Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 13:44:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 10 част  (Прочетена 165510 пъти)
 
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 19, 2009, 10:50:25 »

Тук във Франция, първо дете на 34-5 е съвсем нормално (макар че казано честно и аз го намирам за малко късно).


А второто за кога е?
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 19, 2009, 10:55:57 »

Di_Di  и тук в Испания е така,даже е много нормално да имат едно след руго 2-3 деца и да види6 около 40 годи6на жена бременна,аз в началото гледах странно,но сега (и аз наближавам 33) като гледам няма ни6то ненормално да има6 деца на тази възраст,даже моята гинеколожка каза ,че съм наи-младата и пациентка !
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 19, 2009, 11:34:23 »

Agent T мисля че беше питала за Оргаметрила, аз го пия но по 5 дни с цел предизвикване на цикъл, но мисълта ми е че гинеколожката каза да не се пазим дори докато го пия, тъй че си мисля че няма вредни влияния.
Аз довечера пия последно хапче и чакам да ми дойде лелката  pleasantry
Мен пък нещо ме свива доло ниско корема и си мисля и аз че е от Оргаметрила  crazy Ама като го спра довечера ще разбера  Wink

На мъжа ми сестра му роди на 33 (е роди инвитро след 6 неуспешни години), сега малката е на година и половина и тя се стяга за второ  good Тъй че ние това днес коментирахме и с колежките - мразя някой да бъде слаган в група заради годините "тези на по 14 год. са....." или на по 20 и т.н. Имаше една жена в родилно на 38-39 някъде, побеляла, с доста дълбоки бръчки, е тая жена си гледаше бебето през стълко, беше я страх да го пипне, беше толкова уплашена за всичко че просто не си я представям, ама тя си знае. Бебето се задави, тя твърди че нищо му няма, добре че тъкмо влезе една акушерка и го грабна за краката и го обърна надоло с главата  nea


Извинявам се че се отплеснах......май доста пописах  blum

Рени ти как си? Възтанови ли се напълно?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #18 -: май 19, 2009, 12:07:31 »

А второто за кога е?

Ами после ги нареждат през 2 години. Имат по 3-4 деца. За средно статистически говорим. Разбира се всеки с историята си. Плюс това тук (не го пожелавам на никой) но 3 семейства от 5 се разделят, събират се с нови партньори и правят общи деца с тях. Така, че много често има твоите, моите и нашите. И раждат до 42-3. Абе френска им работа  crazy

Мисълта ми беше,че около 30 годишна възраст на жената й е време, но в никакъв случай не е късно   good
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 19, 2009, 15:50:54 »

Аз днес пак бях на лекар и се оказа, че нямам овулация! Затова не се получава бебето! Почнах хапчета за стимулация, но оставам в темичката- поне засега. Повече ще ви чета и по- малко ще пиша, но ще следя как се  развиват нещата при всяка една от вас! Поздрави и целувки от мен! Wink
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 19, 2009, 16:29:40 »

Рени ти как си? Възтанови ли се напълно?

Герганче, много добре се възстанових и физически и психически още два-три дни, след аборта. Щом още на другия ден бях на работа, сама можеш да прецениш как съм била. give_rose Повече работа и срещи с хора ми се отразиха много добре. Дори изследванията, които направихме показаха, че всичко е ок и най-важното отговориха на оня въпрос, на който аз сама не открих отговор - Защо така се случи? Сега вече съм спокойна и продължавам напред. Нямам време за драми и капризи. Не мога да кажа, че не си поплаках, но по - добре така, отколкото дълго чакано бебе и да го обрека на нещастно съществуване. Иначе продължаваме с наблюденията и при най-малкото нещо, което ме притеснява звъня на доктора ми и той постоянно ми се смее. Пия си Метфогаммата и съм ок. Чакам да ми дойде цикъл, за да се направи едно хубаво изчистване на матката и продължаваме с опитите. Така, че към Коледа може да ви сюрпризирам с новина. girl_wink

Аз днес пак бях на лекар и се оказа, че нямам овулация! Затова не се получава бебето! Почнах хапчета за стимулация, но оставам в темичката- поне засега. Повече ще ви чета и по- малко ще пиша, но ще следя как се  развиват нещата при всяка една от вас! Поздрави и целувки от мен! Wink

vanessssa, аз забременях още на първия месец от стимулацията на овулация, но е хубаво да правите и фоликуметрия, за да се знае кой е точния момент на овулацията ти. Пожелавам ти късмет и скоро прекрасни новини и PREGQ





Активен
Lili78
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #21 -: май 19, 2009, 17:58:04 »

Записвам се и аз тук. Успех и спокойствие на всички момичета (то май двете са свързани...)

Рени, много се радвам, че си се възстановила бързичко и че лекарите са отговорили на въпроса 'защо' - аз нямам точен отговор, освен "често се случва". Ако имаш някакви съвети, споделяй, моля те!

На мен ми казаха, че няма нужда да се изчаква да дойде друг цикъл, тъй като аборта беше на практика цикъл и стана много рано. Сега се чудя кога да чакам овулация, ще звъня пак на лекарката да питам...  crazy
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 19, 2009, 18:05:28 »

Лили, незнам какъв съвет да ти дам, ако ти имаш въпроси можеш спокойно да ми ги задаваш. Аз съм насреща и ще отговарям доколкото мога, защото не съм лекар. Иначе повече спокойствие и положителни мисли забъдещето. За овулацията трябва да е приблизително около датата, на която ти е обичайно овулацията. Докторът ми ми каза, че до месец след аборта трябва да ми дойде. И да си призная честно, очаквам цикъл на 23-ти май, ама дали ще дойде  pardon pardon pardon не е сигурно.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 19, 2009, 18:54:33 »

Мили момичета искам да ви кажа,че макар да напуснах клубчето поради най-хубавата причина на света не спирам да ви наглеждам и да преживявам с вас всяка надежда и разочарование,просто защото и аз съм минала по този път.Така че продължавам да ви стискма палци! good give_rose
Искам само да подкрепя думите на gucci за спорта и да кажа,че много се радвам,че е започнала да танцува.При нас нещата се получиха точно когато започнахме активно да спортуваме.Аз ходех на танци,фитнес,йога и плуване :PЧувствах се страхотно,цикъла ми се нормализира,настроението ми беше на макс,килограмите също бяха супер и само хубави неща мога да кажа.А и лекарите препоръчват да подготвим физически тялото си за бременността,защото бебето става по-лесно,по-леко и сигурно се износва,малко се качва и бързо се възстановяваме.
Така че съм с две ръце ЗА спорта good
Прегръщам ви всичките! give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 19, 2009, 19:47:56 »

ванесче,
ами като нямаш ову, хормонални изследвания пуснаха ли ти?

п.п. напоследък ми се наложи да се запозная с доста изследвания...

добре е, освен за хламидии- освен кръвен тест и цервикален секрет, да се пусне тест за токсоплазмоза, листериоза, уреаплазма и микоплазма, цитомегаловирус, рубеола и бруцелоза; херпес симплекс, най-вече генителане х-с, тъй като, ако по вр. на бременност жената хване някоя от тези гадости, това ще доведе до увреждане на плода, в повечето случаи даже докторите прекъсват бременността; някои са причина за спонтанни аборти;
правят ги мъжът и жената;

освен тях се правят, по преценка на докторите, още и имунологични изследвания;

при жени със спонтанни аборти се правят генетични изследвания - за тромбофилия и още две - при повтарящи се спонтанни аборти; при проблеми се прилага лечение;
кариотип също се прави;
също и цветна снимка за проходимост - било мн. болезнено;

само ще ви споделя, че повечето доктори не назначават и 1/2 от тези изследвания, а би трябвало; мн. малка част се поемат от касата и то само, ако водят жената в категорията рискова бременност;

добре е, при неуспешни опити повече от година да се пуснат при мъжа СГ, задължително си искайте и морфология по Крюгер, защото освен количеството и формата, важен е и този критерий за успешни опити; често се срещат нормална СГ и лоши показатели по Крюгер;

при мъжете: СГ плюс критериите на Крюгер; при проблеми - тогава задължително генетични, тъй като генетичният дефект от таткото се предава на детето, със сигурност, а ако е момче - то и проблемите с фертилитета;

п.п. вирусологичните е хубаво преди да започнете с бебеправене, че ако им апроблем, то тогава е опасно при евентуално забременяване и активна вирусна инфекция;

дано съм била полезна

успех на вмсички ви и дано никога да не ви се налага да се сблъсквате с някой от тези проблеми
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 19, 2009, 20:37:05 »

Яна, как са нещата при теб. Не си писала много време. Къде се изгуби?

Това, което си написала е много ценно за новите момичета в клуба  Bravo за идеята ти.
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: май 19, 2009, 20:58:36 »

Аз мисля,че е добре спермограмата да се направи по-рано, не чак след 1 година. За мое голямо съжаление при нас се появи проблем.  cray И си мисля, ако по-рано бяхме направили въпросните изследвания дали нямаше да е по-добре?!
Лекарката ми каза,че по нормален начин няма да забременея.  cray
Това ,което ме ядоса е че изобщо не пусна разширени изследвания,а направо изписа лекарства с думите: "Ако от тези не се повлияе ще изпиша други." Oh my ...
Сега ще правим разширени изследвания и ще търсим и друго мнение.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 19, 2009, 21:08:52 »

Лили78 знам от моята гинеколожка ,че ранен аборт може да настъпи при проблем с прогестерона ,ти хормонални изследвания правила ли си?
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: май 19, 2009, 22:00:37 »

За мое голямо съжаление при нас се появи проблем.  Лекарката ми каза,че по нормален начин няма да забременея.  cray Това ,което ме ядоса е че изобщо не пусна разширени изследвания,а направо изписа лекарства с думите: "Ако от тези не се повлияе ще изпиша други." Oh my ...
Сега ще правим разширени изследвания и ще търсим и друго мнение.

elinora, незнам какво да кажа. Що за лекар е това, дето ще ти казва такива неща. Незнам какво значи нормален и ненормален начин. Знам само, че една позната на родителите ми роди две деца с четвърт яйчник, като лекарите и казваха, че е абсолютно невъзможно да забременее и по-добре да си осиновят. Така, че мила не се отчайвай и не мисли за тези думи. Ако трябва отиди при още двама или трима лекари, които са наистина доказани професионалисти и вземи тяхното мнение. С това безразборно изписване на лекарства от "компетентни" лекари, аз едва скоро оправих един незначителен проблем.
Активен
Lili78
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #29 -: май 19, 2009, 22:48:04 »

Рени, благодаря ти, мила, ако са ти казали как може да предотвратим това в бъдеще, споделяй, моля, защото мен общо взето нищо конкретно не ме посъветваха, но то си е Божа работа... Дано да имаме късмет и това да остане зад нас. Лошото е, че следващия път (дай Боже да стане отново) сигурно ще тичам до банята през 5 минути да проверявам дали нещо не започва пак... Един път като се опари човек, как да не се тревожи после.

elinora, съгласна съм с Рени, не се отчайвай на базата на такива изказвания. Един лекар трябва да направи редица адски обстойни изследвания, процедури, да проследи цикъла ти няколко пъти и пак има начини да се подпомогне зачеването и износването. Направо търси друг специалист и не се давай.

carol, благодаря ти. Ами правиха ми обстойни хормонални изследвания и уж са наред. Прогестерона не ми изследваха, защото съм в началото на цикъла, а той трябва да се повиши след овулация/оплождане, доколкото разбрах, но ми предложиха прогестеронов крем и се чудя да го ползвам ли. Ако някоя от вас е ползвала и има мнение, ще съм признателна. Май не вреди, ако е така, може да пробвам. Засега се приема, че сигурно е имало проблем някакъв в хромозомното развитие, което било най-честата причина.  pardon

tonitta, благодаря за хубавите пожелания към нашия отбор от мечтаещи кандидат-мами. Аз четох темичките назад и толкова съм се радвала на твоята хубава новина, от сърце ти желая само здраве и много радост да ти носи мъничето. Дано да те последваме и ние.  girl_wink
« Последна редакция: май 19, 2009, 22:58:16 от Lili78 » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines