Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 13:11:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отношението към бременните  (Прочетена 11395 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: август 31, 2009, 12:32:15 »

веднъж бях при джи пито, чакам си аз на опашката, заедно с бабичкит и дядовците, които са преди мен; аз бях за болинчен и бях говорила с док преди това по гсма;

когато излезна пациента, той ме видя и викна моето име, да влезна...; междувременно, още докато чаках, на опашката, последна, имаше и други хора след мен, се нареди едно много бременно момиче, никой не й направи мяст ода седне (аз по принцип никога не сядам и си стоях права, та нямаше как да й направя място);

влизам аз в кабинета на док (по принцип се познаваме, тъй като той е семейството му са семейни приятели на родителите ми);

аз веднага му казвам, докторе, отвън има една много бременна жена, стои права и чака, прегледая я преди мен...

при което сестрата веднага отвори вратата и каза: бременното момиче да влезне...

та се оказа, че тя е няколко дни преди раждане ...

и друг път съм правила път на бременн жени, ако сме на опашка, гледам да осигурявам повече пространство ... и пр...

но малко са хората, които изобщо се съобразяват с тях, но има и такива...виждала съм, но малко...
Активен
Peteto23
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 06, 2009, 10:06:20 »

Аз съм в седмия месец и до сега,никой не ми е станал в нито едно превозно средство,нито ме е пуснал преди него на опашката.Даже един път бях в пощата да си платя сметйите,нестига,че чаках 30мин.права,ами като ми доиде моя ред най нахално ми затвориха врата и ми казаха ,че са обена почивка.
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 18, 2010, 16:11:40 »

Сега я виждам тази тема  smile
Аз не че много ще напиша, но положтелен ми е поста с две думи.
Пролича ми повече сега като бях в Бг и аз дори не бях свикнала още , че хората ме забелязват и виждат че съмн бременна. Доста често в магазините като обикаляхме за подаръци с мъжа ми продавачите ме караха да седна. Радваха ми се по улицата и въобще много внимание от непознати, което малко ме смущаваше, защото както казах не бях свиканала, че ме виждат и че ми личи. Сега вече тук в Албания, където всяка 5та жена е бременна също много ми се радват, но те са такива, на всяка бременна се радват и на всяко малко дете. Не ми се е налагало да се возя в градски транспорт.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 21, 2010, 17:32:37 »

Изчетох темата и реших и аз да споделя моя опит не като бременна, защото никога не съм била, а като човек, който винаги гледа да отстъпи, когато види бременна жена. Страшно много мразя ужасната липса на възпитание у хората, особено в градския транспорт. Няма да забравя как преди години се возих в градския транспорт и на една от спирките се качи една бременна жена с майка си предполагам, защото беше доста по-възрастна от нея. Както може да се очаква, много хора отвърнаха поглед и се направиха, че не я виждат, сакън да не се наложи да станат. Аз обаче много мразя това бай ганьовско отношение, не мога да си представя да си толкова дребна душа да не отсъпиш място на жена, която носи дете. Изчаках жената да се доближи до мен и й предложих да седне. Тя не каза и дума, супер намусена, хвърли ми високомерен поглед и седна, а другата ме избута настрани, за да застане до нея и изкоментира как крайно време било да стана, а не да гледам и да се чудя.  Oh my ... Направо ченето ми увисна. И такъв поглед ми хвърли, че все едно съм й изяла закуската. Не ме разбирайте погрешно, не държа да ми благодарят, но такива коментари...  shok Не само неблагодарност, но и чувство, че всеки ти е длъжен само защото си бременна. Оттогава уважавам страшно много бременните жени, които не се представят като жертви при всеки удобен момент и съм решила когато аз забременея да бъда една от тях!  smile
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines