Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 01, 2024, 09:54:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 10 част  (Прочетена 167166 пъти)
 
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: юни 17, 2009, 11:01:36 »

Браво за хубавите новини.Желая ти скорошен успех с бебеправенето.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: юни 17, 2009, 11:22:54 »

armani_code,магито ,
благодаря,сега очаквам да ми дойде до 2-3 дни,по принцип цикъла ми е на 26 дена,след това ще пробвам с тестовете good
 :offtopic:Според моя мъж-не ми трябва ли тестове,ако всеки ден работим по въпроса tease ,но това ми е малко невъзможно Girl_hide

А и другото което е-незнам как да го накарам да си направи спермограма,около 5-6 пъти съм го карала и неще и това е! Незнам всички мъже ли са такива ...
Слънчев ден на всички give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: юни 17, 2009, 11:47:19 »

Преслава аз имам сходен проблем със спермограмата.Как да кажа някак си не им се иска ли и аз не знам проблема да е в тях все едно ще са по-малко мъже  pardon Иначе в началото моя проявяваше желание да ходи, а сега само си намира извиние.

Аз да кажа, че от два три мсесца съм само страничен ваш наблюдател, защото съм адски натоварена, имахме и здравословни проблема, аз едни мъжът ми други и никаква заинтересованост към тестове и т.н. не сме имали и сигурно цялото лято ще е така.Живот и здраве на есен тръгвам по изследвания, но сега за сега нямам, време и нерви за това.

На всички ви пожелавам късмет  give_rose
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: юни 17, 2009, 12:53:10 »

preslava_82 за първи път някъде януари месец ми казаха че е хубаво да направим и спермограма, но до сега мъжа ми все отлагаше, но последния път когато казаха че е задължително и той да се изследва а не да ме тъпчат само мен той милия сам ми каза кога ще ми запишеш час. беше му много притеснено, ако можеше сигурно щеше да мине и без това, но в името на бъдещите ни деца отидохме и я направи спермограмата. така че си мисля че отлагат ако може да им се размине.
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: юни 17, 2009, 13:03:39 »

  Милички, това за мъжете и спермограмата е вярно. Уж са навити да си направят, а все се ослушват. В нашия случай поне беше ясно, че аз не съм много наред (поликистоза) и явно той се успокояваше, че дори и да не му е добра спермограмата няма да е само той виновен, че не става бебето и затова постоянно повтаряше как ще ходи да си направи дори без аз да съм го карала. Така и не го стори цял месец, но през ден се заричаше, че ще отиде. Даже смешното е, че точно вечерта преди да си направя положителния тест той ми казваше как тези дни отива задължително на спермограма. Даже така му и съобщих, че съм бременна - "Мило, днес имам две добри новини. Първата е, че ми увеличиха заплатата, а втората, че няма нужда да си правиш спермограма..."  tease
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: юни 17, 2009, 13:28:48 »

Момичета, направо ме шашнахте с нежеланието на мъжете си за спермограма. Моя път сам си намери лаборатория, записах му час и отиде. Без проблеми и увещания. Май е голяма рядкост.

Ечи, щом изследванията ти са в норма би трябвало да имаш овулация. Поне това е мое мнение и защо инсеминация, като може да се стимулират човечетата на твоя мъж. При моя също имаше стойност на долната граница, но с лечение се оправи. Въобще незнам тези лекари защо стресират хората. Нас така в лабораторията ни бяха казали, че стойностите на моя мъж хич не са добри, а лекарят се хвана за главата, след това което му казахме. ама ние отидохме като смачкани и готовиза инвитро. Оказа се, че умората и стреса оказват влияние и с едни витамини и имуностимулатори се оправиха нещата. Дори ни попита спермограмата рано сутрин ли е правена или след работа. И ние ами след работа, то преди това няма как. И той ами тогава какво се чудите. Да на си спал цял ден. А работата на моя мъж е физическа работа, не стои по цял ден и да си клати краката. Както аз, например. laugh

Преслава, късмет с тестовете. Дано я хванеш тази овулация, че мен хич не ми отчитат. Що за екземпляр съм незнам.  crazy
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: юни 17, 2009, 13:48:01 »

Мисля,че въпроса ми е по-скоро за тази тема,защото в другите за лекари се обсъждат по-скоро гинеколози за следене на бременност.Реших да отида вече да видя какво ми има,1 и 8 месеца не се пазим.В друг форум четох само добри неща за клиниката за репродуктивна медицина в Плевен и мисля направо натам да тръгна.Но понеже ми е далечко,може да се наложи да нощувам и т.н. пък  и е скъпичко исках да ви попитам дали имате информация.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: юни 17, 2009, 14:24:35 »

Относно Клиниката в Плевен-да спрягат я за най-добрата.А ти до сега при някакви лекари ходила ли си?
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: юни 17, 2009, 15:40:57 »

Никакви изследвания не съм си правила.Реших се да започна и сметнах,ч ее най-добре да хвърля повечко пари в институт за репродуктивна медицина,отколкото да скачам от гинеколог на гинеколог.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: юни 17, 2009, 15:52:42 »

echy,
инсеминация не се прави просто ей така; добре е да се прави в клиника по стерилитет; няма да изпадам в подробности, но това все пак си е АРТ процедура; не за друго, но опитът на добрия доктор ще ти спести евентуално бъдещо разочарование; това е;

относно стимулациите при мъжете - съвсем принципно говоря, много е важно каква е диагнозата от СГ;
а самата СГ - правете я в клиники по стерилитет, там работят хора, на които това им е професията - ембриолози; има доста голяма разлика между лаборант и ембриолог;

ангелче, за КИРМ Плевен наистина говорят само добри неща;
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=3 намери от тук телефон за връзка и се обади предварително, защото, доколкото знам, трябва предварително да си запишеш час; освен това предлагат и настаняване в хотел за пациенти, които не са от Плевен.

Реших се да започна и сметнах,ч ее най-добре да хвърля повечко пари в институт за репродуктивна медицина,отколкото да скачам от гинеколог на гинеколог.

щом се е стигнало до помощ, решението ти е абсолютно правилно - клиника по стерилитет!!!

доста споделение истории съм чела за момичета, които са изгубили години по обикновени АГ-та, в които са ги размотавали с реплики от рода на: още сте млади, не го мислете, рано е още и пр., както и такива за нескопосано извършени процедури по пластика на тръби, цветни снимки и пр.; всичко това, освен доста пари, ще ви коства и много нерви, напрежение и разочарование;

и тук пак към ечи - мила, не бързай от мнението на 1 док да предприемаш инсемницаия; посъветвай се със специалист по АРТ; отиди в клиниката на Щерев, Владимиров - това за София. Там работят хора, които с такива и по-сложни процедури се занимават ЕЖЕДНЕВНО, постоянно учат и се развиват.

Това е само приятелски съвет, решенията са си ваши, но каквто и да решите, винаги взимайте под вниманието факторите време и разочарования!

Успех и дано на никоя от вас не й се налага да стигне до АРТ процедури!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: юни 17, 2009, 16:08:42 »

Абсолютно съм съгласна с Гостенка.Просто пожелавам на нито една от нас да не и се налага да стига до АРТ процедурите.И аз да кажа, спермограма, хормони и всякакви такива изследвания е добре да се направят във клиника по стерилитет.Аз в момента не напъвам мъжа само защото отзивите за ембриолога в момента не са добри и това и мен ме е стопирало до някъде.Защото това си е доста важно.

Та Ечи Гостенка е написала това което аз си мислех.Само заради липса на ову не би трябвало това да е проблема, също и поликистозността.Наистина поискай друго мнение и отиди в някоя клиника където на хората това им е работата.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: юни 17, 2009, 16:34:40 »

Аз съм ходила в КИРМ при Доц. Д-р Светлозар Стойков и съм много доволна.Наистина е много добър специалист обяснява много хубаво ине бърза да те тъпче с един куп лекарства.Скоро пак ще ходя при него да правим втора стимулация.Той искаше да мине време между двете.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: юни 17, 2009, 17:51:12 »

Мисля,че въпроса ми е по-скоро за тази тема,защото в другите за лекари се обсъждат по-скоро гинеколози за следене на бременност.Реших да отида вече да видя какво ми има,1 и 8 месеца не се пазим.В друг форум четох само добри неща за клиниката за репродуктивна медицина в Плевен и мисля направо натам да тръгна.Но понеже ми е далечко,може да се наложи да нощувам и т.н. пък  и е скъпичко исках да ви попитам дали имате информация.

Аз съм с две ръце за клиниката на д-р Александров във Варна. Страхотен специалист, вече няколко съседки от квартала ходиха при него и сега едната е с бебе на годинка, другата чака да се роди юли, а третата е в 2 месец. Така че имам пряко наблюдение оттам. И трите ми казаха, че са страшно доволни и ако им се налага пак биха се доверили на него...
Пък и angel4e, определено тук ти е по-близко smilesmilesmile
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: юни 17, 2009, 19:08:19 »

Рени,твоя мъж направо си е рядкост girl_wink
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: юни 17, 2009, 19:12:10 »

Днес си записах час в клиника Щерев, при доктор Коновалова за другия вторник.
Valka, радвам се, че те е обнадеждила, дано и аз изляза от там положително настроена! То това си е от голямо значение...
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines