Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 11:42:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вино и качествен алкохол за сватбата!!! - част 2  (Прочетена 156351 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: май 01, 2012, 17:34:38 »

Много ми е трудно да преценя колко алкохол ще ни трябва... По бутилка вино на човек ли се смята? Възможно ли е някой да изпие 2 бутилки (за 5-6 часа)  star look Hmmm
По принцип масово се смята по половин бутилка на човек, не бих ти препоръчала да ги смяташ по две на гост  smile smile smile
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #451 -: май 08, 2012, 15:11:59 »

Момичета ние сега смятаме алкохола за сватбата - смятам ги на маси, общо са 16 маси , 90 госта ( според мен ще станат 80 накрая)
32 бут ракия по 0.7 мл
16 бут уиски по 0.7 мл
16 бут водка по 0.7 мл
32 бут бяло вино по 0.75 мл
16 бут червено вино по 0.75 мл
Минерална вода 100 бут по 1.5 л
Фанта - 16 бут по 2 л
Кока Кола - 16 бут по 2 л
Тоник - 1 бут по 2 л
Натурален сок - 32 л
Много ли ви се струва?   smile
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: май 08, 2012, 15:21:15 »

А откъде си купихте алкохола и безалкохолните? Говоря за момичетата от София. Аз и без това ще платя такса алкохол, защото държим да си внесем 27- годишната ракия и държим на определено вино. Поне и другото да го купим на сносни цени. Видях само една борса sid, цитирана по-рано, която е към Връбница. Нещо удобно до Дървеница търся.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #453 -: май 08, 2012, 15:30:39 »

Водата толкова много ще се изпие ли? За всеки гост се пада към литър и половина + безалкохолно. Замислих се и аз дали толкова много ще трябва да поръчам.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #454 -: май 08, 2012, 15:48:00 »

Въпроса за борсите и мен ме интересува  pardon
Много ми харесват рекламите на вината на Вила Ямбол  danceg А вината хубави ли са им? Търсих да видя кой им е търговския представител, но не можах да намеря...
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #455 -: май 08, 2012, 15:48:08 »

Според мен алкохола ни е много, искам да питам и за мнения още  smile
За София - можеш да ги купиш от Метро, Аванти или от някоя борса. smile
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #456 -: май 08, 2012, 15:58:32 »

Водата се пие най-много! На нас ни останаха много безалкохолни и един стек вода, а вода бяхме поръчали доста, за да си остане и за нас, а безалкохолни връщахме. Изпи се ракията (15 литра), водката (5 литра) и цялата бира (60 малки бутилки). За 100 човека стигнаха 20 литра бяло вино и 5 литра червено. Но не знам коректно ли е, защото от ресторанта не бяха налели виното в канички, а в бутилки от "Керацуда" за 2 лв., което за мен си беше гаф! А в каничките - ракията. Това обаче беше забелязано твърде късно, а виното беше домашно мелнишко, никак не евтино, а изглеждаше, че пият ужасно... В следствие на което повечето наблегнали на ракията, чак към 12 майка ми видяла какво се е случило и като разбрали какво е виното се отвориха на него, но късно...
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: май 08, 2012, 16:05:05 »

Кристи, колко вода се изпи при вас?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: май 08, 2012, 16:19:28 »

аз мисля да наблегна на водата и бирата, забелязала съм че се изпива, на която и сватба да съм била.
ще купим всичко от Метро, като марката на бирата и водата ще избираме според това какво е на по-добра цена ( без да е некачествено, разбира се) . Не за друго, ами там всичко ни е на едно място и не е далеч, а и ако имаме късмет, понякога има и читави промоции.
Цуци, аз бих намалила малко бялото вино и уискито. smile
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: май 08, 2012, 16:21:11 »

Да ти кажа не помня колко беше... знам, че си говорихме, че май прекалихме, ама си казахме, тя за нас ще си остане. Само младоженеца изпи около 10 шишенца без бъзик, ама той даже не седна на масата, скъса се от танци и вода, аз пих само вода - може би 4-5 шишета, едната шаферка каза че е пила само вода - 5 шишета... Остана много кола, фанта... Поизпи се и газираната вода. Моя опит показва - яко вода се пие. Който пиеше ракия - пиеше и вода.

На нашата маса се пи само вода, младоженците и кумовете ако сме изпили общо 2 чаши вино - те пък на! Не се докоснахме до храната, така че с малко отклонение съвет - обилна закуска, ние вечерта си взехме по един голям дюнер, сутринта го преглъщах със зор, обаче добре че си поставих за цел да ям - после не сложих хапка в устата си, не от притеснения - нямаше грам такова, от нямане на време беше!
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #460 -: май 08, 2012, 16:24:09 »

Аз също мисля, че безалкохолните са ни много. На една маса уиски, водка, ракия, бяло и червено вино става много. Ще купим 5 бут уиски, които иска ще поръчва да ми го сипват в чаша. То няма да има място на масите  Wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: май 11, 2012, 07:38:12 »

Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines