Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 18:03:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 173043 пъти)
 
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: февруари 24, 2009, 22:46:10 »

трябва да се преведе от лицензиран преводач ако не се лъжа
Активен
tsvetka
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #391 -: февруари 25, 2009, 11:39:07 »

     Да,така е. Току-що проверих, но те и самите оторизирани фирми от Министерсвото предлагат легализация. Но не знам дали не е много скъпо. Искат около 20 лв. за легализация. не съм сигурна, дали ако не отида сама, няма да излезе по-евтино. И все пак, ако разликата е в 2лв. например -няма смисъл...
Активен
buboleche
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #392 -: март 08, 2009, 13:03:11 »

момичета, а според вас  възможно ли е ритуалът да стане като по филмите в америка. на мен това ми е мечтата. любимият да ме чака пред олтара... баща ми тържествено да ме въведе... за баща ми ще е страшен кеф.... тези обичаи с взимане на булката, кума, кумата много много не ми допадат. някой опитвал ли се е така да направи ритуала???
Активен
siyana
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #393 -: март 08, 2009, 13:25:27 »

момичета, а според вас  възможно ли е ритуалът да стане като по филмите в америка. на мен това ми е мечтата. любимият да ме чака пред олтара... баща ми тържествено да ме въведе... за баща ми ще е страшен кеф.... тези обичаи с взимане на булката, кума, кумата много много не ми допадат. някой опитвал ли се е така да направи ритуала???

Това което искаш не е просто по филмите, а е католическата традиция за венчавка. Моят изнесен ритуал ще бъде в градина и по същия начин - баща ми ще ме въведе и ще ме предаде на мъжа ми. Но аз ползвам услугите на дама, която прави авторски церемонии, които са много красиви и всичко се случва както го искаш. За да не става като реклама може да ми пишеш на лични ако се интересуваш. Иначе нейната церемония е само с 40 лв по-скъпа.
« Последна редакция: март 08, 2009, 13:28:53 от siyana » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: март 09, 2009, 10:03:40 »

момичета, а според вас  възможно ли е ритуалът да стане като по филмите в америка. на мен това ми е мечтата. любимият да ме чака пред олтара... баща ми тържествено да ме въведе... за баща ми ще е страшен кеф.... тези обичаи с взимане на булката, кума, кумата много много не ми допадат. някой опитвал ли се е така да направи ритуала???

Според мен и в самия обреден дом ще се навият да ти го направят така. Какво толкова - отивате поотделно до там - ти естествено последна и влизате както искате - не ми изглежда сложно. Успех!  good
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: март 09, 2009, 20:57:51 »

момичета, а според вас  възможно ли е ритуалът да стане като по филмите в америка. на мен това ми е мечтата. любимият да ме чака пред олтара... баща ми тържествено да ме въведе... за баща ми ще е страшен кеф.... тези обичаи с взимане на булката, кума, кумата много много не ми допадат. някой опитвал ли се е така да направи ритуала???
Moже,само трябва да си дадеш пръстените.личните карти и нещата за гражданското на кумата примерно  и няма проблем мъжа ти и гостите да влязат в гражданското,а ти след това да се появиш good
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: март 10, 2009, 13:18:20 »

Мен баща ми ме заведе до олтара. Мисля че не стъпваше а летеше blush


* DSC_0199 (500 x 335).jpg (47.04 KB, 500x335 - видяно 390 пъти.)
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: март 10, 2009, 13:26:50 »

И мен татко ме заведе и въпреки, че е католически ритуал за баща ми беше огромна чест да ме заведе и предаде на младоженеца.
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: март 10, 2009, 14:06:29 »

И ние така сме планували. Истината е, че за бащите това е едно огромно удоволствие и аз на моя не мисля да му го спестя  smile
Активен
tsvety_t
Сватбар
***
Публикации: 172


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: март 10, 2009, 15:41:45 »

Момичета, ама вие сте били с изнесени ритуали, а питането е за ритулната зала, може ли, не може ли? За изнесените ритуали всички знаем, че е един вид представление и се случва по предварителен сценарии, за това там може да проявите по - голямо въображение за ритуалите. И аз се интересувам дали баща ми може да ме заведе до олтара, но в ритуалната зала, моля да отговори някои, който го е правил или е питал може ли.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: март 10, 2009, 15:51:06 »

tsvety_t , най добре си питай в ритуалната зала която си си избрала. те най точно ще ти отговорят.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: март 10, 2009, 23:03:17 »

Цвети,вече няколко пъти ти казахме,че може и не е пречка/забранено да се случи good
Активен
tsvety_t
Сватбар
***
Публикации: 172


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: март 11, 2009, 09:39:56 »

little Miss, без да звучи грубо, но във форума сме няколко Цтита-та и май ме обърка с някого. Аз не питах, а само коментирах, че горните постове са за изнесени ритуали. Offtopic
Активен
buboleche
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #403 -: март 11, 2009, 10:03:27 »

еехххх.. супер... татко ще бъде много щастлив и горд.... само милото официално да поиска ръката ми  blush... нещо се пече... ама де да видим
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #404 -: март 13, 2009, 11:06:16 »

Момичета, кажете, колко е минималното количество близки, които да се наредят при приемането на поздравленията след ритуалната или след църковния брак?
Обикновено, когато стигна до последните в редичката само се моля да ми дойде отнякъде вдъхновение, защото вече съм си изчерпала репертоара. Да не говорим, че често нямам и бегла представа към края на опашката на какви точно роднини поднасям поздравления. Ще ми се да не е толкова протяжно и да се получава като на партийно събрание.
Много ми се иска, ако може само ние с милото, обаче осъзнавам, че май не става така, затова, помагайте с идеи за орязване на списъка.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines