Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 08:42:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Велико Търново  (Прочетена 161741 пъти)
 
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: февруари 25, 2009, 09:56:34 »

Момичета, искам да попитам всички, които вече са се женили и тези, които вече са организирали всичко за времето. В смисъл как си разпределихте времето между съвета, църквата и рестората. Късно ли е ако го направя 5-6-7 в ресторанта? И друг въпрос имам за гражданския ритуал в Търново. Някой знае ли колко пари е ако се направи в гражданското и колко пари е ако е изнесен ритуал и съответно за изнесен ритуал какво ми е необходимо? А също възможно ли е при изнесен ритуал първо да се мине през църквата а после ритуалът да се проведе в ресторанта?
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: февруари 25, 2009, 10:24:10 »

Мацка, според мен ако си запазиш тези часове (5-6-7), ще трябва малко да потичате между институциите  pardon. Имай предвид, че след гражданското ще има едни дълги поздравления от гостите, а ако са ти и много гостите, това ще се проточи доста, късмети ще хвърляш, ще черпите с бонбони, може да направи някоя снимчица фотографът. А и мисля, че се поднасят цветя на паметника на Майка България. После докато отидете до катедралата, докато се натуткат всичките гости, после пък след венчавката ще има фотосесия и т.н и т.н. Все пак, прецени си. Аз в гражданското съм от 14 ч., в църватата - от 15:30 и в ресторанта - 17 ч. Мен се убиха да ми казват, че било по никое време, но след като бях на една сватба, където си очупихме краката от бързане, не, не мисля, че са ми зле така часовете. За гражданския ритуал мога само да ти кажа, че струва 74 лв. засега. А за изнесен ритуал никаква идея нямам, по-добре питай на място, те ще ти обяснят даже повече от добре. А за последния ти въпрос - по закон уж не може да се мине първо през църквата, но в една от агенциите ми казаха, че понеже си ги познават в църквата и не е никакъв проблем това нещо. Предполагам, че при всички агенции е така. Но аз пак да кажа - питай изрично. Хайде, приятен ден и дано съм ти била полезна good.
Активен
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #167 -: февруари 25, 2009, 10:24:25 »

Според мен тези часове, които си определила 5-6-7 са идеални. Все пак по-добре да имате повече, време отколкото цялата организация до влизането в ресторанта да премине в непрестанно юркане и надбягване от Общината до църквата  и после до ресторанта. Аз даже след църквата съм си оставила час и половина време, за да може спокойно да се направят снимки с всеки, който иска и да се пристигне спокойно в ресторанта, за да може и там ритуала по посрещането да премине спокойно и както трябва. На сватбата на братовчедка ми, която беше бременна от бързане да не закъснеят за общината, после за църквта, като влезе в ресторанта до като я посрещаше свекървата едва не припадна, взе да и се вие свят. Така, че по-добре да имаш повече време.
По въпроса за църквата преди Общината, зная, че практикат е в деня преди сватбата се подписва, а в деня на сватабата се минава първо през църквата , така се позволява и изнесеният ритуал, защото не можело да се изнася от Общината някаква главан книга, която не знам точно каква е, но така ми обясниха.
« Последна редакция: февруари 25, 2009, 10:28:07 от tera4 » Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: февруари 25, 2009, 11:09:53 »

Енигма беше много полезна, както винаги до сега good направо си златна
Тера благодаря и на теб smile
твоето разпределение на времето звучи наистина добре
това за ритуала изнесения и аз съм го чувала, че ако си с агенция, можеш първо през църквата да минеш, после да направиш ритуала в ресторанта
проблема при мен е че аз не мога предварително да избера вариантите дали ще се ходи първо в гражданското или ще си наема агенция за да мина първо през църквата, а искам да запазя датата и часовете от сега
нямам идея как да постъпя
с агенцията ли да говоря първо? sad
ти за коя агенция си го чувала това?

« Последна редакция: февруари 25, 2009, 11:11:40 от anbibian » Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: февруари 25, 2009, 11:21:13 »

Енигма беше много полезна, както винаги до сега good направо си златна
Благодаря много give_rose! Мисля, че това ми го казаха от "Сиана". Наистина най-добре отиди до агенциите и попитай, те като те грабнат и няма да те оставят tease. Ще те информират от край до край. Поне за това пари не искат, така че си питай спокойно good.
Аз знаеш ли какво се сетих, защо не им изпратиш запитване по e-mail - http://siana.bg/?go=contacts. И това е идея smile.
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: февруари 25, 2009, 11:23:42 »

А супер - за запитването.
И аз за Сияна го чух това, значи информацията ни е точна щом и двете сме го чували smile
Къде им беше на тях офиса, че беше до хотел Етър, ама някой спомена, че се е преместил?
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: февруари 25, 2009, 11:32:56 »

Да, аз бях писала преди. Вече са на адрес "Магистрална" №3 (точно срещу нас crazy). Намира се срещу Езикова гимназия. Оф, че съм куха лейка, то на този линк, който ти пратих преди малко, най-отгоре има карта на мястото insane
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: февруари 25, 2009, 12:34:42 »

кухата лейка съм аз че не гледам преди да питам  DANCE
Активен
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #173 -: февруари 25, 2009, 15:01:01 »

Момичета, във всяка агенция ще ви предложат тази услуга. Но ако сте решили да си организирате тържеството без агенция, просот записвате час в общината за петък, отивате с кумувете подписвате, в събота се жените първо в църквата, после ангажирате, било водеща от агенция по изнесени ритуали, било от общината жената, която води ритуалите за в ресторанта и всичко е ок
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: февруари 25, 2009, 15:30:03 »

ама аз не искам да подписвам предварително
искам всичко на куп  pardon
Активен
thomson
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #175 -: февруари 25, 2009, 19:45:30 »

Момичета имам една щура идея за шаферки :girlhide:какво мислите прието ли е и да не ме звемат за луда pardon
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: февруари 25, 2009, 20:07:21 »

anbibian, според мен не можеш да раешиш как да разпределиш часовете преди да знаеш със сигурност в кой ресторант ще сте и дали гражданския ритуал ще е в ресторанта или в гражданското. Не е едно и също да сте в хотел Янтра (който е близо до църквата) и гражданския ви ритуал да е там, и да сте примерно в Етъра (който е доста по-далече от църквата) и отделно да трябва да минавате през общината за ритуала. Истината е че докъто не си резервираш ресторант не можеш да решиш как да е организацията по часове. Относно това дали може първо да сте в църквата. Може-ние така направихме.Когато влязохме в църквата никои не ни е питал дали сме с агенция, така че не мисля че това не е от значение. Въобще преди самата венчавка нищо не са ни питали, нито са ни искали акт за граждански брак. Но те предупреждавам, че в църквата, когато ги питаш ти казват, че не може да ви ви венчаят без граждански брак. Относно изнесения ритуал не си спомнчм дали беше по-скъпо от обикновения, дори и да е, сумата не е голяма. За изнесения ритуал не е нужно нищо по-специално в сравнение с обикновения. Единствено се подава една молба до кмета, но като отидете да питате, там ще ви обяснят всичко.
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: февруари 25, 2009, 20:17:10 »

aurora, моята кума имаше на сватбата си шаферки и не мисля, че някои я сметна за луда. Така че щом искаш да имаш шаферки-направи го. Това си е твоята сватба. Пък и това не е нещо невероятно необичайно и странно.
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: февруари 26, 2009, 00:46:37 »

apolo12 нашият Ди джей се казва Данчо - много сме доволни от него.Човека пуска каквото му кажеш и умее да вдиг аградуса на настроението.Незнам дали е този ,на който имаш телефона,но едва ли във ВТ има няколко ДиДжея Данчовци.
Имам въпросче за ди джея. Разбрах, че е същия ди джей, за който си помислих, така де знам го от времето, когато учех в Търново от дискотеките, но не съм ходила на сватба, която е водил. Сам ли работи? В смисъл моята идея е ако може да мина без водеща. Друго, което ме тормози сега е че аз искам да пуска музиката, която ние харесваме, а не каквото му кефне.
Гледах скоро едно двд на сватба, не ми хареса музикалния фон, но предполагам ако им кажа ще ми го сменят, как мислите?
Аврора ти избра ли ди джей?
« Последна редакция: февруари 26, 2009, 00:49:37 от anbibian » Активен
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #179 -: февруари 26, 2009, 09:10:16 »

Аз съм била на сватба на въпросният ди джей. Работи сам и се опитва да прави нещо като ритуали, но гласа му е доста груб и дебел /нищо против момчето, но просто не всеки може да се справи със всичко/ и на места не се разбира какво казва. Освен това булката беше го предупредила, без чалга, а той като пусна някакъв кючек Изтървахме коня, направо развали настроението на младоженците и се оправда, че някой от гостите го бил поискал. Вярно, че и желанията на гостите трябва да се изпълняват, но все пак той е човека, който да подбере музиката, така, че и двете страни да са доволни. А и нещо което аз изобщо не харесвам, някакви тъпи изказвания не на място, абе с една дума на мен не ми хареса, но който се спре на него в предварителният разговор може да наблегне на всички свои изисквания.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines