Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 12:32:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Велико Търново  (Прочетена 161909 пъти)
 
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: февруари 13, 2009, 16:10:17 »

а няма ли начин да се наеме украсата, особено калъфите за столовете?
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: февруари 13, 2009, 16:10:30 »

Marri,ще ти отговоря за роклята в раздела за булченските рокли, защото така или иначе сигурно ще ми преместят поста там.
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: февруари 13, 2009, 16:33:30 »

Marri, радвам се че ти харесва украсата, дано  и твоята украса да се получи като в мечтите ти. ресторант Янтра е много хубав и сигурно и с по-малко пари ще го украсиш впечатляващо. Недей да смяташ, че не могат да се дадат и по малко пари и пак да се получи желания резултат. В Янтра обстановката е друга и според тази обстановка ще решиш в какви цветове ще е сватбата, какви цветя ще са подходящи, могат да се направят и по- малки икебани и с по-евтини цветя ( а както знаем всички цветя са красиви и придават изисканост), можеш да сложиш повече свещи например. Има много варианти, хората, който разбират от това ше те посъветват. Ти ще им кажеш с какъв бюджет разполагаш и в неговите рамки те ще направят възможно най-доброто. Парите на са най-решаващия фактор, а въображението. на мен в агенцията ми показваха снимки от сватба в хотел Янтра, на която само цветята са стрували 7000 лв. Парите, които аз съм дала са нищо в сравнение с това и както виждаш пак е хубаво  smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: февруари 13, 2009, 16:41:59 »

И аз съм на това мнение, че парите не са решаващи, обаче в началото е малко стряскащо, има много неща да се закупят и организират и искаш да е възможно най-доброто и така. Ще се справим някак smile.
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: февруари 13, 2009, 16:45:32 »

anbibian, калъфите за столовете, както и всичко друго е наето, това са цените за наема. Единствено цветята и свещите не са "втора употреба"  smile. Даже и вазите за цветята по принцип се наемат( на нас ни бяха бонус). В агенцията ми предложиха и свещник, който е като стъклена чаша и е пълен с шарени топчици вътре. Когато свеща свети се получават шарени отблясъци и е много красиво. Ние не сложихме такива, защото щеше да стане много претрупано, но е много добра идея за по-малък бюджет, поне на мен ми хареса. Мисля, че наема на свещника беше 5 лв. за брой, предполагам това включва и свеща, която гори вътре. единствено трябва да се внимава, като се наредят масите да не се получи така, че свещника да не се вижда от наредените по масата бутилки.
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: февруари 13, 2009, 17:00:39 »

Вярно си е че в началото е стряскащо и ти се иска всичко най-скъпо и хубаво да имаш. Но ще видиш че като мине сватбата ще ти се струва, че твоята свтба е била най-хубавата и ще се чудиш на ума на другите, които са дали много повече пари, а ти с по-малко си направила по-хубава сватба smile. Когато човек се подготвя си мисли че най-важното е роклята, ресторанта, украсата ( и естествено това е от значение), но в самия ден ще разбереш, че щастието ти зависи от много други неща които ще се случат или няма да се случат и повечето то тях не са свързани с това колко пари си дала за свтбата. Успех и не се тормози за нищо, подготовката на сватбата трябва да те прави щастлива, а не да те притеснява, защото свтбата продължава само няколко часа и всичко ти е като в сън, а подготовката те радва няколко месеца и повече неща помниш от нея  smile
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: февруари 13, 2009, 17:48:26 »

Inn100,по въпроса ти за агенцията сигурно си прочела, че аз ползвах Сиана, от която съм много доволна. За другите нищо не мога да коментирам. По отношение на ресторант, който да ти препоръчам, ние бяхме в зала Плиска на Интерхотела. От всичко там останах много доволна, като изкллючим, че имаше няколко недоопечени пържоли и че сервитьорите накрая си прибраха няколко бутилки ракия smile (но нека пиинат и те за наше здраве в крайна сметака). Но това са бели кахъри, особено като се има в предвид че почти по същото време президента даваше коктейл в другия ресторант на хотела, така че според мен хората се справиха на ниво, като се има в предвид, че този ден наистина беше много напрегнат за тях. По време на подготовката съм се обаждала много пъти до хотела и много пъти съм ходила и винаги са се държали мило с мен и са ми обръщали внимание, така че като цяло съм доста доволна. Иначе при избора си на ресторант според мен трябва да се съобразиш главно с 3 неща - колко пари можеш да дадеш и колко хора ще сте, а също и дали имате гости от други градове на които ще плащате преспиването. Ако искаш питай нещо по-конкретно за да ти дадем по-подробна информация, защото предполагам и доста неща вече знаеш от форума, а и от самите ресторанти, ако си ходила.
Активен
thomson
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #112 -: февруари 15, 2009, 19:16:02 »

Да се влюча и аз във вашата тема ,относно агенция Сияна аз също чух много добри неща за видето и фото услугите...Относно украсата аз също съм малко с по развинтена фантазия Girl_hide,но съм си наела всичко от различни места ,но аз прибягнах към услуги на сватбен агент blush защото всички много разбират и много се месят... наема на калъфите за столове варира от 10-25 лв според това каква материя го искаш (проверено).Интересно че всички бивши булки с които говорих ми казват едно и също нещо СВАТБАТА  ТИ Я ПРАВИ ЗАВИСИ ОТ НАСТРОЕНИЕТО НА ХОРАТА ,А ТОВА НАСТРОЕНИЕ  ЗАВИСИ ОТ МУЗИКАТА....последната булка с която говорих ми разказа как не е станала по време на цялата сватба  пускали се песни от рода стари градски "абба" и от този сорт diablo
Не мога да си представя че на сватбата си няма да се забавлявам ужас...ако попаднеш на някой beating
Ина ако говориш за тази агенция която има офис в един гараж до полицията и е от Горна Оряховица по добре недей да я предлагаш отзивите за там за направо плашевни shok  доколкото е вярно sad...
« Последна редакция: февруари 15, 2009, 19:20:34 от aurora » Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: февруари 15, 2009, 19:36:46 »

aurora, тази цена за калъфите за столовете от коя агенция са ти я казали. На мен ми се струва страшно скъпо. На моята сватба бяха увити в калъфи над 100 стола. Не си спомням точно колко ни струваше това, но щях да запомня, ако е било над 1000 лв. Възможно ли е цената да се е вдигнала толкова много за няколко месеца.
Активен
apolo12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Това което не те убива те прави по силен


« Отговор #114 -: февруари 15, 2009, 19:43:38 »

 Здравейте и от мен ,питам всички екс булки ????Вие подарявахте ли на гостите си от малки подарачета?И  моля да ме насочите какво трябва да бъде?
И като чета какви цени ви предлагат за нощувките в хотелите ме заболява главата diablo има и други варианти моята сватба е на Арбанаси и хотела е чисто нов но не говорим за тези цени  shok менюто ми е сравнително около тази цена 35 лв  украсата   в ресторанта и на терасата за подписването ,дисководещ и водеща камера и фотограф ми излезе 1200 лв, имам екибани от живи цветя на всяка маса ,като масата ми е по 10 човека а на сватбената една голяма и най близките ще се закичват със живи цветя това ми излезе около 250 лв pleasantry
Незнам дали е скъпо  ли евтино но искам да ми е спокойно и за това от сега си ореждам всичко wedding
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: февруари 15, 2009, 20:54:13 »

apolo12, ще споделиш ли с нас точно в кой хотел на Арбанаси ще бъде свтбата и точно колко пари струва нощувката, за да можем да придобием по-конкретна представа.
По отношение на украсата от живи цветя мога да кажа, че много зависи от това колко икабани ще има на сватбата ти, колко ще са големи и от какви цветя ще са. Да се сравняват просто някакви цени е почти невъзможно, защото обикновено зад тези цени се крият съвсем различни неща като количество и качество Но трябва да призная, че цената от 250 лв. наистина е много ниска, като се има в предвид, че на мен само букета ми струваше 75 лв. Не отричам обаче че е  възможно едно и също нещо някъде да е много по-скъпо в сравнение с на друго място.
По отношение на подаръчетата за гостите ще ти кажа ние какво направихме. Струваше ми се абсурдно да двам пари за гибсови фигурки, които струват над 1 лв. на бройка и които поне според мен не са въобще оригинален подарък, а да си правя сама подаръчетата- нямах време. така че ние решихме така- избрахме си една от снимките, които фотографката ни направи на фотосесията и я занесохме в едно фото, където я обработиха и я направиха да изглежда като картичка. Сложихме снимките в пликове и ги раздадохме на гостите, когато минавахме по масите за наздравицата. Излезе ни евтино и освен това смятам, че е оригинално и няма по-добър спомен от една сватба от самите младоженци  smile
Активен
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #116 -: февруари 15, 2009, 22:20:25 »

Не мога да не се включа и аз по темата.
Aurora не знам от къде ти е информацията за въпросната агенция, обаче точно при тях проверих и обличането на столовете е 5 лв , а само гръб е 1,75. Притеснена съм от твоето изказване относно отзивите за тях, тъй като смятам от там да ангажирам водеща и DJ, тъй като имах възможност да гледам няколко техни сватби и много ми харесаха, начина по който работят. Само да вметна, че дансинга не остана и за миг празен и изобщо купона беше на MAX. Разбира се всеки си има мнение, както и не натрапвам своето на никого, но молбата ми е като изказваме мнение във форума то да бъде от личен опит, а не този казал това , другият онова. Все пак този форум е, за да си помогнем, а не да оплюваме или рекламираме някого.
Активен
ina100qnova
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #117 -: февруари 16, 2009, 14:12:13 »

Zdraveite,veche neznam kakvo za kogo da si mislja crazy...tuk vseki govori spored svoite vijdanija i svoite vpechatlenija.Proverih pochti navsjakade kakvo se predlaga i kakvi sa cenite.Ima frapantni razliki v cenoobrazuvaneto na vsichki firmi.Tazi vaprosnata agencija pod policijata mi predloji raznoobrazni variznti i za dekoracija i za DJ i za vodeshti.tear4 cenite ,koito mi predlojiha za oblichaneto na stolovete sa naistina 1.75lv za grab i 5.00lv za cjalostno oblichane.I az kato teb se doverjavam na poznati koito sa rabotili s tjah i sa dovolni.Nadjavam se i az da sam na sashtoto mnenie sled moja svatben den smile
Активен
thomson
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #118 -: февруари 16, 2009, 15:51:42 »

era4 аз съм съгласна с теб че форума не е за рекламиране ,а за споделяне но аз не рекламирам никой........във всичките ти публикации присъства мнението ти за въпросната агенция Bravo .Информацията я знам от хора които са работили с тях видео оператор който  ще снима нашата сватба ми показа сватба правена от тях.Това което ме озадачава е че ти ми казваш че дансинга е пълен през цялото време ,но това как го разбра като този запис е само 3 часа от общо 10 снимачни..нали ти е ясно че   се снима само акценти и това е мнение на видео оператора.Ние няма да имаме водеща и търсим DJ който да ни направи купона danceg и за това проучвам всичко в детайли.Разбери ме правилно аз те посъветвах за да не се ангажираш с мнение защото няма да е приятно ако не се получи така както го представяш blush .Нямам нищо против въпросната агенция даже смятам че е по добър вариант да се наеме DJ и там каквото ти е необходимо от тях.Защото мнението ми за сватбените салони където ти предлагат 6 в 1 ми се струва някак нереално.
Tani4ka_ за столовете  цената която ти дадох е за сватбената маса а ако обличаш цялата зала тогава цената е друга.Някъде около не знам точно но за места от които 4+5 са луксозни(имам предвид нашата маса и тази на родителите)150 лв говоря ти за цяло облекло и паднела по избор,другите няма да ги обличам girl_impossible
« Последна редакция: февруари 16, 2009, 15:55:00 от aurora » Активен
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #119 -: февруари 16, 2009, 18:18:51 »

Aurora права си за заснимането. Вярно е че се снимат акценти, ще имам едно наум. И все още имам време да помисля.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines