Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:45:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 171870 пъти)
 
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: септември 04, 2007, 11:19:19 »

darling, и ние бяхме в различни дни и в никакъв случай не забравяй халките в ритуалната. Защото, ако не ги  носите там тогава какъв е смисъла? А за църквата хич не се притеснявай, дядо поп ги сваля за максимум 5мин. от ръцете ви и после кръстницата или кръстника ви ги слагат пак.  give_rose
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: септември 07, 2007, 09:35:00 »

Благодаря ви много момичета! heart
Не остана много време до 11-ти а аз съм до никъде, а пък за 15-ти да не говорим. Нещо май и мен ме хвана синдрома на другите булки и страшно ме тресът нервите crazy
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: септември 08, 2007, 20:20:53 »

Спокойно мила, не позволявай на нищо и никой да ти образува нерви в най-важната за вас седмица. А синдрома изчезва в момента, в който видиш любимия. Хайде сега една голяма усмивка и напредвай с подготовката, че то не останало.  blum
Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #48 -: септември 08, 2007, 22:27:35 »

Да миличка- халките се носят задължително в ритуалната зала  good А за синдрома на булката- нормално е нервите да те тресат  good. Нещата се успокояват няколко дни преди сватабата и на самия ден ще видиш че ще си изпълнена с голямо спокойствие  Bravo
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: септември 08, 2007, 22:31:49 »

ей момичета,за стреса преди сватбата си имаме отделна темичка!
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: септември 09, 2007, 18:16:36 »

Еее, Фийбиии, малко сме се отплеснали, голяма работа. Не ни се карай много, обещаваме да не се повтори.  give_rose give_rose give_rose
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: септември 09, 2007, 20:04:34 »

Благодаря ви момичета!!! air_kiss
Дори нарушихте правилата заради мен! smile Обещавам да не забравя нищо и се надявам още във вторник вечер да ви разкажа как е минало. DANCE
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: септември 09, 2007, 20:12:17 »

Нали затова сме тук! Нямам търпение да кажеш как е минало.  Bravo
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #53 -: октомври 08, 2007, 14:38:30 »

момичета,може ли някоя да ми каже нещо повече за изнесения ритуал? С милото сме решили да направим всички ритуали на едно место (в градината на ресторанта)! обаче ми казаха,че  от ритуалните зале не можели да изнасят книгите и трябвало предварително да отидем да се разпишем и после ще ни разиграят малко театро! pleasantry :\Обаче милото не е съгласен така,а иска всичко да си е моментно и реално! Можете ли да ми кажете някоя ритуална зала в която не е проблем изнасянето на книгата! give_rose Става въпрос за София
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: октомври 08, 2007, 18:45:48 »

Здравей, мисля, че няма значение за кой град става въпрос, не могат да изнасят книгите от там и ще трябва да отидете да се разпишете предварително. Успех с подготовката!  good
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: октомври 08, 2007, 19:07:13 »

Здравей, мисля, че няма значение за кой град става въпрос, не могат да изнасят книгите от там и ще трябва да отидете да се разпишете предварително. Успех с подготовката!  good
напротив става,ние не сме подписвали предварително!
divna за софия обаче не мога да ти помогна
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: октомври 08, 2007, 19:11:28 »

maslinka, може, щом при вас е било така. На сватбите, на които съм била и е имало изнесен ритуал младоженците преди това се бяха разписали и пред гостите си беше точно театър. Явно всеки град решава за себе си.  smile
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: октомври 08, 2007, 22:20:41 »

момичета,може ли някоя да ми каже нещо повече за изнесения ритуал? С милото сме решили да направим всички ритуали на едно место (в градината на ресторанта)! обаче ми казаха,че  от ритуалните зале не можели да изнасят книгите и трябвало предварително да отидем да се разпишем и после ще ни разиграят малко театро! pleasantry :\Обаче милото не е съгласен така,а иска всичко да си е моментно и реално! Можете ли да ми кажете някоя ритуална зала в която не е проблем изнасянето на книгата! give_rose Става въпрос за София

Divna, в София много трудно ще намериш да се съгласят  някъде да изнесат тия книги  sad. И ние имахме такава идея, но се отказахме, защото нямаме време за такива работи. Даже бяхме измислили да се оженим предварително през седмицата, а после в ресторанта една колежка, която гостите не познават да се представи за длъжностно лице. Даже имахме идея да  бъде по-артистично и забавно, а не такова тромаво и лигаво. Аз съм още навита на това, но младожецът го е страх, да не разберат техните angry!
Все пак успех!!! good
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: ноември 27, 2007, 15:51:34 »

Момичета мисля, че спорите излишно дали може или не може да се изнасят книгите, тъй като във всеки град положението е различно. В София на този етап все още не се изнасят книгите и си трябва предварителен подпис. В други градове като Пловдив и Варна мисля, че няма никакъв проблем да се изнася. Нека някой ме коригира ако греша, но спора е малко излишен. Едно момиче казва:"Да може!"
Друго казва: "Не е вярно, не може!" и така спорът няма край, а всеки случай е индивидуален.
Само да вметна, че е срамота в столицата на България да не можеш да си проведеш сватбеното тържество където желаеш funnytooth
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: ноември 27, 2007, 16:28:22 »

Аз сега се зачетох тук и съм мнооого озадачена от това,което прочетох,написано от maslinka   *crazy*И ние имахме изнесен ритуал,но се подписахме в ритуална зала през седмицата и после всичко си беше с актьор ама аз си го чувствах,че това си е истинското вричане...Както и да е това си е друга тема...А за книгите просто ще цитирам семейния кодекс и нищо повече:
"място на брака
чл.9.(1)Бракът се сключва публично и тържествено в общината.
  (2)Когато някой от встъпващите в брак поради уважителни причини не може да се яви в общината, по преценка на длъжностното лице по гражданското състояние бракът може да бъде сключен и на друго място."
Ето за това ни карат да се подпишем в ритуалната зала-мястото,определено от общината за такива случаи.Това са едни от задължителните условия за законност на брака,поне според мен до колкото тълкувам Закона и много ще ми е интересно някой като maslinka или по-вещ от мен в тази област юрист, да обясни как става да се подпишеш извън определеното от закона място girl_wink
« Последна редакция: ноември 27, 2007, 22:15:36 от tonitta » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines