всяка община, но има хора, даже и в този форум, които твърдят, че са си подписвали съвсем реално извън определените "съвети". Но както и да е, пак е вариант да не се разкарват всички на няколко места в деня на сватбеното празненство smile
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: февруари 04, 2008, 14:46:28 »

Голям парадокс е че именно в София не е разрешено да се изнася тази книга. Все пак почти половината население на страната живее тук.
Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: февруари 04, 2008, 15:02:26 »

Ще го проверя това лично, защото имам познати, които са се женили преди няколко години, но при тях книгата е била изнесена и са подписали офицялно на вън, а и от други чувам, че се прави това....
Не знам дали важи за всички или трябва да имаш съответните връзки, но е ставало това с изнасянето на книгата.
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: февруари 04, 2008, 15:09:41 »

Ще го проверя това лично, защото имам познати, които са се женили преди няколко години, но при тях книгата е била изнесена и са подписали офицялно на вън, а и от други чувам, че се прави това....
Не знам дали важи за всички или трябва да имаш съответните връзки, но е ставало това с изнасянето на книгата.
За територията на София няма как да се получи  nea
Книгата е една за всяко 'гражданско'. За населени места с по-малък брой сватби е възможно и да се направи по втория начин. Например ако сключвате брак в планината, на територията на някое село, едва ли ще имате проблем  Wink
За София обаче - особено като се има предвид, че в разгара на 'сезона' сватбите са през интервал от 20 минути - няма как книгата да бъде изнесена...  cray Тя трябва да е налична за следващите младоженци...
Това е и причината в София, да е най-сложно.
За съжаление тази система все още не е обновена... И няма как да се избегне 'фиктивното' подписване, ако искате изнесен ритуал...
Активен
tsvetenden
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52


Най-истинските неща са невидими, те се чувстват


« Отговор #95 -: февруари 04, 2008, 16:11:36 »

    По повод питанията за възможността да се изнесе книгата за подписване на граждански брак, мисля,че това дава обяснение http://www.bcnl.org/doc.php?DID=343    
            
      Място за сключването на брака
      
                        
   
Чл.9. (1) (изм.,ДВ,бр.11 от 1992 г., бр.63 от 2003 г.) Бракът се сключва публично и тържествено в общината.
(2) (изм.,ДВ,бр.11 от 1992 г., бр.63 от 2003 г.) Когато някой от встъпващите в брак поради уважителни причини не може да се яви в общината, по преценка на длъжностното лице по гражданското състояние бракът може да бъде сключен и на друго място.

Специално за Варна книгата не се изнася.Случаите ,в които се изнаса книгата са много редки и не са за предпочитане защото поводите, по които става това не са много приятни. Нама прецедент до този момент.
Дано съм ви била полезна
Активен
Ivet
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #96 -: февруари 04, 2008, 16:24:53 »

Страшно точни и професионални отговори !Предполагам че се занимаваш с това ако имаш фирма как да се свържим с теб ?Защото и аз съм от Варна и предстой сватба не моя ще ставам кръсница но участвам в организацията на сватбата !Благодаря!
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: февруари 04, 2008, 16:41:12 »

Всеки друг може да ви поаде документите в гражданското за записване на дата и час, просто трябват копия на двете лични карти, или поне на мен така ми казаха, но когато аз ходих изобщо не ми ги искаха.
Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: февруари 11, 2008, 13:17:26 »

За всички, които ги интересува, книгата СЕ ИЗНАСЯ yahoo и се подписва съвсе реално извън ритуалните зали. Това е гласувано със закон от началото на 2008г (има го публикувано в държавен вестник). Таксата е някъде към 250 лв за изнасянето на книгата.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: февруари 11, 2008, 13:22:22 »

gerjo_k страхотна новина! Най-после и в София да се изнасят книгите!
Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: февруари 11, 2008, 15:07:57 »

Да, явно доста хора изявяват желание да подписват извън определните за това места и най-накрая са решили да узаконят и тази услуга, което е много хубаво за тези от нас, които желаят да си изнесат ритуала на открито  smile
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: февруари 13, 2008, 10:17:46 »

Аз да кажа за Пловдив, книгата също се изнася. Обясниха ми че били 3 книги, точно с тази цел. На ден могат да се проведат 6 изнесени ритуала максимум. Така че всичко си е реално и не се налага да се подписва преди това.  danceg yahoo
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: февруари 13, 2008, 12:26:37 »

За всички, които ги интересува, книгата СЕ ИЗНАСЯ yahoo и се подписва съвсе реално извън ритуалните зали. Това е гласувано със закон от началото на 2008г (има го публикувано в държавен вестник). Таксата е някъде към 250 лв за изнасянето на книгата.
А кой е законът? И в кой брой на ДВ. Защото аз четох семейният кодекс, който е цитиран малко по-горе и според който, до колкото аз разбирам (не съм юрист), може да се успорва валидността на брак, сключен извън общината. Понеже няма промяна от 01.01.2008 ми е странно кой е законът, който урежда друго и как така си противоречат. Ако има някоя адвокатка бъдеща булка, може да сподели. Ние си платихме на 28.12.2007 98 лв. и ни казаха, че книгата не се изнася. Аз предпочитам така от колкото да я изнесат и след време да се окаже, че не съм сключила брак всъщност.
Активен
vesi1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 176



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: февруари 13, 2008, 13:26:27 »

И аз знам, че в Пловдив се изнася, но тъй като ние много държим на църквата, дома е близо до нея, решихме да е изнесен, наскоро милото се замисли, но пък не иска пак да ходя да променям часа, а ако няма за същия ден, няма да разкарвам гостите от ресторанта в църквата и обратно я .Така че дома си остава.
Активен
tsvetenden
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52


Най-истинските неща са невидими, те се чувстват


« Отговор #104 -: февруари 14, 2008, 01:20:06 »

Вероятно gerjo_k има предвид тази промяна,касаеща София  http://www.journey.bg/news/?news=27743
Във Варна,за жалост, нещата са си както до сега http://pozvanete.bg/news.php?id=10672 и въпреки,че са упоменати цени за изнесен ритуал,книгата не се изнася и се подписва в ритуална зала.Възможно е и тук да настъпи промяна,но кога ли?
« Последна редакция: февруари 14, 2008, 01:28:11 от tsvetenden » Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines