Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 09:33:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Велико Търново  (Прочетена 161769 пъти)
 
apolo12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Това което не те убива те прави по силен


« Отговор #75 -: февруари 10, 2009, 20:03:04 »

Здравейте и от мен ...и аз се разочерована от изложението очаквах нещо по  :*свежо сега мисля да си направя една екскурзия  до Париж,Залцбург,Виена.....ми предложиха за 10 дена и ще обиколя сватбените магазини и ще си избера модел за роклята.Там си представям за какви цени става въпрос но моделите им ще са различни поне blum
Момичета използва ли се още оркестър при  извеждането на булката от дома и'.....аз лично незнам какво означава това diablo diablo diablo но някой"роднини"държат да се наеме shok shok shok....моля за разеснение angry
« Последна редакция: февруари 10, 2009, 22:43:48 от apolo12 » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #76 -: февруари 10, 2009, 21:02:34 »

 За съжаление както всяка година това изложение е провал. Защо ? Защото организаторите отново искат с него да си закърпят полугодишния бюджет. Това го казвам като фирма, към която е проявяван интерес в близкото минало за техническо обезпечение.
 Относно нуждата от оркестър при извеждане на булката - напълно излишен разход в нашето съвремие за по-креативни и съвременни хора. Нещата зависят все пак и от самата нагласа на младоженци и гости, място където се случва това - град, къща, блок и т.н.
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: февруари 11, 2009, 13:38:28 »

И аз не съм наясно много с традициите, но знам че младоженеца отива да вземе булката с оркестър, разбива врати или я купува от роднините, извежда я и се играят хора по улиците с оркестъра. Това обаче не съм го виждала от 10 години че и повече по сватби и лично аз също го смятам за излишно. Аз мисля милото да дойде да ме вземе само и да отидем да си направим фотосесия с фотографа преди да отидем в гражданското.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: февруари 11, 2009, 13:44:09 »

Момичета не съм от Търново, но за обичайте мога да кажа как са.Първо всички сватове се събират в младоженеца и се черпят, след това се тръгва от там и се взиматкумовете.Аз бях накарала мъжът ми да купи един букет за кумата, а за кума купихме една бъклица и я напълнихме с ракия.Като ги е взел им ги е подарил съответно нещата.След това всичкия народ идва у вас.Там вече се плаща за булката пак се черпят и се тръгва към съвета.
За оркестър всичко е строго индивидуално, ние нямахме, но всеки си знае.
За купуването беше много весело и да кажа много смешно през цялото време.
Активен
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #79 -: февруари 11, 2009, 14:32:49 »

И аз да се включа относно оркестъра. Нали знаеш, колкото по-шумно толкова по-весело. Особено ако имате хора, които да играят с оркестър става по-тържествено. Зависи разбира се и от самата сватба: ако гостите са поканени направо в общината, няма нужда от оркестъра, ако сватбата обаче е традиционна т. е. цялата сватба тръгва от младоженеца отива за кумуве после за булка е хубаво да има оркестър.
Активен
thomson
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #80 -: февруари 12, 2009, 20:00:18 »

apolo12 не им позволявай  на "роднините" да ти се месят  beating как пък винаги се намира някой който да е компетентен.... blum Yes
Сватбата си е твоя и не позволявай на никого да ти казва какво да правиш,аз лично постъпих така....аз съм достатъчно пораснала за да мога преценя...успех girl_impossible
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: февруари 13, 2009, 09:16:39 »

Здравейте, момичета!
От вчера и аз вече съм в списъка с булките от Велико Търново danceg!
Моята сватба ще бъде в ресторанта на хотел Янтра. От там ми препоръчаха сватбена агенция "Сиана". Някой ходил ли е там?
Какви са ви впечатленията?
Някой организирал ли е сватба заедно с тях?
Моля споделете впечатленията си, сватбата ще е през май, така че трябва да се ориентирам бързичко в ситуацията girl_impossible
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: февруари 13, 2009, 09:52:47 »

Честито Bravo Аз бях на сватба организирана от Сияна миналата година, имам забележки само за водещата. Украсата на ресторанта беше великолепна, всичко беше много добре ораганизирано и снимките на младоженците станаха чудесни. Все още не съм виждала видеото, но очаквам скоро да го получа. Аз също мисля да наема от там видео и фотограф, за другите неща не съм мислила още.
Би ли споделила какво горе долу ще е менюто в ресторант Янтра, цена на куверта и нощувката ако гостите спят в хотела? А също как стоят нещата с внасянето на допълнителен алкохол? Аз все още не съм избрала ресторнт и това е един от вариантите ми.
Активен
tera4
Любопитен
*
Публикации: 44



« Отговор #83 -: февруари 13, 2009, 10:11:32 »

Marri помисли за водеща и DJ от друго място. Дори и от  ресторанта може да ти препоръчат някой, ако искаш ще ти пратя на лични телефони на моята водеща и DJ, гледах ги на една сватба и много ми харесаха. А за видео и фото добре си се ориентирала към Сиана
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: февруари 13, 2009, 10:15:46 »

И аз съм съгласна с Тера и за водещата и за ди джея. NO
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: февруари 13, 2009, 10:35:01 »

Благодаря за мненията за "Сиана", гледах техни снимки и ми харесаха, предполагам, че и за видеото ще е така, макар че аз държа най-вече на снимките. Надявах се водеща и Ди джей да наема от тях, но виждам че сте единодушни, така че няма да рискувам.
За украсата, предполагам че ще се справят.
Относно ресторанта, управителя ми се вижда свестен, засегна почти всички въпроси, които си бях отбелязала да му задам, без въобще да повдигам темата аз самата. Не ми хареса, това че трябва 00.00-00.30, да освобождаваме, тъй като моята сватба ще е вечерна. От друга страна обаче предложи по-ранно влизане, от рода на 17.30. Организирали са много сватби явно, имат опит. Относно цените изискването е минимално гарантиран куверт от 35 лв на човек. За допълнително внасяне може, но не сме уточнявали детайли, дали само за алкохол или само безалкохолно, меню в детайли не сме уточнявали, но стана ясно че едва ли 35 лв ще стигнат Wink. Предложи ми да направят тортата в тяхната кухня, каза че практикува ли така, ако желаем.
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: февруари 13, 2009, 11:04:23 »

Моля те дръж ме в течение относно нещата в Янтра. Аз съм се спряла на него и от гледна точка на това, че мои приятелки се жениха в два други ресторанта в града и искам да е по различно от техните сватби като обстановка.
Виж снимките на Таничка, тя беше писала, че е ползвала агенция Сияна. Аз ги разглеждах - много са хубави.
Активен
ina100qnova
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #87 -: февруари 13, 2009, 11:51:17 »

Здравейте,
и моят ред дойде да сключа брак във Велико Търново.Изчетох почти всички мнения,във форума и сам на крастопът,с кого да работя за моята сватба...
 Миналата година бях на една сватба в хотел Янтра и водещ и DJ бяха от една агенция,която е малко под полицията във В.Търново-бяха страхотни.Не сям очаквала ,че толкова весело може да бъде,и същевременно да не се изпуснат никой от традиционните ритуали.Говорих с тях по телефона и ми казаха че се занимавали и с украси-били парти агенция.Дайте мнение ,савети или препораки както за ресторанта така и за агенцията...
Благодаря предварително  Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: февруари 13, 2009, 12:03:16 »

Anbibian, би ли ми изпратила линк към тези снимки, нещо не мога да ги открия blush
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: февруари 13, 2009, 12:15:07 »

http://album.svatbata.bg/yosifovi
ето го smile
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines