Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 12:36:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 173498 пъти)
 
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: февруари 17, 2009, 10:32:39 »

По закон заявлението трябва да се подаде минимум един месец по-рано. В големите градове, поради изчерпване на часовете за граждански брак, е добре да се запази час, дори повече месеци по-рано. Би трябвало да можеш да го направиш и без младоженеца. И според мен отивай още сега. Успех с подготовката!  good
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: февруари 17, 2009, 13:46:44 »

tsvetka и аз мисля че можеш да запазиш дата без младоженеца, но мисля четрябва да носиш негови документи за самоличност. но звънни най добре и попитай какво ще ти трябва преди ад отидеш

http://www.sofia-svatbi.info/
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: февруари 17, 2009, 14:06:37 »

и аз стигам до извода както echy_ , че най добре да попиташ там където мислите да подписвате. говорим за абсолютно точната лелка, която ще ви венчава. защото май се оказа, че те са по малко на ясно то законите и изискванията от нас самите.
Взимаш си лист хартия и записваш пред нея с химикалче точно какво иска, а след това се правиш на „глупава” и я питаш за името. 

Активен
tsvetka
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #378 -: февруари 17, 2009, 17:50:12 »

       Срашно много ви благодаря, момичета! smile
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: февруари 18, 2009, 01:39:11 »

  За дома за запазване на желаната дата са необходими, поне като начало, само личните карти на младоженците. Дори може и някой друг да ги запише. Преди месец - два си запазих дата за края на юни и вече имаше записани за август. Успех  good.
ПП: Става въпрос за Пловдив.
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: февруари 18, 2009, 11:02:32 »

Момичета, случайно някоя от вас да знае дали може да се подпише в гражданското през седмицата.
Ние ще имаме изнесен ритуал и се чудех колко време преди това да подпишем  blush. Много не ми се иска да е един ден предварително, защото и без това ще е лудница. Мислех си за седмица по-рано. Вие какво ще кажете?
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: февруари 18, 2009, 11:07:39 »

Няма проблем да се подпише през седмицата доколото знам. Дори доста по-лесно се намират свободни часове. Може примерно в понеделник преди сватбата или дори предната седмица в удобен за вас и кумовете ден.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: февруари 18, 2009, 15:52:33 »

mimozka, разбира се, че може. Даже в някои градове /Бургас/ през седмицата само с кумовете е безплатно.
Активен
ver4ote
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: февруари 18, 2009, 21:58:18 »

така-да взема и аз отношение по въпроса(и то прясно)
ние вчера ходихме да си запазим дата в гражданското,но ни обясниха,че трябва да отидем на "Пиротска"10-това е за цяла София.Единствено там може да се запазва дата и да се плаща!
Нашият ритуал също ще е изнесен и за това се записахме даже две седмици по-рано да подпишем в гражданското(на датата,която избрахме навършваме 6 години,откакто сме заедно  heart),но наистина особенно ако е вечерна сватбата,трябва по-бързо да се запишете,тъй като поне за обредния дом в Красно село вече няма свободни часове до края на август!
Искат само личните карти на двамата,независимо кой е отишъл да ги запише,но в случая с чужденец,не съм напълно сигурна дали само това е нужно!
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: февруари 19, 2009, 09:20:13 »

да, на ПИРОТСКА задължително трябва да се отиде, за да се платят едни такси там и ти дават квитанция, с която тогава отиваш в обредния дом и те ти я взимат. И при нас беше така. Иначе нестава. Голяма разправия е... там лични карти да са валидни и така...
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: февруари 19, 2009, 09:32:11 »

Да за София на Пиротска се ходи  good
Аз немога да разбера защо всички се бутат на Красно село  crazy crazy crazy?
Много ми е соц на мен  pardon
Активен
tsvety_t
Сватбар
***
Публикации: 172


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: февруари 19, 2009, 10:18:24 »

Защото залата е голяма и няма да се издушим взаимно юли месец angry И парка пред залата е невероятно красив за снимки. Аз съм емоциално обвързана с тази зала - живея отсреща и всяка Събота и Неделя гледам булките и се вълнувам с тях, просто не мога да не се омъжа там
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: февруари 19, 2009, 11:01:31 »

Наистина ли няма часове за ритуалната зала в Красно село, дори и за през седмицата?  shok. Аз исках там да подпишем няколко седмици преи ритуала  shok, защото ни е в района където живеем. Май ще трябва да резервирам и аз дата по-скоро. Благодаря за отговорите момичета.
Активен
Maxi
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #388 -: февруари 22, 2009, 12:17:34 »

 Сватбаааа
Здравейте,
бих искала да попитам булките girl_wink от Троян за телефон в ритуалната зала там или пък обредния дом..
тъй като живеем в София, а искаме да си направим подписването и уикенда в Троян заедно с кумовете, но трябва преди всичко да попитам за дати, часове, документи и т.н... Иначе гледах, че има в Троян много готини места - хем да подпишем, хем да починем.. чудех се дали в Парк хотел троян, или пък гледах някакъв комплекс "Беклемето" с чудесен изглед и природа..
Вие какво ще кажете?! но преди всичко ако може някой да ми даде връзка, за да запиша час за гражданския?
 give_rose
Активен
tsvetka
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #389 -: февруари 24, 2009, 22:04:12 »

          Здравейте отново! Запазих си дата в гражданското  smile, но без документи. Днес получих позволението на младоженеца да сключи брак в българия плюс статус на семейното му положение. Казаха ми, че трябва да го занеса в министерството на външните работи за легализация, но ме интересува дали преди това трябва да се преведе от някоя фирма, или те там си имат преводач?
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines