Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 21:47:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за гражданския брак ...  (Прочетена 173787 пъти)
 
tsvetenden
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52


Най-истинските неща са невидими, те се чувстват


« Отговор #150 -: март 06, 2008, 13:12:44 »

Чл. 10. (1) (Изм. - ДВ, бр. 11 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 63 от 2003 г.) Бракът се сключва не по-рано от тридесет дни от заявяването в общината. С разрешение на длъжностното лице по гражданското състояние брак може да се сключи и по-рано, ако важни причини налагат това.

По закон трябва да има тридесет дни от заявката(подаването на документи) до сключването, но много зависи за кой град става дума защото датите са заети доста време преди този срок(ако става дума за събота или неделя), но от скоро и през седмицата има проблем с удобните часове.Съветвам те да провериш как стоят нещата в града,където ще сключваш брак или поне да кажеш кой е за да сме максимално полезни.Успех! give_rose
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: март 06, 2008, 14:31:05 »

Точно така, не по-късно от месец преди това, но определено е най-добре поне 2-3 месеца преди това да се запишете, за да сте сигурно , че ще е свободна датата и часът за когато сте решили, за да може да си правете оттам нататък плановете за църква, ресторант и т.н. girl_wink
Активен
new_bride
Любопитен
*
Публикации: 36



« Отговор #152 -: март 06, 2008, 17:44:40 »

Благодаря ви много! give_rose
С това милото трябва да се заеме веднага...
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: март 11, 2008, 09:55:36 »

Дравейте момичета
бядещият ми сяпруг е поляк и от сявета ни казаха че му искат само един документ за семейното му положение .Да ви питам а акта за раждане си е задялжителен нали
защото ни казаха САМО тая документ им трябва crazy
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: март 11, 2008, 10:07:49 »

вземете и него,ако ви потрябва няма да се налага да се връщате и отново да ходите,а преведени ли ви ги искат или не blush попитай и за това smile
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: март 11, 2008, 10:11:28 »

да задялжително преведени и с апостол
май наистина е най-добре всичко да пренедеме че да няма изненади Oh my ...
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: март 11, 2008, 12:54:40 »

момичета, не мога да повярвам  shok
на 05.05.08 (понеделник) в София работи само залата на Леге  beating и съответно милото е записало час за 10.40 там, но на мен тя не ми харесваааа  SUICIDE
много ли е кофти тази зала момичета, да реагираме докато е време??? аз исках красно село  huhhuh.gif
Активен
Bybet0
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 679



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: март 11, 2008, 17:02:21 »

 Offtopic Първо да кажа здравейте на всички от мен, носинка кандидат булка новобранка!  Flower Страхотен форум, който наистина много помага. Аз още съм в самото начало на организацията, даже си нямам датичка точно, но взех да се информирам за това онова.
 
И сега по темата!

Wienerein, не съм виждала въпросната зала на Леге лично. Казва се зала "Средец", но по снимката която открих в интернет ми се вижда малка и неуютна. На мен лично ми изглежда като коридор  Tc , но понеже са празнични дни и пустите държавни институции не обичат да работят тогава. Ето ти снимчица, ако не си я видяла.




Но нали знаеш, че нещата на живо изглеждат различно, така че най-добре провери  Good luck
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: март 11, 2008, 17:47:48 »

да, видях я тази грозна обстановка и ми се  cray cray cray изглежда ужасно зле на тази снимка, точно като коридора на влак  beating дано тази снимка да е по-стара, ако се намери някоя форумка, която да е била там булка ще съм много щастлива да чуя отзиви!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: март 11, 2008, 17:52:31 »

ритуална зала Красно село за мен е най-красивата!просторна широка светла!!събира доста хора а и с този жив хор  *INLOVE*прекрасна е!!
от Леге познавам една сватбоводеща моя съседка е!невероятно лъчезарен и топъл човек разплаква всички наред включително и фотографите ;)много е добра в работата си!ние мислехме там да сключим брак именно заради нея но залата не е на удобно място тянса улица а и се катерите по стълби докато стигнете което е неудобно и за паркиране и за възрастните хора NO
за това предпочетохме тази на Красно село-едно че е на 100 метра от нас и второ че е в парк и има къде да се паркира а и е по удобна стълбището е широко а не тясно и вито  good
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: март 11, 2008, 17:58:11 »

 cray за съжаление на 05.05. само на Леге ще работи...дано да ни се случи твоята съседка, че да компенсираме неуютната обстановка  cray дали ще ти е удобно да я попиташ дали залата скоро е претърпяла някакви промени или е това, което се вижда на снимката?  blush
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: март 12, 2008, 11:02:38 »

A защо не отидеш и не я разгледаш някоя събота,за да си спокойна и да знаеш как изглежда air_kiss.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: март 12, 2008, 11:20:31 »

и аз мисля че така е най-добре око да види ръка да пипне  *THUMBS*виж огледай то тогава понеделник бе  huhhuh.gif даже имате късмет че някоя изобщо работи  pardon наистина иди лично качи се разгледай  Wink
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: март 12, 2008, 11:37:41 »

Аз доколкото си спомням там беше сватбата на Здравко и Христина от Биг Брадър 3 и не изглеждаше никак зле заличката като даваха по ТВ-то. Просто на мен ми се вижда малко мъничка, но ако и гостите не са много не мисля, че е проблем. А там мисля, че работи и тази сватбоводеща с дълги прошарени коси от "Такъв е животът - Сватбата". Ако е тя наистина говори прекрасно и ти идва да се разплачеш докато я слушаш.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: март 12, 2008, 11:39:02 »

аз говорех именно за тази сватбоводеща *THUMBS*прекрасна мила лъчезарна и много свестен човек още ме е яд че не ни ожени тя  angry
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines