Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 08:39:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Велико Търново  (Прочетена 161720 пъти)
 
sestri4kata
Ентусиаст
**
Публикации: 86


« Отговор #225 -: март 08, 2009, 13:39:14 »

 give_rose ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ДАМИ *YAHOO*ЖЕЛАЯ ВИ ЦЯЛОТО ЩАСТИЕ ДА ВИ СЕ СТОВАРИ НА ГЛАВАТА,ДА БЪДЕТЕ МНОГО ОБИЧАНИ И ДА ОБИЧАТЕ И РАЗДАВАТЕ ТОПЛИНА И НЕЖНОСТ ПО СВЕТА
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: март 08, 2009, 21:32:55 »

 :)честит празник на всички женички,живи и здрави,и много обичани smile
Sisonik ние щте сме на Калоянова крепост на Арбанаси,много е красиво там има сайт ако искаш разгледаи http://kaloianovakrepost.com/wordpress/?page_id=2   smile danceg
Активен
sisonik
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: март 09, 2009, 09:40:32 »

mi6kata_85 поздравления за избора  Bravo Много е хубаво там! В агенцията ни показаха видео материал на украси в този ресторант  smile А как са цените там?
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: март 09, 2009, 10:52:00 »

 smile Ами до колкото съм информирана цените са като на другите места..е зависи какво меню ще си избереш де, но започват от около 36лв. и нагоре.Офертата не е пред мен в момента, за да ти кажа и цените за другите услуги. smile
Активен
sisonik
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: март 09, 2009, 13:42:19 »

mi6kata_85 според мен до 40 лв. си е прилично, но и ти си права, че си зависи и какво ти се включва в тази цена. Нашият куверт е 33 лв. и според мен това, което включва е достатъчно.
Активен
sestri4kata
Ентусиаст
**
Публикации: 86


« Отговор #230 -: март 09, 2009, 17:21:51 »

Изборът ви е просо чудесен-никога не съм влизала в Калоянова крепост,но изглежда толкова внушително Bravo
Гледам,че има доста от нас които са се ориентирали за Арбанаси,та исках да ви питам момичета ,как стои въпросът при вас с гражданския брак(по-точно изнесения ритуал) на Арбанаси.Нали нямат ритуална зала и ми казаха,че се прави изнесен ритуал в самия ресторант.Та днес попаднах на проблем в това отношение,защото отидох да се запиша,а госпожата там(секретарката мисля че беше)ми обясни че не може да ми обещае нищо за ритуала.Ставаше въпрос за събота и неделя по принцип.Каза ми че тя работи само от понеделник до петък и тази година категорично е отказала да провежда ритуалите през почивните дни ,тъй като никой не и плаща за това. shok Направо останах леко казано ВТРЕЩЕНА,защото нищо не е сигурно :'(Поискали от Велико Търново да им отпуснат човек за почивните дни,но за сега им били отказали.Охх направо не знам какво ще става,сега натръни и ако няма кой да извършва ритуала.... cray cray cray А вариантът да ходим като мишки да разписваме двамата  и после на самия ден да се правим че се женим пак.....е такива циркове чак толкоз...
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: март 09, 2009, 20:07:51 »

Това ми се струва меко казано абсурдно. Как така не извършват ритуалите в събота и неделя  Oh my ..., че то хората по принцип през тези дни се женят, рядко някои прави сватба през седмицата. Ако положението наистина е такова, надали дълго ще остане така, в крайна сметка не може да принуждават хората да се подписват предварително през седмицата.
Активен
sestri4kata
Ентусиаст
**
Публикации: 86


« Отговор #232 -: март 09, 2009, 20:58:02 »

Ох надявам се наистина положението да не остане такова,защото наистина кой се жени през седмицата и е доста тъпо да не е уреден въпросът с почивните дни angry Притеснява ме и този факт да не се позабавят с решението си как ще става дефакто ритуала.Но не смея и да си мисля за този вариат че направо косата ми настръхва Oh my ....Особено че е неприемливо селище с толкова силно изразен туризъм да няма кой да извършва тези неща,направо безобразие,нямам думи tazran bqsnasym
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: март 09, 2009, 21:50:20 »

sestri4kata а защо веднага не отидеш в търново да обясниш какъв е проблема и да питаш дали може търновските служители да извършат изнесен ритуал, пък може и да се обадиш по телефона да не се разкарваш напразно
 знаеш ли може и да може, пробвай
те там и се вземат малко в повечко на сериозно от колкото трябва, направо ме разби там дамата като ме изгледа страшно и почна да ми обеснява как се изнасяла книгата от общината не било толкова просто  Oh my ... дрън дрън, на колко сватби до сега са я изнасяли, че за моята ли няма да я изнесат
Активен
sestri4kata
Ентусиаст
**
Публикации: 86


« Отговор #234 -: март 10, 2009, 00:07:02 »

Ами да миличка и ти си права,какво изобщо се занимавам с тези от Арбанаси ами направо ще си ида до Съвета и там ще се разбера направо с тях,ако я чакам знам ли я каква ще излезе накрая,да вземе да няма подходящ час и после да си скубя косата от яд.То това вече бива ама чак не мога да го повярвам,в кой век живеем *crazy*Имате ли някаква представа дали ако идва длъжностно лице от Велико Търново до Арбанаси дали трябва ние да му осигурим транспорт и да плащаме такса някаква допълнително?Сигурно ще трябва ,ама ми стана интересно blush
А и вече мога официално да се похваля че капарирахме ресторанта-ще сме на Арбанаси Палас,отказах се от китната лятна градина на "Българка",толкова беше красиво там просто като приказка,ама ако се развали времето трябваше да се тъпчем в механичката вътре...Пък и ние нали мислим да се вихрим по дансинга,да вием кръшни хора,нямаше да имаме достатъчно терен  dance DANCE cap
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: март 10, 2009, 08:23:08 »

 :)Аз също се отказах от изнесен ритуал,дори формално няма да има такъв в ресторанта.За да си нямам главоболия реших да сключим първо граждански в Горна Оряховица,после църква пак в Горна Оряховица и накрая в ресторанта.Е аз съм от Горна де за това и там ще бъде.Запазила съм си час за навсякъде и си ми е спокойно вече.....е само изборите чакам да измъдрят ама каквото стане в крайна сметка,каквото ми е писано това ще се случи.. girl_wink
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: март 10, 2009, 08:29:19 »

sestri4kata ака ти правят изнесен ритуал от Община В. Търново, вие трябва да им осигурите транспорта. Не съм сигурна точно така ли беше, но на ритуала освен длъжностното лице присъстват и двама музиканти с цигулка и йоника и държат младоженците да им осигурят транспорта. Другото, което се прави е да се подаде молба до кмета да разреши ритуала да се извърши извън обредната зала. На нас ни дадоха един празен лист и ни викат пишете, трябвало да изтъкнем уважителна причина, защо искаме ритуала да е изнесен, чи въпросната книга, за която писах там не можело да се изнася от там за щяло и нещяло. И ние с милото се спогледахме ми кво да пишем, ние като не сме очаквали не се бяхме подготвили. И той направо пита какво най-често пишат и тя каза и ние написахме, че не сме от Търново и гостите ни са от различни краища на България и не познават местоположението на различните институции и града и така. Успех good
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: март 10, 2009, 12:58:10 »

 smile Sestri4kata а коя е вашата дата? smile
Активен
sestri4kata
Ентусиаст
**
Публикации: 86


« Отговор #238 -: март 10, 2009, 13:55:57 »

Ние ще сме на 12 юли ,след неколкократни промени в крайна сметка това е окон4ателната дата на СЪБИТИЕТО. yahoo
Ох точно поради тази причина с обясненията ми казаха че по-лесно ще е направо в Арбанаси,ама то и там сега с тези неразбории,ама няма как ще се пише обяснение  *THUMBS*Ама и двамата ли трябва да ходим в Съвета да пишем,че мойто слънце не е в страната? shok Между другото какви документи ще ми искат като отида да се запиша?Ще искат ли копия от личните карти на кумовете,защото още не сме ги поканили ?
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: март 10, 2009, 14:05:05 »

sestri4kata, копията от личните карти на кумовете ги искат около една седмица преди сватбата good. Аз се изтупах сама в съвета, доколкото си спомням никакви документи не са ми искали, само записах датата и часа и това беше. По принцип трябва да се попълнят едни декларации от двамата младоженци, но аз както казах бях сама и ми казаха до един месец да се явим заедно с мъжа.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines