Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 08:27:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Велико Търново  (Прочетена 161603 пъти)
 
vannny_84
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 30, 2008, 10:36:34 »

Здравей Tani4ka_!Добре дошла в клуба на бъдещите булки.Моята сватба сащо ще е в Интерхотела в зала Плиска и съм наела агенция Сияна.За Интерхотела съм чувала само хубави неща,управителя ми се стори точен.Хареса ми,че след определените 5 часа за сватбата ,не те гонят ,а си плащаш по 50лв на час и не те карат да се намаля музиката.За агенция Сияна-мисля че ще се справят добре.
Кога е твоята сватба?Моята ще бъде на 13.09.Успех с организацията и пиши до къде си стигнала.
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 12, 2008, 10:26:34 »

Здрасти Vanny_84, моята сватба ще е на 21 септември, но понеже живеем в друг град ни е малко трудна организацията на сватбата. Приятелят ми е от Полски Тръмбеш и през няколко седмици ходим до Търново за няколко дни, свършваме възможно най-много неща и си тръгваме. За сега още нищо съществено не сме направили по организацията, но в края на седмицата ще се земем с това. Дали можеш да ми препоръчаш фризьорка и гримьорка, че като не съм то Търново и не знам към кого да се обърна.
Активен
vannny_84
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 14, 2008, 13:01:46 »

Здравей Tani4ka_.Аз също се чудя къде да си направя прическа и грим.Препоръчаха ми едно момче Стельо или нещо такова.Работел е преди в Гили,ако това ти говори нещо ,но сега си е направил салон до полицията.И аз не знам къде точно но ще разпитам.Иначе за грим нямам идея.Ако науча нещо ново ще пиша.Успех в организацията!
Активен
irenaivanova
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4


« Отговор #18 -: юли 28, 2008, 15:50:21 »

Здравейте
Ние се женим на 8.8.2008г. на Арбанаси и сме със сватбена агенция -"Менделсон"! Да чуя отзиви от болярски булки? Благодаря Ви момичета!
Има ли и други ентусиасти за 8.08.2008г. pleasantry
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 29, 2008, 11:20:41 »

Здравейте дами  girl_wink

До моят "прекрасен" ден има още мнооого, много време... Планували сме го за юни другата година, но тъй като ни се налага сватбата да я направим по средата между Варна и София, за да е възможно най-удобно за гостите ни, си избрахме Арбанаси. Проблемът, пред който се сблъсквам е породен от желанието ни сватбата да не е типичната ресторантска сватба с всичките традиции, ритуали и т.н.
Мечтаем си за градинско парти в двора на някоя голяма къща, която да наемем за целия ден. Искаме ритуала да е изнесен - т.е. да бъде там - сред зеленината, а не в някоя задушна ритуална зала.
Това, което ме тревожи е, че в нета не намерих подобен на моя случай и съм много дезориентирана. Ако можете дайте ми съвет, коя къща в Арбанаси би могла да побере 50-тина човека в двора си и е подходяща за целта? По какъв начин могат да се осигурят столове и маси, защото мисля, че фирмите за украса само декорират наличните, но не предлагат такива? Към коя сватбена агенция мога да се обърна за помощ с организацията на някои неща, защото живеем в София и ще е трудно да координираме всичко сами? И не на последно място - "Щастливеца" занимава ли се с кетъринг? И ако - не - можете ли да ми препоръчате фирма, която би се заела с това?
Благодаря Ви много!:)
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 18, 2009, 23:30:51 »

Здравейте, на мен също ми предстои сватба в Търново август 2009 има време, но се притеснявам от сега, тъй като живея в София, не разполагам с време, а ще си я организирам сама, така че всяка помощ е добре дошла smile Ако може да ме ориентирате в цените на кувертите да речем в ресторанта на хотел Янтра. Таничка препоръчай ми фотограф и видеозаснемане моля те. А къде сте си правили роклите и какви са цените в момента?
Активен
apolo12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Това което не те убива те прави по силен


« Отговор #21 -: януари 20, 2009, 00:38:10 »

Според мен най-големите майстори на сватби са от Велико Търново!За месец и половина присъствах на две сватби във Велико Търново.Това което ме впечатли че бяха наели една и съща агенция *db*и най-интересното беше,че двете булки го пазеха в тайна една от друга Girl_hide,но това се разбра на първата сватба.Интересно ми стана на следващата сватба,че тя нямаще нищо общо с първата.Браво на екипа!Най-големите майстори.... :wedding:Страхотен подбор на музика,а за сватбения агент какво да кажа,направо е фурия :judges:Момичета понеже съм си умница съм им запазила координатите Reading postman
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 20, 2009, 08:45:27 »

apolo12 за мен това си е чиста реклама.Не си и помисляй да пускаш координати в следващият си пост след като разбереш ,че не можеш да изпращаш много лични съобщения.
Активен
mechta
Любопитен
*
Публикации: 22



« Отговор #23 -: януари 22, 2009, 01:57:26 »

Здравейте
Ние се женим на 8.8.2008г. на Арбанаси и сме със сватбена агенция -"Менделсон"! Да чуя отзиви от болярски булки? Благодаря Ви момичета!
Има ли и други ентусиасти за 8.08.2008г. pleasantry

Не искам да те разтройвам, но аз бях на сватба на моя приятелка в Арбанаси...ресторант Люляците и водещата и беше от Менделсон. Беше нещо ужасно....правеше се на агентка и постоянно дирижираше кой какво да прави...на една гстенка и каза, че не можела да ръкомаха...и тя я насмете веднага....всичко беше супер префърцунено, само ги вкарва и изкарва младоженците от ресторанта...парви им там и подписване и посрещане  незнам си какво и само ги вкарваше и изкарваше. Ужас беше. Незнам как се казва, но е с черна дълга коса.
Активен
Tani4ka_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 24, 2009, 17:32:41 »

anbibian, съжалявам че ти отговарям след толкова време, но след като мина сватбата ми рядко влизам в този форум. Искам първо да ти кажа, че със съпруга ми също не живеем във Велико Търново и първоначално си мислех че ще ще е невъзможно да организираме свтбата от разстояние, но се оказа по-лесно  отколкото мислех, при това ние я подготвихме само за 3 месеца, а ти си започнала доста по-рано, но имай в предвид че колкото и от рано да започнеш с подгтовката пак страшно много от нещата се правят в последния момент, така че се подготви най-малко една седмица преди сватбата да си постоянно в Търново и да се занимаваш само с организацията на сватбата. Макар че всичко много зависи от това колко голяма ще е сватбата и колко големи са ти изискванията, а също така и дали ще си с агенция. Нашия видеооператор беше от агенция Сиана, казва се Атанас Симеонов, фотографката също я наехме чрез агенцията, казва се Йоана, много съм доволна и от двамата. По отношение на ковертите в хотел Янтра, когато им се обаждах лятото ми казаха че най-евтиното е около 30-40 лв, но имай в предвид че най-ефтиния вариант е възможно да не те удовлетвори, понеже включва много малко неща, така че цената на куврта е много относително нещо. Ние бяхме в Интерхотела и куверта ни беше 50 лв, като това беше един от най-скъпите варианти,най-ефтиния беше под 30 лв, но не ни удовлетворяваше въобще. Ако имаш други въпроси питай с удоволствие ще ти отговоря, аз самата имах голяма полза от чуждия опит когато подготвях моята сватба.
Активен
apolo12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Това което не те убива те прави по силен


« Отговор #25 -: януари 27, 2009, 16:03:27 »

 Здравейте на всички искам да попитам fiibi_bg какво значи това си жива реклама  O_Oаз не съм споменала нито едно име.Това че съм споделила не значи че рекламирам някого.....този форум е направен за мнения и коментари....рекламата е съвсем друго нещо smile....а и смятам че бих била полезна...в  днешно време информацията е най-голямото предимство което човек може да има Wink
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 27, 2009, 17:47:46 »

Моята сватба също ще бъде във Велико Търново на 30 май 2009 г. Ще се помъча да бъда полезна на тези, които им предстои да организират сватба там. Вчера ходих в общината да запиша час, ритуалът струва 74 лв. Венчавката в катедралата е 140 лв., като в тази сума се включва допускането на видеооператор и фотограф в църквата. Хубавото е, че има и хор. Тържеството ще бъде в ресторанта на хотел "Етър", като хората бяха много любезни с нас. Предоставиха ни ориентировъчно меню, като кувертът е около 20 лв. на човек. Имаше някаква допълнителна сума за внасяне на алкохол, ядки и мезета, но забравих колко беше. Мисля, че беше нещо от порядъка на 38 лв., ако сумата от кувертите примерно възлиза на 1200 лв. Тъй като имаме гости от други градове, питахме и за настаняването там. Отговориха ни, че двойна стая ще струва 50 лв. с намалението /иначе е 68 лв./. Показаха ни стаите, с нови мебели са, доста прилични. И така, дано съм била полезна Wink
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 27, 2009, 18:20:07 »

енигма благодаря много за информацията, моля те дръж ме в течение за организацията, ако искаш пиши на личния ако искаш тук smile ние ще ходим в търново в края на февруари да запазим ритуална зала и църква и евентуално ресторант. все още не сме се спрели на такъв
ползваш ли агенция?
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 27, 2009, 18:32:40 »

Каквото мога, ще помагам, защото е по-лесно като си информиран предварително, най-малкото да си направиш някакъв разчет на разходите. Мога да допълня още, че в катедралата искаха 40 лв. капаро и още 5 лв. за самите документи, които ти издават за венчавката. Остатъкът се плаща на самата сватба. Освен това трябва всички гости да имат свещи /естествено закупени от там/ и се прави дар за църквата бутилка олио и брашно. За гражданското парите се плащат на самия ден на сватбата или до седмица по-рано. Относно агенцията много се чудя да ти кажа честно, защото искат луди пари. Вярно, че ще ми помогнат страшно много в организацията и ще ми спестят тичането, но се утежнява доста бюджетът. Направо не знам. Сигурно ще ползвам, но не за всичко. Поне хубавото е, че предлагат освен пакети, така и отделни услуги. От агенциите дават разпечатка с оферти за пакетите и за цените им, така че можеш да пообиколиш и да си решиш.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 27, 2009, 20:20:11 »

¤ Enigma ¤ нашата сватба беше в хотел Етъра - много любезни и големи професионалисти.Хората просто знаят как се правят сватби.
Църковен брак - в катедралата.От мен съвет:платете още някой лев,но да има хор.Много са добри.
Агенцията - Болярка .Също съм много доволна.И двамата с милото не бяхме по това време във ВТ и хората ми свършиха абсолютно всичко.Видеото е много добро там.И роклята си взех оттам и хората до последно ме изчакваха как ще ми варират килограмите та да ми направят корекции.

Ако мога да помогна на някого с нещо - насреща съм.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines