Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 08:06:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 173022 пъти)
 
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: януари 12, 2008, 23:44:12 »

А може ли друг да отиде да запази датата в гражданското, да кажем с копие от личните карти. Ние живеем в София, а сватбата ще е в Пловдив,а нямаме възможност да отидем до Пловдив в работен ден. sad
Активен
Ivet
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #76 -: януари 13, 2008, 00:14:24 »


Необходими документи за записване - двете лични карти на младоженците
Необходими документи за сключване на граждански брак
1. Двете лични карти на младоженците
2. Декларация /получава се в сватбеното бюро/
3. Медицински свидетелства, валидни 30 дни от датата на издаването. Задължително се извеждат и подпечатват.
4. Фактура за озвучаване на сватбеното тържество
5. Младоженците, ненавършили 18 години, да носят разрешение от райония съд.
6. Младоженците със семейно положение разведен/а/ да носят последното бракоразводно решение
7. Младоженците със семейно положение вдовец /вдовица/ да носят съответния документ

За църковния брак
1. Акт за граждански брак
2. Кръщелни свидетелства на младоженците и кумовете
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: януари 13, 2008, 11:53:50 »

misskapriss, обади се да питаш, но не съм сигурна, че ще стане. Някой от вас няма ли шофьорска книжка? Знам, че по закон трябва да се носи личната карта винаги, но все пак и шофьорската книжка е някакъв документ за самоличност и мисля, че човек може да си позволи ден-два да ходи само с нея, без лична карта.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: януари 13, 2008, 12:00:57 »

Arlina и двамата имаме шофьорки книжки, но си ги ползваме постоянно, не може без тях. Ще се обадя да попитам обаче дали не работят в събота. Така ще можем да отидем лично smile
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: януари 13, 2008, 16:28:51 »

Мис Каприз, и аз нямах време да ходя до ритуалната, затова по телефона си записах и ден, и час. Трябваше до две седмици да отида да го потвърдя с двете лични карти. Казаха ми, че даже не е необходимо да стане лично. Но това е за София.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: януари 14, 2008, 15:15:02 »


Необходими документи за записване - двете лични карти на младоженците
Необходими документи за сключване на граждански брак
1. Двете лични карти на младоженците
2. Декларация /получава се в сватбеното бюро/
3. Медицински свидетелства, валидни 30 дни от датата на издаването. Задължително се извеждат и подпечатват.
4. Фактура за озвучаване на сватбеното тържество
5. Младоженците, ненавършили 18 години, да носят разрешение от райония съд.
6. Младоженците със семейно положение разведен/а/ да носят последното бракоразводно решение
7. Младоженците със семейно положение вдовец /вдовица/ да носят съответния документ

За църковния брак
1. Акт за граждански брак
2. Кръщелни свидетелства на младоженците и кумовете

Всичко ОК, но тази информация- за мен - не е валидна за всеки град. На нас например НЕ ни искаха фактура за озвучаване в ритуалната. А за документите за църковен........поне да ни бях поискали кръщелните....
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: януари 14, 2008, 18:10:32 »

ние сме от софия и ни казаха че лично трябва да се  запишем и така и направихме!
Активен
bubinka
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #82 -: януари 15, 2008, 13:05:45 »

здравейте скоро ми предстои сватба на 15.03.2008
някой би ли ми помогнал какви документи трябват за подписването на гражданския брак
благодаря ви мацки
Активен
bubinka
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #83 -: януари 16, 2008, 13:16:40 »

А някой минал по тоя път на скоро да каже какви изследвания се правят на двамата преди брака мерси много че наскоро разбрах че няакви изследвания ама какви точно??????????????????
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: януари 16, 2008, 13:20:14 »

по нагоре в темичката ще видиш за документите а за изследванията има друга специална темичка там пише всичко и то много подробно!!успех миличка good
Активен
bubinka
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #85 -: януари 16, 2008, 13:26:48 »

 smile мерси миличка но да ми кажеш как точно се казва темичката че съм нова тук и ....
моля те
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: януари 16, 2008, 13:43:38 »

А някой минал по тоя път на скоро да каже какви изследвания се правят на двамата преди брака мерси много че наскоро разбрах че няакви изследвания ама какви точно??????????????????
най-добре отидете в някоя часна клиника (незнам от къде си но ако е за Варна може да отидите в Европа, Надежда) и там за минути ще ви ги изготвят за сумата около 50-60лв за двамата (ако не ме лъжи паметта документите са валидни до 30 дневен срок, така че не бързай те)
Активен
bubinka
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #87 -: януари 16, 2008, 13:46:25 »

мерси Росиама интересуваше ме какво точно ти правятда кажеш ако си спомняш какви бяха изследванията ви благодаря ти миличка
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: януари 16, 2008, 14:06:53 »

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,878.0.html ето миличка разгледай темичката good
Активен
gerjo_k
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: февруари 04, 2008, 11:48:14 »

Сега на 24 февруари ще имам сватба във бяло и бордо въпреки че не искат много голяма украса но ще кача снимки да видиш защото ритуала ще бъде в самия ресторант и видях от форума интересна тип беседка и ще гледам до 24,02 да е направя за тях ,ако успя ще пусна снимки въпреки че незнам дали ще се справя .

[/quote]
Abii Здравей,
Интересувам се за изнесения ритуал в ресоранта, защото и ние искаме такъв. Моля те сподели, ако имаш желание,  дали сте имали проблеми с уреждането на изнасянето на книгата или предварително сте подписали и после е било само повторение на ритуала пред гостите...
Аз се интересувам по-специално за София...не знам твоята сватба къде ще е..
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines