Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 02, 2024, 00:06:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 173890 пъти)
 
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: ноември 27, 2007, 17:44:28 »

доклокото знам всяка община решава сама за себи се дали може да се изнася книгата,не съм много веща по въпроса но така ми казаха на мен.а не мисля че самото място,а в случая мирещата на тоалетна маза така наречена ритуална зала може да ми направи брака по-законен от колкото е сега
« Последна редакция: ноември 28, 2007, 14:21:05 от maslinka » Активен
skarpeta
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #61 -: ноември 27, 2007, 18:59:37 »

Здравейте, момичета. Относно този казус, на сестра ми (скоро мина сватбата) й беше обяснено, че по закон (както са ви цитирали) не може да се изнася книгата, а ако това все пак се направи, бракът, в последствие може да бъде оспорен пред съда.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: ноември 27, 2007, 21:09:58 »

тук заприлича на комедиен сериал DANCE laugh
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: ноември 27, 2007, 21:26:43 »

Тони защо се засягаш,кога съм казала,че ТИ си смешна,не го приемай толкова лично,ти ме попита как става аз ти отговорих и това еСЕМЕЕН КОДЕКС
МЯСТО ЗА СКЛЮЧВАНЕ НА БРАКА
Чл. 9. (Изм. - ДВ, бр. 11 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Бракът се сключва публично и тържествено в общината.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Когато някой от встъпващите в брак поради уважителни причини не може да се яви в общината, по преценка на длъжностното лице по гражданското състояние бракът може да бъде сключен и на друго място.  

според това брака не е незаконен ако не е сключен извън ритуалната зала pleasantry
« Последна редакция: ноември 28, 2007, 14:21:52 от maslinka » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: ноември 27, 2007, 21:58:34 »

Не разбрах с какво си противореча?сега като прочетох всъщност си е съвсем законно според закона.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: ноември 27, 2007, 22:06:24 »

момичетааааа стига де  tease всеки сам решава къде как и защо да сключи брак приема най-доброто и вярното според собствените си виждания!и така споделя опита си и знанията си (както тук Тони е направила)никой не кара останалите да се женят по неговия модел или да го отричат или приемат напълно  good всеки си осъзнава рисковете(ако има такива)и положителните неща! Wink на който както му харесва така си го прави!!!редно или не иаме глави на раменете си и смятам че умеем да ги използваме!!сладурки много сте готини като се равилняхте в този кокетен спор  kiss2
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: ноември 28, 2007, 09:35:13 »

Така ......виждам че има редакция на едно от изказванията и вече наистина за последно се включвам по този въпрос!
Явно maslinka е по-добър юрист от мен и за това няма да влизам в повече "професионални" спорове.Явно знае и какво точно означава "уважителни причини" според закона...И брака наистина не може да се унищожи според едни други членове в този кодекс по тази причина(погледнах отново закона),но вече навлизаме много дълбоко в нещата,а и виждам,че няма нужда от разяснения.
А колкото до това, в какво си противоречиш ще ти отговоря за пореден път!Момичетата се интересуваха как по принцип става и някои много правилно казаха,че по принцип, а не по изключение книгите не се изнасят от определеното от общината място,а ти се изказа,че можело и вашата сватба била така!А после сама каза,че било с връзки, което означава по пътя на логиката, че "с връзки" не е "по принцип", а по изключение....Дали тоя път ще ме разбереш? pardon
И последно за всички останали и за Клео да кажа, че аз не споря за избора къде да става подписването, защото за мен и моя съпруг беше без значение, ако ще и на луната първо да бяхме се подписали и в крайна сметка го направихме както искахме, а за това кое е редно и позволено по принцип и кое е по изключение.Сметнах,че мога да бъда полезна,но явно има по-вещи от мен в тази област.За това ако някой се интересува от нещо друго в тази връзка, може да ме пита на лични-ще се радвам да му бъда полезна с каквото мога! give_rose
« Последна редакция: ноември 28, 2007, 09:40:10 от tonitta » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: ноември 28, 2007, 13:27:04 »

да най-добре е спора да спре Wink
« Последна редакция: ноември 28, 2007, 14:22:45 от maslinka » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: ноември 28, 2007, 13:55:16 »

Лелеееееее, ама то цяла война станало бе моми! Що така? За един подпис?  crazy И какво излиза, че за едни може, за други не може (без да се обижда никой!). Ама то винаги и на всякъде е така. И друго - нали всички знаем, че нещо, което не се купува с пари, се купува с много пари! Така, че наистина няма смисъл да се "карате" или спорите или каквото там било. Има си длъжностни лица във всяка една ритуална зала, които обясняват какво може и какво не! А който има познати и връзки - браво!!!!  Bravo Всеки гледа и знае себе си!  good
Така, че мили ми бъдещи булки - да! тук ще намерите помощ и подкрепа, но за основни неща питайте си в ритуалните зали по местоживеене или там където ще сключвате граждански брак!
Активен
rashi
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #69 -: януари 07, 2008, 12:13:41 »

Здравейте, поздрави на всички smile

Утре отиваме да си запазим дата. Някой знае ли какви документи искат в гражданското и колко струва?

Благодаря предварително Wink

 
Активен
Гери
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 307


Много щастливи!


« Отговор #70 -: януари 07, 2008, 12:35:29 »

Само личните документи на младоженците.  smile
Активен
Гери
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 307


Много щастливи!


« Отговор #71 -: януари 07, 2008, 13:05:03 »

Хей, ти нали говориш за документите, които искат като ходите да записвате дата, а не в самата ритуална зала?
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: януари 07, 2008, 13:39:12 »

Аз ходих скоро - взеха ми 97 лв. за изнесен ритуал,  за София. До колкото разбрах за различните зали цените са различни, ние сме в Студентска.
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: януари 07, 2008, 14:09:36 »

На нас ни искаха личните карти и медецински и в зависимост от ритуала,който си изберете и цената. girl_wink но мисля,че при нас беше около 90лв,пълен ритуал,но ние сключихме брак през седмицата.А през уикенда е по-скъпо
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: януари 07, 2008, 15:58:47 »

лични карти медицински и бе;ежка за платени такси goodмоите изследвания не бяха попълнени на листа от личната тъпа с извинение лекарка и затова задържаха и тях иначе не милото ги върнли на нас ни беше 107лв забравих да кажа в ритуален дом Красно село бяхме там е с жив хор и за това мисля е по скъпо ама нас не ни питаха искаме ли го или не направо го сложили в сметката
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines