Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 12, 2024, 12:28:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 10 част  (Прочетена 167707 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: юни 25, 2009, 14:44:31 »

ей, фиамчее, обаждай се на док и питай;

дано всичко е наред!!!
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: юни 25, 2009, 14:48:01 »

fiamaa, и на мен ми се е случвало това със зацапването от Дуфастона, но най-собре питай лекарката си, за реакцията с кремчето.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: юни 25, 2009, 15:00:58 »

Бъдещи мами, и аз все още съм тук, нищо, че не пиша всеки ден.Следя редовно  и чета, но тъй като няма никаква промяна,поне засега - не пиша.
Аз имах известни проблеми с Оргаметрила, който пиех 4 месеца - нито ми регулира цикъла, нито нищо - дори напротив - побърка се още повече.Само да вмъкна, че аз никога не съм била с редовен цикъл.
Може би съм споменавала, че имам и дерматологичен проблем, който всъщност идва от черния ми дроб и докато пиех Ограметрил много се влоших. От месец, може би два, не пия нищо....
Смятам, че ако си почине малко организма ми, чудото ще стане.
Аз също се побърках от разни "компетентни"  доктори, които ми изписват какво ли не, все едно ще пия тик-так, а не нещо което може би не е за мен...
.......ох, както и да е, няма да ви отегчавам....Просто исках да  кажа, че все още съм тук, но много скоро се надявам всички да се преместим в темата за бременните мами и да обсъждаме далеч по-приятни неща..
целувам ви всички
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #408 -: юни 25, 2009, 16:17:19 »

Аз следя,но досега съм писала малко. Винаги съм имала нормален цикъл,28 дни по закон. Случайно ми откриха поликистоза,та оттам се видя,че прогестерона ми е много нисък. След един спонтанен аборт започнах с Дуфастона. Докато го пих имах много оскъден цикъл,никаква овулация-меря с термометър,но пък натрупах солидно тегло. На моя глава го спрях и цикъла ми стана на 16-20 дни,така вече трети месец. Ходих на лекар-каза,че било абсурдно да забременея с тези нива на прогестерона. Та въпроса ми е-към който е пил-кога да чакам да ми се нормализира цикъла? Не че това ми е проблема, след като не мога да ''овулирам'' нормално,но все пак бях като часовник,въпреки поликистозата.
Активен
Lili78
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #409 -: юни 25, 2009, 16:50:37 »

Моята стана ясна. Имам тиреудит на Хашимото, затова са ми високи показателите на TSH и сигурно абортът е от това. Сега ще търся ендокринолог. Надявам се да се регулира сравнително бързо. Яд ме е, че не отидох по-рано и загубих толкова месеци в напразно бебеправене. Здраве да е.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: юни 25, 2009, 17:02:06 »

Lili78, консултирай си резултатите с репродуктивен ендокринолог, за всеки проблем има решение, важното е да се намери. И не искам да се ядосваш за т.нар. от теб "напразно бебеправене". Знам, че след аборта желанието ти е възможно най-скоро пак да забременееш, да запълниш празнината в сърцето си, аз също се чувствам така, но трябва да разберем, че тези неща не стават винаги точно тогава, когато го искаме. Погледни към ситуацията все едно чашата е пълна - кажи си "радвам се, че открих причината и отсега нататък всичко ще си дойде на мястото". Недей да се самообвиняваш за загубено време, то не е загубено. Прекарала си го в това да се информираш по-добре и да бъдеш по-добра мама след това. Не се давай на тъжните мисли. Прегръщам те!   give_rose

Рени, ти голяма почивка от форума направи. Ама така по-добре, че иначе ще ни липсваш.  Bravo

Аз също съм си тук, момичета, чета ви редовно и тъй като нямам новини, не пиша често.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: юни 25, 2009, 19:05:14 »

Лили, мила, аз също се самообвинявах и ядосвах за изгубени месеци в бебеправене и надежда, която, след изясняването на причината стана ясно, че наиситна е била напразна;

та тук исках да ти кажа, че няма смисъл да губиш още време и най-важното - нерви!

Най-добре се обърни към д-р по стерилитет, който да направи твоята надежда - реалност!!!
Тези доктори си разбират от работата и всеки ден се сблъскват с всякакви диагнози, които, със съответните методи, успяват да преодолеят. Не се ядосвай, мисли позитивно!!!!

Всичко ще бъде наред!


Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: юни 25, 2009, 19:24:42 »

Ето ме и мен след xидрoтубaциятa. Резултатите хич не са добри. Почти сигурно е, че съм със запушени тръби. Страшно ме заболя и се наложи да прекратят. Лекарката каза, че може да съм направила спазъм от притеснение или алергия, затова другия месец съм на цветна снимка. По-тъпо и безпомощно не съм се чувствала....
Активен
Lili78
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #413 -: юни 25, 2009, 20:05:32 »

Благодаря ви, Скарлет и Гостенка, и специални благодарности на КлараФина за писъмцето на лични. Ще действам и ще ви пиша пак. То е ясно, че оттук далече няма да стоя, колкото и да се опитвам  pardon

Мила Даниела, възможно е от притеснение да те е боляло, дано да е само от това. Но защо чак след месец си на цветна снимка? Много време е това.

Агент Т, mwpo, Фиамаа, не знам нищо за дуфастон и оргаметрил, дано момичетата тук да помогнат по същество, а от мен имате силно стиснати палци. armani_code, радвам се, че писа, късмет, мила. Рени - твоята идея за почивка от форума ми се беше харесала, но подкрепата тук много би ми липсвала, и се надявам да се завърнеш и ти. Прегръдки силни.  give_rose
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: юни 25, 2009, 20:24:24 »

Аз сега съм в цикъл, предизвикан от Дуфастон и е доста обилно, в сравнение с двата пъти, когато го пих миналата година. Тогава беше като цикъл с противозачатъчни, 3 дни с по 5 капки на ден.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: юни 26, 2009, 08:36:32 »

MWPO аз не съм пила такива хапчета, но си мисля, че е индивидуално, защо не питаш лекаря си?Или друг лекар за второ мнение.Както се разбра за съжаление, повечето лекари не стават и за чеп за зеле.

Дани, стискам палци, изпращам ти много надежда и кураж.Хубавото е че знаеш какво ти е какви мерки да предприемеш, вместо да ходиш при лекари който те тъпчат с хапчета и ти взимат парите.Колкото и страшно да звучи надежда има  good И найстина цветната снимка е добра идея.


Лили, не се обвинявай важното е че сте разбрали какъв е проблема, това е най-важното. good

Само споделям нещо което се случи на най-добрата ми приятелка в една клиника в София.Тя ходи доста време там при един лекар(за имена ще я питам по-късно и ще допълня) Първо преди доста години този лекар и казал, че тя няма матка crazy малко след това тя забременя.Тази година тя пак отиде в тази клиника и се оказала при същия лекар(моята приятелка е голяма шматка сети се за това две седмици след срещата с него) Та той и направи цветна снимка и и каза, че и двете и тръби са запушени и че трябва да и се прави операция.Този път по мое настояване и на майка и отиде при един Плевенски лекар, направи и се цвета снимка тук и се оказа, че по едната тръба има малко полипи който бяха отстранени, и сега и двете са и напълно проходими.Та шмекери прекалено много.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: юни 26, 2009, 09:17:20 »

Ето ме и мен момичета,извинете,че малко късничко се включвам с разясненията за таблетките и чайчетата,ама покрай рождения ден бях малко заета pardon
Първо да кажа,че съм смаяна колко много сте изписали и какви са тия новини :girl_impossible:Все пак си мисля,че е по-добре да имате диагноза и изяснен проблем и да се работи по отстраняването им,отколкото да си пробвате 2г. както казват повечето лекари и след толкова стрес и притеснения да се окаже,че е имало причина и се е закъсняло с отстраняването й или пък да е неизяснен стерилитет.Така,че на всички ви желая скорошно разрешаване на проблемите! *THUMBS*Силно ви стискам палци!!! give_rose
А за билковите таблетки на Тошков-аз не вярвам по принцип на такива неща,но след много добри отзиви си казах,че поне няма да навредят.Обаче наистина в месеца,в който ги започнах овулацията ми си беше наред,цикъла,всичко!И забременях *YAHOO*МОже и да е било съвпадение,но имам и много приятелки,които благодарение на тях нямт и болки преди цикъл.Само една приятелка ми каза,че била чела,че нещо не се били разтваряли като се пият цели и при някакви операции ги вадели цели =]Мен малко ме съмнява,но ако ви смущава това може и да ги стривате girl_wink
А за чайовете-смесвам си ги сама.Знам за много случаи,в които специално чая от коприва е правел чудеса, а и съдържа много желязо и пречиства кръв,бъбреци....Така че пак не е напразно.Ако има нещо друго-питайте!
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #417 -: юни 26, 2009, 14:25:08 »

Тони,извинявай,но кои точно са таблетките. Може и да си писала,но не съм видяла. Гледах точно билковите на Тошков,но са няколко вида женските.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: юни 26, 2009, 14:30:11 »

Lili78   предната зима бях точно в твоето положение и наистина имах ужасни пъпки по шията и много се ядосвах,защото никога не съм имала пъпки,имах и кистички на яйчниците,абе явно нещо ми беше станало.Но не съм пила нищо,кистите се спукаха от самосебе си и всичко се оправи.Аз си правех чай от коприва, бял равнец и жълт кантарион и цял ден пиех на работа(пречиства много),а преди да забременея пиех цистофемин и циклонорм на д-р Тошков.Та така се оправих.Разбира се всеки случай е индивидуален,но просто реших да ти напиша аз какво направих в тази ситуация и резултатът е налице-без пъпки,с бебче в коремчето :PЖелая ти същото в скоро време! give_rose

mwpo, това е което Тони написа преди няколко дни за таблетките на Тошков. дано съм ти помогнала. Късмет в бебеправенето. give_rose
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: юни 26, 2009, 18:58:42 »

Момичета, бихте ли ми препоръчали къде да си направя цветна снимка - за София става дума?!
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines