Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 03:01:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сексът по време на бременност и след раждането на децата!  (Прочетена 38761 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: май 23, 2007, 16:04:23 »

Грижата за децата е физически и емоционално доста изтощително занимание. Ако не ви лишават от сън или интимност, то със сигурност ви лишават от романтичните вечери, уикендите, прекарани надалеч с шумна компания, от спонтанния секс на различни места.

Но нека да не бъдем толкова черногледи. Много семейни психолози смятат, че може да имате и двете – и деца, и пълноценен секс.

 Три причини, поради които огънят в отношенията угасва, след като се появят децата:
 

- Трудно превключвате от ролята си на майка в роля на любовница. Всички промени започват от там – промяна в отношението  ви към партньора. По-добре се наричайте с “коте” или “мило”, отколкото с  – “мама” или “тати”

- Приемате всичко за даденост – Зарязвате ли всичко, което правите, щом се върне съпругът ви от работа и го посрещате с усмивка? Или просто си продължавате разговора по телефона или не се откъсвате, дори за минута, от приготвянето на вечерята? Ако искате да запазите тръпката в отношенията си, спомняйте си за първите ви срещи, или за това как сте се държали в началото, когато сте заживели заедно. Отнасяйте се към съпруга си с нежност, карайте го да се чувства най-важния човек за вас. Прегърнете го, целунете го, питайте го как е минал денят му.

- Затънали сте в рутината. Много партньори престават да бъдат любовници, а се превръщат в партньори като от трудов договор. Когато това се случи, сексът се превръща в едно рутинно задължение. Въпреки, че вече се налага да живеете с       друг режим, не позволявайте на скуката да се настани трайно във вашите отношения – правете секс не само в спалнята,   изненадайте любимия си със секси бельо, обадете му се, пофлиртувайте както преди.

 Важно е да имате силна любовна връзка.

Лесно е да намерите оправдания за липсата на време и желание за секс, но от тях вашите отношения доста ще пострадат. Специалистите смятат, че сега трябва да полагате три пъти повече усилия във връзката си, отколкото, когато сте се опитвали да спечелите вашия съпруг за партньор, трябва да прекарватe поне един уикенд само двамата, на всеки три месеца и по една вечер сами, поне един път в месеца.


Не позволявайте на обстоятелствата да са водещи.

Някои от най-често срещаните извинения.

Не можете да намерите детегледачка. Много родители използват това извинение, защото изпитват вина да оставят детето си след дългия работен ден. Позволете на децата да изберат гледачката си сами, така времето, прекарано с нея ще е приятно

Нямате пари за детегледачка. Много семейства не могат дори да си помислят да платят за детегледачка. Тогава все ще се намери отзивчива баба, други близки роднини или приятели, на които да поверите децата си за една вечер

Твърде изморени сте, за да излизате. Излезте, така или иначе. Това ще намали стреса ви. Ще се почувствате, изпълнени с повече енергия и отпочинали, когато се приберете

Не се чувствате романтично. Това се случва заради непрестанните грижи и напрегната работа. Започнете като изпращате на самите себе си романтични послания, старайте се да мислите за своята сексуалност по-често. Помогнете си с – “Обичам тялото си”, “Обичам да докосвам и да бъда докосвана”, “Обичам секса”. Ако наистина не можете да се настроите на подобна вълна, пробвайте с нежни прегръдки със съпруга ви, или с нежен еротичен масаж.

Нямате достатъчно време. Разберете, че вие определяте това. Станете по-рано, или си легнете по-късно. Разделете домакинската работа с партньора си, така че после да имате достатъчно време да бъдете заедно.

източник
« Последна редакция: май 23, 2007, 16:08:14 от Bulechka_TS » Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 29, 2007, 12:06:27 »

ех мила винаги когато имаш желание се намират силички и затова,дори малко след раждането толкова бях станала романтична и толкова ми се искаше да съм с таткото на малката-детето докато навърши 4-5 месеца всичко може да се прави,въпреки че много зависи от самото дете-характера му и как го свикнеш.Моята дъщеричка почти не се събуждаше през нощта,а като се събудеше нахранвам я и готово-през деня стоеше по цял ден будна.Спокойно намират се сили за усамотение и романтика.А и какво по-романтично има в това вие с таткото да се гушкате и да нанкате а до вас малкото ангелче плод на любовта ви
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 29, 2007, 12:19:10 »

А и какво по-романтично има в това вие с таткото да се гушкате и да нанкате а до вас малкото ангелче плод на любовта ви

Ейййй, ама прекрасно сии го казала!!! girl_in_love
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 30, 2007, 15:32:47 »

Ами нали,то си е така-защо да го крием.След като има бебче и то е част от семейството,и то някой ден ще има семейство и тн.Любовта е различна към таткото и бебчето,но и двете същества са страшно любими и неможем без тях.Защо да готвим,чистивм и перем щом няма да има кой да го оцени и да ти благодари и най-вече да те дари с ЛЮБОВ
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #4 -: юли 12, 2007, 21:44:36 »

Много хубаво го е казала Женя! Много разнежващо и романтично действа като погледнеш малкото съкровище-плод на вашата любов. И особено ако както при нас прилича на татко си-още по-разтапящо за мама. А с такава любов в сърцето секса е страхотен, време се намира, за нищо друго може да няма, ама все за това се намира.
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 23, 2007, 13:58:17 »

представям си колко задължения ще има но трябва да се намира по малко време само за двамата било и за един хубав и разтоварващ секс
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 23, 2007, 14:04:36 »

представям си колко задължения ще има но трябва да се намира по малко време само за двамата било и за един хубав и разтоварващ секс

Напълно съм съгласна!!! good
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 23, 2007, 14:07:24 »

представям си колко задължения ще има но трябва да се намира по малко време само за двамата било и за един хубав и разтоварващ секс

Напълно съм съгласна!!! good

да и аз съм съгласна good
щом човек иска винаги ще намери време
а и всички знаем че дейтсва доста добре и зареждащо heart Dance
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 27, 2007, 09:53:21 »

За моя радост , след раждането на малката нещата между нас не се промениха , даже имам чувсвото че се обичаме повече  Dance , а и стига човек да иска винаги може да намира време за нещата които му е приятно да прави  :girl_wink:Както и разбира се да се спазват някой неща от рода на - да не изгониш таткото да спи в другата стая , защото ти искаш да спиш с бебето на леглото  :no:Все пак това си е вашето легло , а бебето си има свое и трябва да знае че там се спи
Активен
Velislava
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 04, 2007, 23:08:10 »

В повечето случаи става спонтанно,когато сме си легнали,но понякога,когато сме много изморени,колкото и да ни се иска умората от ежедневието надделява.Иначе като случим на удобен момент си правим и романтични вечери на свещи.
Активен
mari_i_i
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148


Щастлива мама на Даниел!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: септември 06, 2008, 16:03:44 »

При мога да кажа, че любовта след раждането е още по-силна, а сексът още по-сладък  chee

Когато ни се отдаде възможност дори експериментираме нови неща. Нужно беше само да мине известно време да се възстановя от секциото и всичко си дойде на мястото.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: септември 06, 2008, 16:53:02 »

Аз лично не виждам как може да ме предразположи детето помежду ни на вълна секс nea
Нашия беше оредял преди да забременея,по време на бременността спря тотално,а след като родя не мисля,че ще го възобновявам бързо!!!
Ще си гледам детенцекакво ще се занимавам със секс....мъжо може без внимание както и аз но бебчето не може!
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: септември 06, 2008, 19:56:45 »

аз също смятам, че след като се възстановя, живот и здраве, всичко ще си е постарому или почти  blum И преди да забременея, а и сега си имаме редовен полов живот.... почти винаги, когато ни се прииска  pardon
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 06, 2008, 20:06:30 »

и аз така се надявам smile Ние сега малко сме го намалили, но се отказваме напълно smile
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: септември 08, 2008, 13:38:12 »

Бебо си има нужното внимание Wink но и мъжа иска както и на жената , няма как да се спре nea  това са съвсем нормални нужди пък и определено сплотяват семейството, защото особено след раждането жената има нужда да се чуства отново желана girl_wink
Любовта сигурно се променя по някакъв начин защото вече сте трима но в никакъв случай не е по малко, а сексът няма нищо общо с вниманието към бебо, той е когато той заспи blush или когато е при бабите girl_wink blum
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines